Вижте резултатите от анкетата: Кой според вас е по добрия избор...и защо?

Гласували
40. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LCD

    29 72.50%
  • CRT

    11 27.50%
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

LCD/CRT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    LCD/CRT

    Нека всеки изрази одобрението или неодобрението си ... и да изтъкне предимствата на единия и на другия... LCD са безвредни но скъпи и на фона на многото дефекти,който дават заслужава ли си това за един монитор,който отстъпва на много места и по качеството на изображението в сравнение с CRT/ефтини,добра картина,топлят /

  2.  
     
  3. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #2

    Re: LCD/CRT

    Цитат Първоначално публикувано от connect
    Нека всеки изрази одобрението или неодобрението си ... и да изтъкне предимствата на единия и на другия... LCD са безвредни но скъпи и на фона на многото дефекти,който дават заслужава ли си това за един монитор,който отстъпва на много места и по качеството на изображението в сравнение с CRT/ефтини,добра картина,топлят* /
    TFT, определено.
    На лице са много различни видове матрици, някои от които не отстъпват по качество на CRT тръбите. Цената е висока, но аз лично обичам да влагам парите си с перспектива, а като се замисля всеки път когато си купувам компютър, монитора си остава мой най- за дълго. Т.е. инвестицията е по-голяма, но и по-дългосрочна. А и какво е по-важно от здравето на човек?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: LCD/CRT

    TFT според мен си е по добре. Новите матрици вадят перфектни цветове, а и изморява очите по-малко. Вече много фирми спират да произвеждат CRT монитори, както и по тази причина могат да се окажат и много некачествени. А за дефектите не съм съгласен. Всички TFT монитори около мене нямат мърти пиксели или постоянно светещи.

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: LCD/CRT

    Мда, споделям мнението на Julian. Когато се купуват качествени монитори, рисковете от дефект са минимални, а удобството на работа е на по-високо ниво. Да не говорим, че се спестява значително място на бюрото.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    25
    #5

    Re: LCD/CRT

    Според мен тези монитори не стават за игри и за това-вън.
    А ТОВА ЧЕ ЗДРАВЕТО Е НАЙ-ВАЖНО СИ Е ТАКА,АМА ЗА КАКВО Е КОМПЮТЪРА АКО НЕ ЗА ИГРА??? [size=9px][size=9px][/size][/size]

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    25
    #6

    Re: LCD/CRT

    Маняк забравих да ти кажа нещо относно здравето-продават очила,които уш те отървават от вредата на CRT-мониторите струват около 70лв добрите.Нужни са ти що-годе биващ компютър,CRT-монитор,ЦАЙСИ И
    МНОГО ЯКА ВИДЕО КАРТА

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: LCD/CRT

    Цитат Първоначално публикувано от wheeler
    А ТОВА ЧЕ ЗДРАВЕТО Е НАЙ-ВАЖНО СИ Е ТАКА,АМА ЗА КАКВО Е КОМПЮТЪРА АКО НЕ ЗА ИГРА??? [size=9px][size=9px][/size][/size]
    За игра ли? Това пък каво е* :brickwall: ? И в такъв случай к'ъф гу дириш тука?

    Според мен тези монитори не стават за игри и за това-вън.
    Имам чувството, че само на картинка си ги виждал тия монитори*

    За "ЦАЙСИ -те" - на моите само стъклата струват над 80лв* (нямам диоптри* :coolsmiley: )

    P.S.* И не пускай няколко поста един след друг,* - използвай* бутона "редакция" в дясно над поста ти.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    103
    #8

    Re: LCD/CRT

    LCD-то си заслужава най-вече заради здравето.
    Пък и по-малкото заемано пространство не е за пренебрегване.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #9

    Re: LCD/CRT

    Стига бюджета да не НАЛАГА CRT, бих се спрял на TFT по всяко време. PVA/MVA матриците са идеални. Единствено времето им за реакция може да се сметне за слабост в сравнение с това на другите матрици, но имайки предвид колко е относително това, няправо няма какво да се замисля човек. Леко проблем е, че монитори с PVA/MVA и S-IPS матрици се намират по-трудно, а и фирмите не дават тази информация и човек трябва да се рови в интернет и да се надява да открие за даден монитор каква матрица се използва.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    25
    #10

    Re: LCD/CRT

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    За игра ли? Това пък каво е* :brickwall: ? И в такъв случай к'ъф гу дириш тука?
    Имам чувството, че само на картинка си ги виждал тия монитори*

    За "ЦАЙСИ -те" - на моите само стъклата струват над 80лв* (нямам диоптри* :coolsmiley: )

    P.S.* И не пускай няколко поста един след друг,* - използвай* бутона "редакция" в дясно над поста ти.
    pat предложих един вариант за очилата и че за около 70лв. може да се набавят добри очилца,с това че на твоите очила стъклата струват 80лв. не ма ебе и надали някой се интересува колко струват твоите,някъв гъзар ли си като си дал толкова пари,не всеки има възможности ве.С това че незнаеш какво е игра не се показваш като умен,някакъв хакер ли си че не играеш на игри,ако си някой отворен програмист смятам че нямаше да имаш възможност да се занимаваш с този форум,относно дали съм виждал LCD-след твоите въпроси и аз се чудя но за теб съм сигурен че не си виждал мой.Ако някой има такъв монитор трябва да ти обясни какво става като играеш на някои игри,а повярвай ми 90% от посещаващите този форум играят на игри и това че LCD-то не е подходящ за игри ще е важно да се добави.Относно това какво правя аз тука-от време на време имам проблеми с компютъра ми и задавам въпроси на хората които разбират повече от мен,ама ще те помоля когато видиш зададен от мен въпрос не отговаряй,че само не ми е нужен ценоразпис на вещите които притежаваш.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #11

    Re: LCD/CRT

    Цитат Първоначално публикувано от wheeler
    Според мен тези монитори не стават за игри и за това-вън.
    А ТОВА ЧЕ ЗДРАВЕТО Е НАЙ-ВАЖНО СИ Е ТАКА,АМА ЗА КАКВО Е КОМПЮТЪРА АКО НЕ ЗА ИГРА??? [size=9px][size=9px][/size][/size]
    Цитат Първоначално публикувано от wheeler
    Маняк забравих да ти кажа нещо относно здравето-продават очила,които уш те отървават от вредата на CRT-мониторите струват около 70лв добрите.Нужни са ти що-годе биващ компютър,CRT-монитор,ЦАЙСИ И
    МНОГО ЯКА ВИДЕО КАРТА
    @ wheeler,двата ти поста,с които си участвал в темата не съдържат нито една молба за помощ от "хората,които разбират повече от теб",а уверявам те този "някакъв хакер" и "отворен продрамист" @Pat, е един от тези хора,които щяха се впуснат да ти отговарят,за да си решиш проблема.Само да беше попитал кой модел TFT монитор да си избереш,че да става за твоите игри. Това че не можеш да си позволиш TFT монитор,който да става за игрите ти не означава,че няма такъв,нито пък означава,че това е критерий за избор на монитор. Аз също съм с CRT,но не заради игрите, а заради цената и не се притеснявам да го кажа. А като пораснеш още малко ще разбереш, че "90% от посещаващите този форум" не играят компютърни игри,защото са заети с по-смислени дейности,включително и да отговарят на такива като тебе,ако са подходили правилно :coolsmiley: . Успех в игрите!

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: LCD/CRT

    принуден съм да призова към успокояване на тона, иначе ще преценя, че има необходимост от взимане на "административни" мерки.

    wheeler, както правилно си забелязал, тук е сериозен форум, a тонът ти е недопустим, още повече към участник, който е доказал полезността си за форума и участниците му. 2 октави по-надолу, ако обичаш - приятелски съвет

    FearMe

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #13

    Re: LCD/CRT

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Това че не можеш да си позволиш TFT монитор,който да става за игрите ти не означава,че няма такъв,нито пък означава,че това е критерий за избор на монитор.

    Всъщност все още няма TFT-LCD което да е равностойно на CRT монитор що се отнася за гейминга (поне на българския пазар) !

    По напредналите геймъри ще си кажат тежката дума ,но дори и Самсунг бф-930 (или беше 970 ?! "уж" 2мс) се усеща ,че не е срт при игри т.е. за пълноценен гейминг избора е ясен 21" 22" CRT втора ръка !

    Лошото е ,че в момента намирането на голям и качествен монитор 2ра ръка е проблемно ,а за "новите" които се предлагат по-добре да не говорим качеството е ужасно пък и не се се предлагат пълната гама от CRTта.

    Привлекателното на TFT-LCD мониторите е повтаряемостта на характеристиките (почти няма разлика между 2 бройки от 1 модел монитор) и сносната цена цена сравнена с црт при големите размери 19"+ ! В момента 19" ЛСД може да се намери под 600лв. като разликата с отговарящ по размер нов црт почти няма.

    Цитат Първоначално публикувано от connect
    Нека всеки изрази одобрението или неодобрението си ... и да изтъкне предимствата на единия и на другия... LCD са безвредни но скъпи и на фона на многото дефекти,който дават заслужава ли си това за един монитор,който отстъпва на много места и по качеството на изображението в сравнение с CRT/ефтини,добра картина,топлят wink/
    Кои са многото дефекти при LCD ?

    При лсд-тата поне качестото е на едно прилично ниво т.е. евтин или скъп монитора ти е добър ,но при црт мониторите покупката на евтин модел може те отчая от живота. Очаквай огромни проблеми със сходимостта ,геометрията и др. иначе съм съгласен ,че кинескопа показва много красиви, топли цветове и картина !

    едит: гласувах за CRT

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #14

    Re: LCD/CRT

    за мен покупката на монитор с изгорели или полу работещи пиксели или субпиксели също може да те отчая затова приложих файл с политиката относно повредените пиксели,на някой производители отдолу....
    и според мен все още качестовото по отношение на игрите изостава но нищо не мога да кажа със сигурност,защото все още нямам такъв монитор
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #15

    Re: LCD/CRT

    Мойто LCD е Acer AL1716 и е перфектно за всички игри. Като се има предвид, че моя монитор е от евтинджосите сигурно по-скъпите модели ще се представят по-добре, но аз и сега проблеми не виждам. Нямам ghosting и други такива легендарни проблеми посочвани от LCD теоретика по-горе.
    След като си взех LCD-то и изхвърлих стария стокилограмов тринитрон се почуствах, като сляп човек който е прогледнал . Сега всеки път, като седна на някое CRT и ми е много гадно и картината ми се вижда мътна. Всеки, който има LCD знае, че подобна детайлност на образа едно CRT ще постигне точно когато цъфнат налъмите .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе