Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Проблем с USB

    приемам идеи/предположения защо USB-тата ми престанаха да работят

    в device manager-a си се виждат, но при закачане на периферия просто "няма никой"
    в event viewer-а не се вижда нещо да не е било наред към момента на закачане на периферията

    закачих допълнителни 2 USB-та - същата работа
    сложих наново драйверите за дъното (epox 8KDA3I) - няма ефект
    преинсталирах SP1 - няма ефект
    смених от дъното support-a от "1.1+2.0" на "1.1 only" - няма ефект

    имам 2 подозрения:
    - недостатъчно захранване (но пък при закачане на допълнителен хард си работи)
    - сбозен windows (ама КОЕ точно ме трови да разбера)

    най-лесното е да се преинсталира, но пък така ще пропусна да науча нещо ново, така че преди да извадя "секирата" чакам свежи идеи...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: Проблем с USB

    Не съм пред машината ти, за да дам точна оценка на ситуацията, но съм имал подобен случай...
    За да бъде разпознат и логически, на дяла трябва да му назначиш буква. My Computer -> right click -> Manage -> Disk Management -> right click on USB device -> Assign drive letter...
    Успех!

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #3

    Re: Проблем с USB

    При мен се получи същата история 2 пъти.Първия път римуувах юсб-тата от device menager и след това ги намери и се оправи.Втория път не искА.Във пропъртис на всяко едно намерих power menagement и незнайно защо там се беше отметнало само allow this device to bring the computer out of standby,махнах отметката и се оправиха.
    Дали при теб ще проработи?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Проблем с USB

    Сбозен WIn Камене !

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #5

    Re: Проблем с USB

    Има в друг форум (намерих го с Гугъл) подобно питане, като се оказа, че проблемът е предизвикан от Auto Patcher - някакъв .SYS файл беше омазан; там препоръчваха преинсталация. Пробвай да преинсталираш драйверите на дъното, може пък да пипнат нещо по USB-то.

  7. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #6

    Re: Проблем с USB

    пробвай :

    1.Safe Mode
    2. вече в "сафе" - "remove" на всички USB Root Hub и USB Host Adapters

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Проблем с USB

    emos, устройствата ИЗОБЩО не се разпознаваха, а не да не съм имал достъп до тях

    wiseacre, пробвах да махна преди - не стана. майтапът - СЕГА стана... &^%# !

    techno,

    avis, както съм написал по-рано - преинсталирал съм драйверите, не помогна...

    zaphodb, нямаше нужда от safe mode. ТОЗИ път стана по нормалния начин, както писах по-горе


    ИЗВОД 1: Не си мислете, че един пък като се направи нещо няма да стане втория път като направиш абсолютно същото
    ИЗВОД 2: Когато си направил всичко възможно, повтори. Може на проблема да му щукне този път да се оправи

    благодаря на всички за вниманието...

    p.s. продължавам да съм бесен, че това, което направих сега съм го правил и преди, но без резултат. за "много малък мек" (макар, че не мисля да минавам на друга OS )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе