Резултати от 1 до 13 от общо 13

Фалшиви хардове !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #1

    Фалшиви хардове !

    Имам 2 SATA диска (160 и 200 Gb) и 1 АТА 80Gb-Система. Наложи се да инсталирам Win98, за да тествам
    една стара платка. След като Уиндолса си чекна дисковете, тръгна инстала (на АТА Диска) и почти на края
    дава грешка, че не може, защото имало непознати за него ресурси или нещо подобно... Тестваната платка
    е за кепчър в MPEG, работи само под Win98 и ми трябваха големите хардове за сваляне на материял.
    Добре, отказах се от тази платка, върнах си ХР-то и НАЙ-НЕОЧАКВАНО МИ СЕ ПОЯВИХА ДВА НОВИ ДИСКА!
    Опитах да разбера от каде се взеха и разбрах, че това са 2-та SATA Diska не форматирани и недостъпни.
    Да ама ХР-то си разпознава дисковете и в тях си имам разни неща и те даже са разделени на по два партишъна
    и с тях си работя без проблеми...
    В диск манажера на ХР НЕ СЕ ПОКАЗВАТ ДОПЪЛНИТЕЛНИ ДИСКОВЕ - спорет него всичко е наред.
    С Маджик Партишън 8 се показват тези дискове, 160Г. и 200Г. като непознати (дава ги в жълто)
    и предлага единствено изтриване и формат...
    Четох, търсих подобни проблеми и разбрах, че Win98 ми е оплескал нещата...

    Това съм тествал и ми се ще да има някакъв начин да си оправя компа без да форматирам...
    Някой ако знае - нека сподели. Разбирам, че има и други програми за хардове, ама незнам!

  2.  
     
  3. silverfox
    Guest
    #2

    Re: Фалшиви хардове !

    Използвай testdisk за да си възстановиш partition-ите и файловите системи на дисковете:

    testdisk: http://www.softpedia.com/get/System/...TestDisk.shtml

    ПС. Само да попитам - откъде го взе това заглавие на темата? Какво им е фалшивото на хардовете?!?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #3

    Re: Фалшиви хардове !

    Благодаря за линка.
    А за заглавието - за мен са си напълно фалшиви, защото като отворя My Computer и ми показва, че имам 7 диска - 2 повече,
    които не мога да плзвам
    Програмата ще я ползвам довечера вкъщи, и ще побликувам резултата.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Фалшиви хардове !

    първо, за мен е учудващо на какво си се надявал под 98, при положение, че там си задължително на FAT32, а под FAT32 максималната големина на файл е 4GB, което изобщо не е "голямо" за сегашните стандарти, особено пък за capture

    второ, да разбираме ли, че ХР-то ти вижда и коректно работи с 160 и 200, като ЕДНОВРЕМЕННО с тях показва ОЩЕ ЕДНИ 160 и 200?

    ----------------------

    ясно, разбра се, че са ти дублирани...

    аз бих се доверил на Partition Magic 8 да ги "оправи", като в процеса на "оправяне" той сам задължително ще констатира проблема и най-вероятно ще ги разкара.

    но държа да подчертая - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО бих се подсигурил, като запиша важните неща другаде, а проверката бих пуснал само на единия, като на другия разкача всичките кабели

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Фалшиви хардове !

    Win98 не поддържа SATA / SATA 2 дискове
    каквото и да правиш - няма как да стане!

    в My Computer се показват дяловете , докато в Disk managment ( my computer-> десен бутон -> menage -> disk managment , там се виждат дисковете и колко дяла имат !

  7. silverfox
    Guest
    #6

    Re: Фалшиви хардове !

    @FearMe
    1. testdisk не е за тестване на дискове
    2. не може да си копира важните неща другаде, защото няма файлова система
    3. PartitionMagic нито вижда проблема, нито може да го оправи - показва ги като "непознати (дава ги в жълто)
    и предлага единствено изтриване и формат..."
    4. не знам откъде ти е тоя висок рейтинг, но последните ти няколко поста (с изключение на тези, които коментираш самия пост) са абсолютно неадекватни
    5. като модератор можеш да ми редактираш поста както желаеш, досега не съм влизал в пререкание с теб, но от съвсем скоро забелязвам, че се опитваш да се изказваш по теми с които не си наясно и даваш почти опасни съвети

  8.  
     
  9. silverfox
    Guest
    #7

    Re: Фалшиви хардове !

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    това ще те научи следващия път ,като лепиш 98,да откачиш всички останали хардове освен,на този който инсталираш
    Това пък от какъв зор???
    Май трябва да обяснявам повече на другите, отколкото на човека с проблема. При неразпознаване на файловата система или пък на харда, Win98 се опитва да използва това което има и вади следното съобщение:
    По памет и на български: "Windows 98 е открил системни файлове, които не са съвместими с него. Искате ли да изтриете тези системни файлове..." имаше и още, но не го помня.
    След потвърждение изтрива цялата файлова система. Вярно, че предупреждението няма нищо общо с истината, но и 98 не затрива нещата ей така.
    Ако не знаеш какво правиш можеш да разкачиш всичко, да не би нещо да се скапе... или по-просто - не буташ там където не ти е работа.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Фалшиви хардове !

    silverfox, благодаря за любезното ти обръщение
    по написаното от теб имам следните отговори:

    1. никъде не съм коментирал характера на предложената от теб програма

    2. ако си чел внимателно щеше да забележиш, че totonis казва: "Да ама ХР-то си разпознава дисковете и в тях си имам разни неща и те даже са разделени на по два партишъна
    и с тях си работя без проблеми..." така че очевидно може да си копира каквото си иска, където си иска под ХР

    3. след като са видими, работещи, но и в същото време дублирани, значи на partition magic като се даде да ги изтрие, той ще види, че има някакъв проблем и може спре да ги report-ва на ОС

    4. рейтингът ми не го вдигам сам, а хората, на които съм бил полезен с "неадекватните" си мнения и съвети

    5. модераторските, а отскоро и администраторски, права упражнявам не за лична вендета срещу критикуващи ме потребители, а за опазване на форума в състоянието, в което всички го харесваме.
    ако ти намираш съвета ми за backup и после използване на partition magic, за опасен, напълно си в правото си да не го последваш. а когато проблемът не е на твой компютър не виждам защо си се запритеснявал за интелекта на totonis, който ще последва съвета на този, на когото реши сам.
    доколко съм наясно с една или друга материя няма как да знаеш. аз обаче си знам, че единственото нещо свързано с компютрите, за което съм търсил помощ от друг са "жичкаджийските" неща, защото не съм инженер. ако ми покажеш къде съм дал псевдо-професионален съвет в такава област ще призная, че не заслужавам да се обаждам в сферата на компютрите и ще напусна форума.

    съветите ми винаги са били съобраени с нивото на познанията ми, което се старая да вдига постоянно, и голи обвиния от рода на "неадекватни изказвания" ще подминавам подари несъстоятелност

    благодаря за вниманието

  11. silverfox
    Guest
    #9

    Re: Фалшиви хардове !

    ако си чел внимателно щеше да забележиш, че totonis казва: "Да ама ХР-то си разпознава дисковете и в тях си имам разни неща и те даже са разделени на по два партишъна
    и с тях си работя без проблеми..." така че очевидно може да си копира каквото си иска, където си иска под ХР
    Мда - аз пък останах с впечатление, че преди това XP-то ги е разпознавало, а сега не. Много се извинявам в такъв случай. Мислех че го караш да използва PartitionMagic при положение, че няма файлова система. В такъв случй и вторият ми пост срещу fanta orange не е правилен (почти всъщност), за което се извинявам и на него.

    1. никъде не съм коментирал характера на предложената от теб програма
    - "а проверката бих пуснал само на единия, като на другия разкача всичките кабели" - предположих, че имаш предвид "проверка" с testdisk, защото преди това никъде не си споменавал за никакви проверки.

    след като са видими, работещи, но и в същото време дублирани, значи на partition magic като се даде да ги изтрие, той ще види, че има някакъв проблем и може спре да ги report-ва на ОС
    - това не е вярно. Partiton Magic не работи с OS, освен в присвояването на Label и Letter. Ако ги изтрие с PM нищо няма да остане.

    а за едитването на поста ми имах предвид само за частта отнасяща се до твоите постове, т.е. последните 2 точки, но от бързане не съм си довършил мисълта. Не съм искал да коментирам изпълнението на Администраторските ти задължения.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Фалшиви хардове !

    Смятам с това да се приключи темата!
    Камене затрий последните "ударни" мнения и остави тези които са по проблема, че човека се изплаши и повече няма да пита за хардовете си.

    Бирата от мен , кат са Видим !

  13. silverfox
    Guest
    #11

    Re: Фалшиви хардове !

    Не знам дали се е уплашил човека, но аз вече не знам какъв му е проблема. Че има " ДВА НОВИ ДИСКА " и че Partition Magic ги дава в жълто или какво? Защото ако е само това не му препоръчвам testdisk.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Фалшиви хардове !

    в Жълто ако партишъна се поправя с Ndd , но на друг комп!
    а и шанса е малък

    макар да съм виждал такъв партишън да работи с години - PM понякога много лъже

  16. silverfox
    Guest
    #13

    Re: Фалшиви хардове !

    То не е до PM. Дори, ако е променена геометрията, PM дава pаrtition-a в жълто, а някои програми си имат собствено мнение за геометрията на дяла, което не значи, че не е правилна. Все пак PM не е еталон.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1585
    Последно: 17-04-24, 00:04
  2. Избягвайте 3TB хардове на Seagate
    От FearMe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 02-02-15, 21:05
  3. Продавам хардове
    От kirko във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 05-08-10, 23:24
  4. Фалшиви WinZip/WinRar архиви....?
    От roumen68 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 08-03-08, 01:48
  5. Отговори: 5
    Последно: 25-10-04, 09:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе