Резултати от 1 до 5 от общо 5

Disk za pochistvane na Optika

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    Disk za pochistvane na Optika

    Purvo sorry 4e pisha na latinica. Na kompa na koito sum v momenta nqka kirlica a Kredora ne6to mi dava error.
    Ta vuprosa mi e nqkoi moje li da mi preporu4a nqkakuv ka4estven disk (i marka) za po4istvane na optica (lazernata leshta na CD-ROM)???

    Blagodarq predvaritelno

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Disk za pochistvane na Optika

    По- добре го отвори и го почисти на ръка , може и да му завъртиш потенциометъра на гърба а окото , ( по принцип е надясно , но понякога се развърта само и се оставя в старото положение )

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    39
    #3

    Re: Disk za pochistvane na Optika

    Има дискове за многократно почистване на оптическата леща за всички видове музикални и компютърни CD устройства, посредством микрочетчици. Само че не съм го тествала и нямам представа каква работа върши. Струва около 17лв. Английско производство е,водят се AF International.От техните продукти съм ползвала препарат за лсд-та и съм много доволна. Но може да го намериш в някой магазин за компютри.

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: Disk za pochistvane na Optika

    Нито един не съм видял да свърши работа. И няма как да стане - принципът на четката
    не върши работа. Трябва с влажно парцалче директно на лещата. Но и това си е времянка.
    Истината е, че ще ти трябва новичко. Остаряват лещите и се появява помътняване - необратимо май.
    Добра идея е да не гледаш филми на записвачката си, а на отделно четящо.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: Disk za pochistvane na Optika

    Четох статия за вездесъщата проницаемост на праха - намирали са го дори в херметичнески затворен часовник - отворен след 8 години, пак е бил прашясал. Нищо, че не пуска вода.
    Та какво остава за оптичната система - както знаем, въздушния поток преминава и през вътрешността на драйва, изсмукван от вентилатора на захранването. И ако е комбиниран с цигарен дим - ефекта на клеясването е гарантиран.
    Проблемът е не само в лещата, което се вижда. В системите, които съм разглобявал, под нея има огледало на 45°. Е то няма как да се почисти с тези дискове. Увеличаването на тока през диода върши работа, но успешното почистване на това огледало е също така ефективно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. The disk is write_protected.Remove the write-protection or use another disk.
    От lisa_lisanova във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-09, 19:32
  2. Suspend-to RAM/DISK
    От shulio във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 04-05-06, 22:14
  3. Moje li da se prekarva optika vyzdushno
    От The_Blade във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 16-05-04, 10:57
  4. System disk za XP
    От Holp във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 11-11-03, 20:53
  5. Кabel, optika ...
    От nniki във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 03-11-02, 01:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе