Резултати от 1 до 7 от общо 7

Epson C42 UX проблем..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #1

    Epson C42 UX проблем..

    Здравейте,
    имам горепосочения принтер,не го ползвах известно време и сега не работи;сигурно се е спекло мастилото.Пък не искам да го махам понеже имам още мастилници за него.Има ли начин нещо да смени за да проработи или не.Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #2

    Re: Epson C42 UX проблем..

    Колко време не си го пускал и в какво по-точно се изразява това, че "не работи"? Каква марка мастила ползваш? Колко пъти си пускал функцията за почистване на главите?

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #3

    Re: Epson C42 UX проблем..

    близо половин год. ,над 10 пъти пусках за почистване,първо имаше някакви линии,със всяко следващо линиите изчезваха,докато накрая бял лист,нищо,нито черно,нито цветно.мастилата са Uprint ,G&G,не съм ползвал други досега.Ако може да се смени нещо..

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #4

    Re: Epson C42 UX проблем..

    имам същия в офиса, много му е малко мастилото
    ако е бил с оригиналното мастило - вече е свършило.
    трябва да си земеш ново ... ма тъй като 2-те нови касети, ако са оригинални, струват почти колкото нов евтин принтер от тоя клас, по-добре си търсиш някое мастило-заместител - само да не е от най-евтиното.

    иначе няма как да се спече (изсъхне) мастилото за няколко месеца, освен ако не е бил спрян по ненормален начин и печатащата глава е останала в междинно положение.
    нормално главата се прибира в десния край и дюзите стоят върху един тампон за да не изсъхнат.

    при всяко пускане на принтера, както и при почистване се губи мастило като за 1-2 страници.
    това се отнася за всички мастилено-струйни принтери!

    п.с. забелязох, че не са били оригиналните мастила. процедурата е - нови мастила и пак почистване, или нов принтер

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #5

    Re: Epson C42 UX проблем..

    Половин година застой е на ръба, но би трябвало да се съживи. Ако вече си пробвал с нов комплект мастила и пак не печата ще трябва да го носиш в сервиз. Проблема е че не във всеки сервиз има хора дето знаят как се разрешава такъв проблем. При всички положения ако опре до сервиз ще ти го върнат с доста лошо качество на печата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    58
    #6

    Re: Epson C42 UX проблем..

    аз имам едно много просто решение за тебе но не е 100% сигурно че ще проработи вземаш главите и в един плитък съд наливаш гореща вода и ги оставящ там да се киснат няколко часа. но все пак провери дали изобщо имат мастило ако това не помогне просто си купи нов принтер по-евтино ще ти излезе ако имаш въпроси ще се радвам да ти помогна на ICQ 133569726 ... успех.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Epson C42 UX проблем..

    половин година ако не е печатано , не само мастилата са заминали , ами и главите- а едни глави струват повече от самия принтер в момента !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Epson LQ-570+
    От FearMe във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-08, 22:59
  2. EPSON LQ-100
    От Stormchaser във форум Linux
    Отговори: 0
    Последно: 24-08-05, 16:35
  3. Проблем с EPSON
    От TopBG във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-05, 10:25
  4. Epson C70/C80 проблем с проклетото мастило
    От cold_fusion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 12-09-04, 11:44
  5. Проблем със Epson 850 и Epson 86
    От Translator във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-02-03, 15:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе