Резултати от 1 до 7 от общо 7

Неработещ HDD Hitachi 250GB ATA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    52
    #1

    Неработещ HDD Hitachi 250GB ATA

    Не признаха гаранцията, аз така и не разбрах какво е станало с този диск, от Мост казаха че бил "изтърван"
    Разпознава се от биоса, но май му е повредена механиката. Някой иска ли да си поиграе с него?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #2

    Re: Неработещ HDD Hitachi 250GB ATA



    П.п. В такива случай може да изискаш "констативен протокол" на който да ти напишат основание за отказване на гаранцията с подписи и печати както на сервизния техник дал си становището , така и на сервиза им. С който в последствие може да докажеш че диска е бил при тях в сервиза и също така при определени действия от твоя страна да си потърсиш правата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    52
    #3

    Re: Неработещ HDD Hitachi 250GB ATA

    Май наистина е падал

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #4

    Re: Неработещ HDD Hitachi 250GB ATA

    Характерни особености на "падал" диск:
    1. увеличено ниво на шум от двигателя
    2. характерен шум на триещ се метал при въртене
    3. Нехарактерни вибрации
    4. Напукване/счупване на платката, липса на елементи
    5. Подбиване на местата където се е ударил диска, обикновенно много ясно доловими
    6. При разклащане на спрелия диск има свободни предмети в ХДА-то
    7. При сканиране на повърхността има множество БАД сектори
    8. Въобще не развърта, или развърта и трака....
    и т.н.
    Никое от по-горните не определя еднозначно че диска е падал с изключение на 5 както 6 и в някои случаи 4.
    Вида на дефекта много зависи от някой фактори, като дали е работил диска при падане/удар, от колко високо е паднал, къде се е ударил и т.н. Много често се получава комбинация от някои от белезите, както е възможно и да няма никакви ефекти/дефекти от него Или пък да няма никакви видими външни белези.
    Държа д аотбележа че много от изброените точки могат да бъдат причинени и от съвсем други обстоятелства, повреда в електрониката, повреда в f/w, отказ на глава(глави), механично износване на лагери и т.н.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Неработещ HDD Hitachi 250GB ATA

    В крайна сметка ти изтървавал ли си го , или не .

    Ако не си , и не знаеш да е падал - можеш да ги подведеш под отговорност- ( често се случва те да го изтърват и да обвинят клиента )
    За мост това е ужасно вероятно - едно дъно ми бавиха 3 м. с оправданията че съм го изгорил аз

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    80
    #6

    За МОСТ

    Допреди два месеца, бях много доволен от техния сервиз уважаваха всичко нямаше проблем. От два месеца насам е просто ужас, пращам клавиатура която не е давана на клиент, връщат ми я със оправдание, че е била оливана със сок.* Пращам cd-rw което четеше малко дискове, връщат го във същото състояние. А пише,че е ок. Поне да кажат, че не става а не да се праят на тарикати. Едно дъно сума си пъти го връщахме докато го подмениха и се ей такива неща. Вече губя доверие в тях*

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    52
    #7

    Re: Неработещ HDD Hitachi 250GB ATA

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    В крайна сметка ти изтървавал ли си го , или не .

    Ако не си , и не знаеш да е падал - можеш да ги подведеш под отговорност- ( често се случва те да го изтърват и да обвинят клиента )
    За мост това е ужасно вероятно - едно дъно ми бавиха 3 м. с оправданията че съм го изгорил аз
    Не иска изобщо да завърти. Диска може и да е изпускан от друг колека, но нямам информация. Така като му гледам електрониката имам чувството че му липсва елемент. Нямам възможност да го снимам, за това ако някой има снимка на електрониката на HITACHI Deskstar, MODEL: HDS722525VLAT80 250GB 7200RPM ATA/IDE да ми я прати или да я постне във форума.

    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Неработещ Liebherr CNESF 4003
    От vladun във форум Хладилна техника
    Отговори: 33
    Последно: 05-08-19, 20:00
  2. Отговори: 0
    Последно: 29-10-12, 12:32
  3. Цял неработещ Technics SU-A700 MKII
    От morpheous87 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 19-07-12, 07:05
  4. Купувам неработещ WI-FI рутър
    От LZ4 във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 24-03-11, 15:13
  5. Диск Hitachi 250GB, sata2 на SATA конектор?
    От fiorino във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 13-11-07, 18:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе