Резултати от 1 до 15 от общо 15

Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #1

    Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

    Здравейте, от около 5 месца имам хард диск 160GB Seagate.Притесняваме звука които започна да издава преди около месец, наподобява чаткане/скърцане - аз го оприличавам че е от движението на /четеца/ от крайно до изходно положение,това се случва при пълен покой на заредила система - WIN XP . Смених захранването с Fortron - мислех че не му стига ток, но няма промяна звука се чува от време на време и много ме притеснява!Има 3 години гаранция но това не ме оспокоява!Казах в фирмата от кадето го купих но момчето там ми обясни че било нормално след като преди това ми продаде захранване за 45лв Та смята ли някой че този звук е нормален и имали някои друг с такъв проблем. Харда си работи иначе много адекватно !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #2

    Re: Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

    Мисля, че имаш проблем! Предполага се че харда е пред "счупване" имал съм подобни шумове с други дискове! Но се предполага че скоро ще "гръмне"

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

    Харда ти в крайна сметка 120 GB ли е или 160 GB?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

    не е задължително да гръмне
    мже да има леко притракване характерно за баракуда , но може и звука да е друг като от появили се лоши сектори!

    докато не се чуе - няма какда се каже !
    ( сега да не вземеш да запишеш mp3 с този звук и да го постнеш тук- убих та ! )

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #5

    Re: Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

    Цитат Първоначално публикувано от n_niki
    Здравейте, от около 5 месца имам хард диск 160GB Seagate.Притесняваме звука които започна да издава преди около месец, наподобява чаткане/скърцане ...
    Взимай веднага мерки да си го клонираш на нов докато работи ... всички МорскиПорти от известно време са Made in China, а откак купиха и Макстрош нещата залязват по бързо от очакваното ...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

    eeeee @Dash, недей така де .
    Тия дискове само с тях нямам грижи вече 3 -та поредна година !

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #7

    Re: Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 160GB SATA

    160 GB е харда /извинявам се за грешката на заглавието/ така знам и аз че Seagate е добър избор, имам Seagate 40 GB - никакъв проблем до сега около 3 години. Можеби новите пройзводства са калпави?! Днес го свалих и го занесох на фирмата, казаха че 6те го слушат което ме навежда на мисълта че отговора може да е : ништо му няма, никакъв звук не издава. Е все пак си имам гаранция 3 години - 6те кажа какво е станло!

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #8

    Re: Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

    Относно характера на звука, мисля си аз че такъв звук не може да е характерен за каквато и да е компютърна част и все пове4е съм убеден 4е си имам проблем!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #9

    Re: Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    eeeee @Dash, недей така де .
    Тия дискове само с тях нямам грижи вече 3 -та поредна година !
    Беше, беше за съжаление, последните дето ги купувах преди 5-6 месеца 2х250Гб, се разклопаха веднага щом ги отворих и ги пуснах да работят, бяха предназначени за всекидневен пълен бекъп, върнах ги и следващите се улучиха, обаче всички нови дето идват сега са от братския китайски народ(може би от фабриките на Макстрош), а там както знаеш за 10 цента на ден - качество не чакай, като че ли Хитачи си пооправи имиджа оставен от ИБМ и започнаха да въвеждат по строг качествен контрол, а и фабриките по екзотични места (Турция, Румъния, Китай) като че ли са ги затворили...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

    затова се гледат емисиите- слимовете ги избягвам като чумав без значение производител.
    скоро пак си взех 2х250 и 2 х 320  и никакви грижи с тях !

    n_niki - извинини ме за тона , но хардовете и имат специфични тракания и тончета които не са от дефек колкото и да е странно.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #11

    Re: Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

    Е да ви кажа че ме одобриха за подмяна на HDDто. Сега има да чакам 2-3 седмици...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #12

    Re: Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

    абе аз да питам.... имам един ИБМ харддиск, който на 7-8 часа издава звук "пииип", това от какво е?
    забелязал съм, че ако през това време има някаква операция за четене (гледане на филм примерно) спира за момент...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #13

    Re: Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    абе аз да питам.... имам един ИБМ харддиск, който на 7-8 часа издава звук "пииип", това от какво е?
    забелязал съм, че ако през това време има някаква операция за четене (гледане на филм примерно) спира за момент...
    Immediate Backup ...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #14

    Re: Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

    прави го от 5 години... регулярно... винаги по едно и също време... не е това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re: Звук подобен на чаткане от HDD Seagate 120GB SATA

    Цитат Първоначално публикувано от n_niki
    Е да ви кажа че ме одобриха за подмяна на HDDто. Сега има да чакам 2-3 седмици...
    С най-голямо удоволствие ще те отърва от проблемния диск .
    Само предложи цена!

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    абе аз да питам.... имам един ИБМ харддиск, който на 7-8 часа издава звук "пииип", това от какво е?
    забелязал съм, че ако през това време има някаква операция за четене (гледане на филм примерно) спира за момент...
    За мен това е логически бад сектор.Този сектор е лъжлив , щом те пуска да продължиш.
    от Друга страна някой IBM имаха тн. цвърчене на кеша , но то бе като специфичното тракане на Баракудата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам : HDD Seagate 80Gb SATA - Продаден
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 12-09-08, 21:30
  2. Купувам : Електроника за HDD SATA Seagate Baracuda
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-08, 12:14
  3. 320 GB HDD - SATA II SEAGATE - КАК СЕ ИНСТАЛИРА?
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 12-08-06, 17:26
  4. Услуга за Seagate 7200.7 SATA
    От HexImaL във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-05-06, 15:33
  5. Въпроси за HDD Seagate SATA
    От GreenOreh във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 28-10-05, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе