Резултати от 1 до 8 от общо 8

UPS + RJ11 -> RJ45

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #1

    UPS + RJ11 -> RJ45

    Поради стандартни причини ( любимото енерго) съм замислил да си купя UPS. Но ми се искаше да има и Lan Protektor. Обаче повечето които намирам имат защита само за тел. линия (RJ11). Та идеята ми е ако си преработя кабелите на Lana които са с RJ45 v RJ11, дали ще работи мрежата (според мен няма причина да не тръгне защото са 4 кабелчета) и дали ще има някаква що годе ефикасна защита.
    И другия въпрос: Има ли полза от Surge Protectors, като по евтина алтернаива на UPSa.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: UPS + RJ11 -> RJ45

    Според мен малко си посмесил нещата. UPS има за задача да осигури автономно захранване на компа за известно време и да предпазва от токовите удари (донякъде, защото при бърз импулс няма да се справи, освен ако не е online). Нормално е на входа си да има някакви протектори и филтри. Може да има и на RS232 порта някакви протекторчета. Но не виждам какво общо има с LAN. При мен имам много добър протектор за телефонна линия, с дросели, разрядници, резистори.....Но той няма да работи с LAN (по-точно LAN няма да работи) - честотите 100MHz и 100KHz са доста различни. За LAN си трябва като за LAN, а и не очаквай кой-знае колко от него. Мисля, че доста се писа по темата за защита от мълнии. Не искам да се повтаря наново дискусията.

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Re: UPS + RJ11 -> RJ45

    Виж http://lancombg.com/index.shtml, новите версии и на най-евтините модели имат протектори.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #4

    Re: UPS + RJ11 -> RJ45

    Wise
    Нямам намерение да повтарям темата за мълниите, въпроса е за устройство за домашно ползване на разумна цена което да комбинира нещата в един корпус (Защита от токови удари и лан протектор). Наясно съм че няма 100% защита при ниския клас но все е нещо.

    etg
    10х, ще погледна

  6. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #5

    Re: UPS + RJ11 -> RJ45

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Виж http://lancombg.com/index.shtml, новите версии и на най-евтините модели имат протектори.
    мдааааа,

    и при мен се намират за под 100 лв UPS 600VA с LAN-Protect.



  7. silverfox
    Guest
    #6

    Re: UPS + RJ11 -> RJ45

    Аз съм със FUDEN PCStar 650, който по спецификации е с RJ11, но то си е и RJ45 - няма никаква нужда от преработка. Струва ~70лв.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: UPS + RJ11 -> RJ45

    Взе ми си UPS APC с LAN протектор. Гледай да пише, че е за ЛАН, а не за телефон, без значение какъв е жака.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #8

    Re: UPS + RJ11 -> RJ45

    Цитат Първоначално публикувано от zaphodb
    мдааааа,

    и при мен се намират за под 100 лв UPS 600VA с LAN-Protect.


    Ами пусни на мейла или на ПМ една оферта ако искаш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проектор Toshiba T350 има RJ45 - за какво служи той ?
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 17-08-06, 09:53
  2. rj45 switch, подреждане на кабелчетата ??
    От MentOS във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 25-06-05, 20:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе