Резултати от 1 до 12 от общо 12

Laptop HP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #1

    Laptop HP

    Хора кажете нещо за този модел .
    http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/...id=NBHPEY352EA

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: Laptop HP



    Когато си купуваш кола - избираш такава, че да ти върши работа. Ако ти трябва състезателна - търсиш такава, ако ти трябва товарна - друга работа. Ако такси ще става - трети случай.....
    Защо мислиш, че компютър се избира "на вкус", а не по предназначение?

    //Очевидно, че @ivanov_km търси мнение от притежател на такъв комп. За неговата надеждност.
    Мисля, че няма как точно да се отговори. Може би греша - не знам.
    На мен не би ми вършил работа, защото май няма RS232 интерфейс. А и цена не се споменава май........
    Мен са ме учили, че няма най-оптимална система, а има оптимална по критерии. (казвал съм го вече)
    При липса на критерии - няма как да се търси оптимум! Няма да се включвам повече по темата.

  4. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #3

    Re: Laptop HP

    Разбира се ще се използва по предназначение. За служебни цели и за домашно РС , интересуваме конкретно бързината му, колко време издържа батерията , като пояснявам(в такъв режим няма да се използва за игри,фюми , с една дума няма да го натоварвам.), качество , стабилност и т.н. Изобщо зашлужава ли си покупката ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re: Laptop HP

    На HP 7400 при заредена напълно батерия като дръпнеш захранването показва , че остават 4 часа до изтощаването. Колко е вярно не съм проверявал още.
    Toва го казах в режим на "стенбай". мн9го е ясно, че времето зависи от натоварванети с какви програми .

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Re: Laptop HP

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    На HP 7400 при заредена напълно батерия като дръпнеш захранването показва , че остават 4 часа до изтощаването. Колко е вярно не съм проверявал още.
    Не е вярно, като време, това е предполагаемо време. Лаптопа не може да знае, как ще го ползваш докато работиш с него, може да си цъкаш пасианси, а може и да пърлиш дискове или да обработваш графики и това как се ползва се отразява много сериозно на времето на работа на батерията.

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    Re: Laptop HP

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Не е вярно, като време, това е предполагаемо време. Лаптопа не може да знае, как ще го ползваш докато работиш с него, може да си цъкаш пасианси, а може и да пърлиш дискове или да обработваш графики и това как се ползва се отразява много сериозно на времето на работа на батерията.
    Да добавя само - при каква температура???????
    Всяка батерия си има параметри - но винаги написаното е за 25 градуса!! (или за 20)
    Така, че това е относително и в повечето случаи доста рекламно

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Laptop HP

    Е да , ама ако държиш лаптопа така както си дръпнал захранването - гарантирам че ще изкара 4 часа и нещо , докато при амд-то това време ще е на 50% по-малко!
    Доказано от мен на друг невярващ !

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Re: Laptop HP

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Е да , ама ако държиш лаптопа така както си дръпнал захранването - гарантирам че ще изкара 4 часа и нещо , докато при амд-то това време ще е на 50% по-малко!
    Доказано от мен на друг невярващ !
    Е то да го "държиш" няма полза - или работи, или - не. За какво ти е така да виси в стендбай или в някакъв измислен режим?
    А колко ще РАБОТИ - наистина не се знае - просто няма как да се знае
    Та това си е малко популизъм....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Laptop HP

    Wise, "колко ще държи батерията ей така" примера ми бе че интела ще изкара два пъти повече.
    естествено че при 3д МАрк06 и 20 мин няма да изкара

    при Notepad с един такъв нотбук изкарах 2 пъти по-малко от колко на Sidoku
    и се замислих аджеба кой процес как натоварва и какво, но отговор нямах.

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #10

    Re: Laptop HP

    Не се съмнявам, че знаеш какво е батерия и какво е laptop.
    "интересуваме конкретно бързината му, колко време издържа батерията , качество , стабилност и т.н. Изобщо заслужава ли си покупката ?"
    Но и знаеш, че на тези въпроси, така зададени, просто няма отговор.......Как да кажеш дали си заслужава??

    @ru-boy
    "Лаптопът не може да знае, как ще го ползваш докато работиш с него, може да си цъкаш пасианси, а може и да пърлиш дискове или да обработваш графики и това, как се ползва, се отразява много сериозно на времето на работа на батерията."
    Много точно мнение - наистина хората се лъжат по някакви листовки и рекламни материали, а не осъзнават същността
    на проблема.

    Хора кажете нещо за този модел .
    http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/...id=NBHPEY352EA


    Какво да кажем? Ами - хубав е , като модел..........

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #11

    Re: Laptop HP

    Ясно е,че човека чака дали някой няма да се изкаже отрицателно,какво толкова.
    За 1500лв. ,нов,с лизензиран ХР - защо не?
    За мен недостатъка е - Памет: DDRII 667MHz 1 DIMM 512 MB

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Laptop HP

    Какъв е този недостатък ддр 667 при това
    512 - с място за разширение за 1 Г двуканално

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Laptop <-> Laptop - Wireless ??
    От nikolin във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 28-01-12, 18:03
  2. LAPTOP
    От taipan във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 13-01-08, 13:32
  3. laptop
    От meraklia_pz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-08-06, 10:55
  4. laptop to tv?
    От b0ng0 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 16-02-06, 14:54
  5. Laptop
    От radowolf във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-04, 03:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе