Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблем или не с RAID контролер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #1

    Проблем или не с RAID контролер

    Здравейте,купих си PCI IDE RAID контролер за домашния ми компютър.Чипът му е Sil0680 2 паралелни канала .Инсталирах го на слот който е самостоятелен ,няма шер с друг такъв.Дъното ми е ASUS A7V8x-x.
    Инсталирах му драйверите,ОС /ХР/го вижда няма конфликти всичко е ОК на глед.Когато влюча харда с ОС на новият контролер и задам в биоса на дъното да зарежда ОС от SCSI устроиство и задам същото и на биоса на контролера т.е. да зарежда уйндоса от SCSI устройство всичко си работи.Ако обаче оставя диска с ОС както си беше на първи канал на дъното като мастер и влюча някакво устройство/пробвал съм само със записвачката/,не може да се зареди уйндоса.Изписва:грешка в зареждащия диск.Задал съм в биоса на дъното да си зарежда от диска на който ми е уйндоса.Посочвам и в биоса на контролера да зареди ОС от същия диск но ще ще и не ще.Задавах в биоса на дъното да зареди от SCSI устройство а в биоса на това устройство указвам необходимия ми диск и пак същото.Пак грешка в зареждащия диск.Ако няма включено устроиство към PCI контролера всичко си върви нормално.
    Сигурно бъркам нещо но не знам какво.Мисля си дали пък след инсталация на такава карта ,РАЙД контролера да е приоритен и да е необходимо диска с ОС да е на него?Или пък да не може да работи с оптични устройства?Но защо тогава биос а му/на контролера ще ме пита от къде да се зареди ОС и ще ми показва устройствата които са включени към дъното/и там фигурира диска който ми е необходим/.Дали може да е повреден самия контролер./купен от JAR/
    Биоса на дъното ми е последна версия.
    Както и биоса на контролера също е последна версия.
    Благодаря предварително на всеки който ми помогне .


  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Проблем или не с RAID контролер

    Не съм 100% сигурен но мисля че тези контролери на поддържат оптични устройства. Пробвай с хард диск. Аз също имам инсталиран допълнителен PCI контролер защото няма къде да си навържа 3 оптични у-ва и 2 харда. На контролера съм закачил допълнителния хард. Бутващиия е на дъното - нямам проблеми. Контролера е "PCI-0649 Ultra 100 IDE RAID controller" - SiI0649-based RAID card.

  4. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #3

    Re: Проблем или не с RAID контролер

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Не съм 100% сигурен но мисля че тези контролери на поддържат* оптични устройства. Пробвай* с хард диск. Аз също имам инсталиран допълнителен PCI контролер защото няма къде да си навържа 3 оптични у-ва и 2 харда. На контролера съм закачил допълнителния хард. Бутващиия е на дъното - нямам проблеми. Контролера е "PCI-0649 Ultra 100 IDE RAID controller" - SiI0649-based RAID card.
    Можеш вече да си 100%сигурен.Така се оказа.С хард заработи.
    Самият контролер е
    Silicon Image SiI 0680 Ultra-133 Medley ATA Raid Controller
    Много ти Благодаря ,Pat. Да жив и здрав!

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Проблем или не с RAID контролер

    Радвам се , че съм бил полезен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. RAID с вградения контролер
    От glowndark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 28
    Последно: 20-04-11, 07:37
  2. Търся да закупя IDE RAID контролер
    От Eddie във форум Продава
    Отговори: 10
    Последно: 15-03-08, 17:43
  3. Отговори: 7
    Последно: 01-03-07, 21:45
  4. Продавам RAID контролер
    От Warrior Of Ice във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 01-09-06, 17:01
  5. RAID контролер проблем
    От zoro във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 04-07-05, 11:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе