Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Laptop с отделна видеокарта ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #1

    Laptop с отделна видеокарта ?

    Съжалявам ако повтарям темата отнякъде, но искам да е актуална.
    ОТ известно време ми се иска да си купя лаптоп с отделна видео карта, т.е. да не е вградена.
    Знам, че тука има хора с много повече опит от мен и познати, затова искам да попитам какъв бихте ми препоръчали.
    Искам да е евтин, за съжаление... :-)
    Намерих това :
    http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=33925
    Искам да чуя вашето мнение, да ми кажете дали има и други на подобни цени, които мога да взема отнякъде в БГ и... отново може ли без ДДС.

    П.С. Намерих го по-евтино в Лидер Технолоджи...
    http://www.leadert.com/components_.htm#group35

    Дайте мнения, искам да знам имат ли добра поддръжка, струва ли си този модел или за подобни пари може да се намери нещо по-добро ?

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Laptop с отделна видеокарта ?

    Имам лаптоп Compaq R3000Z с видео GeForce MX440 с 64MB негова си памет (не заделена от системната)... еми много, много по-добре е отколкото каквото и да било с боклука наречен видео-чип Intel extreme graphics 2. Hitman Contacts и NFS U-2 си ми вървяха идеално без никакво насичане, при това съвсем не на минималните настройки, т.е. на всичко мах с изключен anti-aliasing.
    Честно казано нямам абсолютно никакъв опит с Ati, но, каквото и да е, е за препоръчване пред интелската мизерия. GeForce-тата си работят със стандартните драйвери на nVidia без никакви грижи, просто съм много доволен и до днешен ден от избора на отделно видео. Успех с машинката и дано случиш на нещо добро. Ако се предлага 12-клетъчна батерия, задължително вземи такава (или каквато има там по-голяма!!). Успех

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    103
    #3

    Re: Laptop с отделна видеокарта ?

    Препоръчвам ти марков лаптоп- DELL, Fujitsu-siemens, IBM, HP

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #4

    Re: Laptop с отделна видеокарта ?

    Аз съм с щаси NBM 15G8 от асбис. Видеокартата е Х700. Взех го края на миналата година и за вече почти 6 месеца нямам никакви оплаквания от немарковостта. Понеже преди 2 дни питах за подобен лаптоп за един познат мога да ти дам и конкретната оферта която ми предложиха:

    Mobile PC NBM 15G8 15'' XGA+ ATI X700 DVD DL
    HDD: Mobile 80GB
    RAM: 512 Mb/533 DDR II
    VGA: ATI Mobility RADEON X700
    CD: DVD+/-RW Dual Layer
    Ports: 4xUSB2.0, LAN, Modem,TV Out, VGA port
    Display: 15'' XGA
    Обща сума: 1 761.60 лева (с ДДС)

    Мисля че за подобна цена може да се преглътне, че не е марков.

  6. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #5

    Re: Laptop с отделна видеокарта ?

    Цитат Първоначално публикувано от hecoat
    Препоръчвам ти марков лаптоп- DELL, Fujitsu-siemens, IBM, HP
    Не ти препоръчвам Fujitsu-siemens!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Laptop с отделна видеокарта ?

    Toshiba Sattelite !
    това е истината !!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #7

    Re: Laptop с отделна видеокарта ?

    Цитат Първоначално публикувано от XaMaB
    Аз съм с щаси NBM 15G8 от асбис. Видеокартата е Х700. Взех го края на миналата година и за вече почти 6 месеца нямам никакви оплаквания от немарковостта. Понеже преди 2 дни питах за подобен лаптоп за един познат мога да ти дам и конкретната оферта която ми предложиха:

    Mobile PC NBM 15G8 15'' XGA+ ATI X700 DVD DL
    HDD: Mobile 80GB
    RAM: 512 Mb/533 DDR II
    VGA: ATI Mobility RADEON X700
    CD: DVD+/-RW Dual Layer
    Ports: 4xUSB2.0, LAN, Modem,TV Out, VGA port
    Display: 15'' XGA
    Обща сума: 1 761.60 лева (с ДДС)

    Мисля че за подобна цена може да се преглътне, че не е марков.
    Доколкото разбрах поръчвам си шасито, което намерих това по-горе + процесор и + Хард диск, така ли или аз нещо не схващам ? :-)


    P.S. Видях това в Лидер, което ми допадна :

    LX.A4805.061, Aspire 3024WLMi, Mobile AMD Sempron™ processor 3100+ (25W), ATI RADEON® XPRESS 200M series chipset, 512MB (2x256MB), 15.4"WXGA Acer CrystalBrite TFT, 128MB ATI MOBILITY™ RADEON® X700, 80GB, DVD-RW DL, no FDD, 4 x USB 2.0 ports, 6-in-1 card reader; PC Card slot (one Type II); IEEE 1394 port; Infrared (FIR) port; External display (VGA) port; S-video/TV-out (NTSC/PAL) port; Headphones/speaker/line-out port; Microphone/line-in jack; Modem (RJ-11) port; DC-in jack for AC adapter, Gigabit Ethernet, 56K ,802.11b/g, 8-cell LiIon 3-hour battery life, 3.03 kg., WXPH/ 1 year warranty

    981$ +ДДС.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #8

    Re: Laptop с отделна видеокарта ?

    Х700 е добра идея...ала на Хероус 5 се задъхава иначе на по стари игри няма да имаш проблеми...

    Добавено...може аз да съм надупил настройките или нещо от рода ала на 1024х600 - широк екран ..рестартираше видеото от време на време...картите за лаптопи не бачкат баш на макс както при ПЦ-тата

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Laptop с отделна видеокарта ?

    Позволи ми да не се съглася - x700 ми е малко странно да се задъха - 5600 не го прави , камо ли x700

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #10

    Re: Laptop с отделна видеокарта ?

    Цитат Първоначално публикувано от HD
    Не ти препоръчвам Fujitsu-siemens!
    Защо толкова категорично ?

    Ползвам Fujitsu Siemens Amilo M1420 с ATI Radeon Mobility 9700SE - нямам проблеми вече повече от година. Мисля, че може да се намери на що-годе сносна цена - навремето го взех за 2400 с ДДС, а оттогава цените паднаха драстично.

  13. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #11

    Re: Laptop с отделна видеокарта ?

    Виждал съм в действие x700 на лаптоп Acer, доста изоставаше в конкретния случай в сравнение с настолния х700... може да е гаф на Ейсър, кой знае

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    39
    #12

    Re: Laptop с отделна видеокарта ?

    Аз си играя спокойно Heroes V на Acerс 8104 с X700 дори с малко анти алайсинг съм си пуснал на 1280 ;-) - Да засича от време на време най-вече при влизане в град,но мисля че заради харда е, че лудва да чете... ама със с други игри не съм имал грижи на приемливо ниво на графиката, при макс е несериозно да се очакват чудеса!

    А и да картата е ъндерклоцкната при лаптопите мисля че на 350Mhz (nimam v momenta ATITools da proveriq)....

    На въпроса какъв лаптоп да ти препоръчаме, ако цената е определяща трудно ще намериш сделка над Х700 no opredeleno X1600 е по-добре или пък ако ти трябва още по добро виж Dell XPS ако си го харесаш на UK саита има реселари дето ще ти го "вкарат" с гаранция и ДДС ;-D


    BTW: http://www.interacombg.com/prod_detail.php?element=540 това гледах скоро звучи добре на хартия... но нямам никакви впечатления но всичките марки се правят от едни и същи китайски компании, така че "тея били по добри другите били боклуци" няма такъв филм всичко е въпрос на сполучлив или не дизайн, когато са поръчвали серията от "Марковите" компании.... за повеч ифо погледни в новините на setcom.bg ;-D от 23ти.Май.

    като се спреш на модел пусни го в cenite.com определено в БГ разлики от по 500лв са си практика при дилари на един вносител за БГ( в случая с Acer - Solitron....! )

    Успех...
    J.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re: Laptop с отделна видеокарта ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Toshiba Sattelite !
    това е истината !!!
    :Super:

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #14

    Re: Laptop с отделна видеокарта ?

    Точно Н5 върви по-добре на лаптопа с 1.4селерон,512рам,Х700 отколкото на настолното ми пц с 1ГБ рам, мобилен бартън на 2300МХз и 6600

    Доколкото разбрах поръчвам си шасито, което намерих това по-горе + процесор и + Хард диск, така ли или аз нещо не схващам ? :-)
    шаси + процесор, хард, рам, двд. Това е цената която ми предложиха за готовата конфигурация от фирма дистрибутор на асбис. от сайта на асбис излизаше май по-скъпа цената. Но ако се решиш огледай хубаво и шасито че някой са кофти.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #15

    Re: Laptop с отделна видеокарта ?

    тук съм се разписал за Acer Aspire 3024WLMi :
    http://www.comexgroup.com/forums/ind...&t=25814&st=15

    А тук още размишлявах :
    http://www.comexgroup.com/forums/ind...d8e67639360096

    Успех в избора, труден е повярвай ми

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. МИНСК-с отделна камера-бързо заскрежава камерата.
    От didiron във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-06-14, 08:54
  2. Laptop <-> Laptop - Wireless ??
    От nikolin във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 28-01-12, 17:03
  3. Препоръчаите ми моля ви Хладилник с отделна камера.
    От ferrarif1 във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-10, 11:50
  4. отделна инсталация на IIS ?
    От peter_nn във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 19-06-07, 00:39
  5. Laptop
    От radowolf във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-04, 02:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе