Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Kutia?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #1

    Kutia?!

    Hora triabva mi kutia:GOLIAMA s fanove po neia che toia kothlon se ohlagda trudnichko.Da e s horizontalno zahranvane che sega sam s staro i vazduha ne moge da circulita.Megdu Titana (D5TB) i zahranvaneto ima okolo 1 sm. sega i za tva sam svalil zahranvaneto.Daite ideia za dobra kutiika.Za sega sam se sprial na Codegen 9001 ili 7010.Ako niakoi ima po-dobro predlogenie....samo da ne e nad 100-120 marki




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #2

    Kutia?!

    az imam Codegen neznam to4no modela 250W horizontalno zahranvane mislq 4e be6e 250 XA. Ima dve mesta edno otpred i edno ot zad za dopulnitelni ventilatori. Osven tova zahranvaneto e mnogo tiho vuobste ne se 4uva. Vzeh q za okolo 70 marki. Ave zasega sum mnogo dovolen ot taq kutiq.




  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #3

    Kutia?!

    Taz kutia niama da mi svarshi rabota.S Athlon XP 1800+ sam i sa zaradi 230W mi zahranvane go polzvam kato Athlon 1150 MHz zashtoto kato sloga shinata na 133MHz i zahranvaneto ne izdarga i zabiva predi da zaredi win-a.Triabva mi s 350W-ovo zahranvane




  5. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #4

    Kutia?!

    eh mi neznaeh 4e e za Athlon XP 1800+...na takuv zvqr 250w ne mu stigat




  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #5

    Kutia?!

    Това, че ти забива ми се стори много странно. Може ли да попитам по разбиращите дали при мен си е ок. Аз съм с 1600XP и 250W захранване. На мен изобщо не ми запали и с дъното и кутията на един познат го пробвахме и пак. После питах в една фирма и те ми казаха, че е от захранването и ми дадоха някакво пак 250W с което проработи. Те обясниха това с факта, че е марково и било по-добро. Някой има ли представа дали това е възможно и дали съм си ок? Факт е че захранването грее повече от Athlon-а.




  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #6

    Kutia?!

    В ПЕРСИ имат едни кутии PA-600 и PA-800. Направо са връх на слодоледа. Но не са евтини. Имам първата и съм безумно доволен от нея.




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #7

    Kutia?!

    blue spokoino nishto mu niama na procesorceto.Problema e v moshnosta na zahranvaneto.Preporacvam ti da si zemesh 300W zashtoto moia dzer i s 300W she se maci zatova iskam 350W.Moito e samo 230 i nali vi kazah stiga do wina i ne izdarga...

    lamia kvi sa tez kutiiki v smisal kolko pari sa i dali naistina sa dobri zashtoto niama da se nabutvam za gluposti




  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Kutia?!

    Абе хора, АМД още за 1000 MHz Атлони препоръчваха 300W захранване.И да ви кажа моя комп е 700МHz със 250W и захранването си грей доста.Така че слагаъте по големи захранвания.




  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #9

    Kutia?!

    emi ne mi se davat 100$ za serverska kutia za 2x400W!Ako imah parite vednaga shtiah da si zema de.Ama sa si pari be 100$




  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #10

    Kutia?!

    малко лични наблюдения за едната кутия от Перси - 145$ мисля че беше, един приятел я има в кабелната си телевизия



    наистина е много добре проектирана и изпълнена, има един голяяяям вентилатор отзад, а отпред е тип мрежа и въздуха преминава спокойно

    само че захранването (или поне, това което дъното отчита - Асус), волтажите му плуват с около 1 волт (на 12-те волта), и около 0.8 волта на 5-те, което за такава скъпа кутия според мен е просто недопустимо

    при положение че моето захранване е 250W KME (т.е. Genius), AMD T-Bird процесор, sounblaster, CD-RW,CD,2 HDD, lan карта, firewire карта, две SCSI карти, вентилатор на единия хард, 2 вентилатора в кутията, вентилатор на чипсет-а , всички слотове ми са заети със карти, и захранването не ми мърда въобще (пак по показанията на дъното, и то е АСУС), а компютъра ми работи повече от 1 година 24 часа в денонощието

    но все пак кутията в Перси си е маркова, мисля че беше някаква холандска фирма, която прави кутиите

    но според мен не си струва чак толкова много пари да дава човек за домашна употреба, кутиите на Microtech са добри, имат сравнително голям асортимент, не са скъпи, и захранванията им са хубави - не дават отклонения във волтажите, а и не са като другите китайски дървени захранвания, които горят по един и същ начин






  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #11

    Kutia?!

    Eddie, при мен най-голямото отклонение е 0,08V (при 12V), става въпрос за PA-600. Иначе кутията е натъпкана като за световно. Явно приятелят ти е попаднал на кофти бройка захранване. Защо не се обади, за да му го сменят?




  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #12

    Kutia?!

    защото като говорих с фирмата по друг въпрос, и им споменах че дава големи отклонения според мен, и те ми казах: ми то не му пречи



    между другото на друг приятел му донесоха 2 захранвания от Германия,втора употреба: 300вата, перката си регулира оборотите автоматично според температурата, има специален филтър още на входа, който ще изгори и ще ти спаси PC-то, ако някой малоумник от енергото реши да ти пусне две фази (както съвсем наскоро стана в нашия град), освен това самото захранване е презапасено като мощност повече от 2 пъти , така че дори и да ти спре вентилатора, захранването няма да прегрее и да изгори

    хубаво нещо...





    Edited by - eddie на 01/04/2002 12:33:52

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #13

    Kutia?!

    Emi da....az tova si misleh da si kupia hubava i evtina kutia s smotano zahranvane naprimer codegen i posle she go smeniam s PowerMaster...mnogo riadko moge da se nameri hubava kutia s dobro zahranvane




  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #14

    Kutia?!

    Ako si tyrsish naistina swqstna kutiq s dobra cirkulaciq na wyzduha za mene edinstweniq izbor e Lian-Li (http://www.lian-li.com.tw/). Osobeno poslednite im modeli aluminievi kutii. Full tower kutiite im se prodawat s 4 vintilatora (2 opred, 2 otdzad), no sa skypichki. Bez zahranwane sa m/u 150-250$




  18. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    388
    #15

    Kutia?!

    Ехееееее - Lian-Li....



    Ти въобще ще го объркаш тоя пич - откъде да ти намери такава кутия, че и е маса пари?



    По-скоро да разгледа тия в Перси или моделите на Enlight и още една фирма ( забравих й името ), които се продават пък в C2000....



    Aз съм с Enlight EN-7237 и 400W Enlight PSU ( 215W Load 3.3V/5V ) от C2000, но тоя модел стандартно се предлага с 300W версия на захранването....



    Подобни зверски захранвания са за предпочитане, щото 300W Codegen и 300W Enlight/PowerMaster са много далечни и различни PSU-та - тоя Codegen неможе и на малкия пръст на Enlight/PowerMaster-а да стъпи...



    <-- AMD Inside -->

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ATX dano na AT kutia
    От pavkata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 09-12-02, 19:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе