Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с 2 Макстора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    67
    #1

    Проблем с 2 Макстора

    Значи имам 2 макстора по 40Гб и 2та завъртат като са включени,но ми дава грешка в началото!В БИОС-а се разпознават като (N40P) и четох ,че това е доста често срещан проблем при тези хардове и проблема е във Firmware-a на диска и е възможно да се оправи:Тук едно момче(Samo),беше описал начин по който да се оправи:

    Samo:

    Трябва ти pcmx_pkr.exe (това е от РС3000)
    Трябва да си намериш LDR, RAm + Modules за този диск. (Ако нямаш мисля че имам ще ти ги пратя)
    Слагаш диска в SAFE MODE |_::|, Закачаш го като secondary Master.
    Когато пуснеш машината диска НЕтрябва да развърта.
    Пускаш ЕХЕ-то
    Избираш модела в случая N40P, следтова "Загрузка LDR файла" (или нещо подобно но на Eng)
    Избираш ЛДР файл. ИЗбираш "Загрузка ПЗУ и модули"
    Диска ти стартира... инициализира се и минава в режим на готовност. (Ако не получиш съобщение за успешно зареждане на ЛДР фаила вероятно си избрал неподходяша ревизия на F/W която да заредиш)
    Зареждаш RAM-a
    Влизаш в "Стандартен режим"
    Проверяваш структурата на служебната област, коригираш повредените модули.
    Излизаш от програмата, гасиш. Слагаш джъмперите на мастер и пускаш, и ако си се справил диска ти работи.
    Успех!


    НО,нямам LDR, RAM + Modules и искам да попитам дали някой знае откъде мога да ги намеря,а и за програмата ПС3000 не разбрах това pcmx_pkr.exe под ДОС ли трябва да се пусне или под Windows среда???Ако е първото то предполагам се качва на някъв буутабъл диск,но как да го стартирам(каква команда да му дам)!На диска нямам НИКАКВА важна информация,просто искам да тръгнат някакси!Ще съм безкрайно благодарен ако някой ми помогне да ги оправя и най-вече се обръщам за помощ към @Mr.TECHNO

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Проблем с 2 Макстора

    Забрави* да се оправиш сам
    @samo така си отговаря , защото неговите знания са постигнати с много мъки и 100% на теб не ти говорят много* много

    Аз също правя това но не мога да гарантирам за инфото !

    По-добре го питай колко ще ти вземе да ги оправи !
    все пак са два 40 гб !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    67
    #3

    Re: Проблем с 2 Макстора

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Забрави* да се оправиш сам
    @samo така си отговаря , защото неговите знания са постигнати с много мъки и 100% на теб не ти говорят много* много

    Аз също правя това но не мога да гарантирам за инфото !

    По-добре го питай колко ще ти вземе да ги оправи !
    все пак са два 40 гб !
    Добре,а поне да знаеш откъде мога да намеря тези 3 файла и ако можеш ми отговори за програмата ПС 3000?*


    ПП:Колко горе долу струва поправката и мога ли да разбера някакси колко лоши сектори има на дисковете(ако има въобще),за да знам има ли смисъл да се оправят???

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Re: Проблем с 2 Макстора

    Pc 3000 e специализиран хардуер за ремонт на хардове.Много правилно ти казва @Mr.TECHNO,че не можеш да се справиш сам.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #5

    Re: Проблем с 2 Макстора

    Цитат Първоначално публикувано от batfilcho
    Добре,а поне да знаеш откъде мога да намеря тези 3 файла.....
    Има ги единствено и само на разваления диск....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Проблем с 2 Макстора

    Грубо ремонта е по 25 лв на бр, за 2 бр - ще ти се вземат по 20 лв на диск- с премахване и на бад сектори ( тн ремапване )

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе