Резултати от 1 до 8 от общо 8

Въпроси за HDD Seagate SATA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    45
    #1

    Въпроси за HDD Seagate SATA

    Налага ми се да купя два нови серийни хард диска и естествено съм се спрял на 300 GB Seagate SATA. Казвам естествено, защото имам девет различни модела на Seagate, от 40 до 200 GB работещи нон-стоп и са супер стабилни и безшумни. Seagate е единствената марка дискове, която досега не ми е правила какъвто и да е проблем, за разлика от всички други марки и определено пак ще купя Seagate.
    Дотук добре, но всички дискове които имам са паралелни ATA 100. Скоро тествах два Seagate SATA 80 и 200 GB и установих че шумят (стържат при четене и писане) много силно в сравнение с паралелните и загряват много. Средна температура на работа при SATA 49-54 градуса срещу 27-32 за ATA 100. Мисля че и двата проблема са свързани, тъй като дисковете са фабрично "набузени" да работят на МАХ, поради което стържат и загряват. Имах един паралелен диск от серия Baracuda V - АТА100, 120GB, който имаше подобни проблеми с шума и загряването, но след като му оправих акустичния мениджмънт с някакво ютилити, (което дори не помня как се казваше) спря да шуми и загрява, за сметка на много малко по-ниска производителност. След оправяне на акустичния режим температурата падна на около 30 градуса и работи като всички останали.
    Знам че тук има хора които също се занимават с хардуер и бих се радвал да споделят какво мислят по тези въпроси. Ако знаете някакво ютилити или програма, която може да програмира акустичния режим на Seagate SATA дискове би било добре.


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re: Въпроси за HDD Seagate SATA

    Има вентилатори за хардове сложи си няма да съжаляваш.
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,21944.0.html
    Линка е за Hiren's BootCD.В него има фабрични дискови инструменти на най-известните производители на хардове вкл. Seagate.На сайта им също можеш да потърсиш

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #3

    Re: Въпроси за HDD Seagate SATA

    Значи Seagate и компанията, пуснала на пазара HDD в сегашния му вид - това, което наричаме HDD...

    Мисля, че всички дискове на Seagate до Barracuda7 са си PATA, като им се прави преход на логиката за SATA - имаше едни прегледи на www.tomshardware.com

    Виждам, че badr ме е изпреварил, но на сайта им има най-добрата колекция от инструменти за диагностика и управление, която накога производител е предлагал и то безплатно :Super:
    За един - няма да ти е нужен вентилатор, ама за два - по-добре вземи!

    Аз, у дома, съм си вземал само Seagate... Случвало ми се е да са малко шумни, но са безотказни...
    В момента Hitachi май са с най-добрата технология, ама... пак ще вземам Seagate - ще се съобразя обаче с това за каква архитектура са проектирани - каква полза да са SATA, ако са проектирани за PATA, а на всичко отгоре МАКС-а им е 84MB/s - според тестовете... За 300GB може да има специално проектирани за SATA - провери в мрежата...

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #4

    Re: Въпроси за HDD Seagate SATA

    Цитат Първоначално публикувано от GreenOreh
    Ако знаете някакво ютилити или програма, която може да програмира акустичния режим на Seagate SATA дискове би било добре.
    Доколкото знам за Сата ААМ е "заключен" и неможе да се регулира по обикновения начин.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    45
    #5

    Re: Въпроси за HDD Seagate SATA

    Да, явно ААМ наистина е заключен! Четох и по други форуми за проблемите с прегряване и стържене на SATA дисковете на Seagate. За проклетия на мой приятел му се прецака такъв диск (SATA 80GB) тези дни и това съвсвм ме отказа. Ще трябва да се минава към WD SATA, които са тихи и студени като добрите стари баракуди, надявам се и бързи. Странното е, че не намирам големи дискове (300+) на WD в офертите!? Ако някой знае кой е вносителя на WD, моля да сподели или да даде линк към ценова листа.

    10Х

    ... жалко за Seagate, фирма която не ме е дънила никога досега!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    84
    #6

    Re: Въпроси за HDD Seagate SATA

    Аз си свикнах с мойта стъргалка Сийгейт 160 геги САТА! Бях пощурял да го сменям с Хитачи по едно време но се отказах. А и откакто му сложих вентилатор 8см. да го обдухва съм по-спокоен.
    Не мога да разбера хора що ви е толкоз страх от Хитачи?

  8.  
     
  9. silverfox
    Guest
    #7

    Re: Въпроси за HDD Seagate SATA

    Преди 2 дни си взех Seagate 160GB SATA. Вярно е, че е доста шумен, но пък залепва на 33 градуса, при продължителни натоварвания.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Въпроси за HDD Seagate SATA

    WD не вземайте - знам че преди време силно препоръчвах тези дискове , но се оказа че в България вече няма кой да поддържа гаранциите им. Просто договора не е бил преподписан от C-2000. А освен това има малък проблем с връзката - електроника /механика - процесора пергрява и заминават биоса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам SATA хард диск 40 GB Seagate Barracuda
    От benhamini във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 13-02-12, 22:49
  2. Продавам : HDD Seagate 80Gb SATA - Продаден
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 12-09-08, 20:30
  3. Купувам : Електроника за HDD SATA Seagate Baracuda
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-08, 11:14
  4. 320 GB HDD - SATA II SEAGATE - КАК СЕ ИНСТАЛИРА?
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 12-08-06, 16:26
  5. Услуга за Seagate 7200.7 SATA
    От HexImaL във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-05-06, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе