Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

    Преди 10-ина дни едни от пионерите в производството на памети - Kingston - пуснаха един много сладък "flash mini-edition" на поредицата си "DataTraveler", които, освен че предполагат съвършенно удобство за работа и пренос, стават и за стилен подарък за всеки, занимаващ се с компютри.

    http://www.kingston.com/flash/dtmini_migo.asp

    Питането ми е, дали някой си има на представа кога това сладко творение ще стъпи на българският пазар?


    P.S. Като гледам цените в магазина им...

    512 MB - $ 10
    1 GB - $ 13
    2 GB - $ 25


    ...и ми идва да хвана първият полет и да се закърфича пред склада им с две големи чанти.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #2

    Re: Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

    Сега като го видях няма да мога да спя поне 2 дни. Маниашко!!!
    Но цените ще са 200%...

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

    Да, маниашки са, но странно защо нямат съвместимост с "Windows 2003 Server" и "Windows Vista". Доколкото можах да си преведа, ще си бачкат безпроблемно само с "Windows XP" и "Windows 2000" [за "NT", "Me", "98 SE", "98", "95"... - нъц! Което е донякъде логично, тъй като това са платформи на изживяване вече...]. Явно въпросните джаджички са предназначени най-вече за "домашни потребители" [в широкият смисъл на понятието].


    P.S. Цените, на които ще се предлагат тук, не ми се ще да ги коментирам... още повече, че става въпрос за Kingston - първоначално ще са поне 2 - 2,5 пъти по-скъпи! Кожодери!


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #4

    Re: Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

    @IvO™ - това "сладко творение" може да бъде поръчано и в момента. Пристига за около седмица.
    Странно ми е само защо използваш определения като "кожодери"?? Цените ще бъдат същите и тук, като тези на сайта. Наистина ми е странно какво те провокира да използваш епитети, при положение, че нямаш каквато и да било информация

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Re: Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

    Скакауец, разглеждал ли си скоро он-лайн магазините в БГ, особено на новите стоки и то на реномирани фирми?

    Въпросът е риторичен.

    Конкретно за флаш-паметите... там пък цените седмично се променят, особено на по-големите като капацитет - падат драстично - със стотици лева - докато на запад си ги продават на съвсем реална цена, без никакви надценки.

    Най-пресен пример мога да ти дам с 8 GB JetFlash 2A USB2.0 Flash Drive Transcend - вече е около 200 лв., а беше към 300 лв. преди няколко дни и 16 GB JetFlash 2A USB2.0 Flash Drive Transcend - пак преди няколко дни беше около 700 лв., сега е около 560 лв.

    А сега ми кажи къде по света тази памет (16 GB) се е предлагала на цена $ 500 преди 2-3 дена?

    http://www.digital-flash.com/catalog...EF%E0%EC%E5%F2

    Жалко, че не направих "шотове" преди няколко дни.

    Не съм визирал конкретно някой дистрибутор, но е факт, че тук цените са доста по-завишени първоначално.

    Ще поживеем малко и ще видим дали 512 МВ-овите версии на тези "сладки творения" ще са на цена от максимум 17-18 лв./парчето (колкото реално трябва да са).




    P.S. Даже правя неуместни сравнения - горните две "стоки" ги има на нашият пазар от доста време... първоначално 16 ГБ-овите флашки бяха около 1000 лв., ако се не лъжа...


    Ето един пример за същата (16 ГБ) памет тук:

    http://www.windowsmarketplace.com/de...itemid=3324686

    Можеш и сам да сметнеш надценката, която слагат тук... Е, дори и (в най-лошия случай) $ 300 да струва, това прави ли 560 лв.? Май е по-добре наистина да си пазарим от чужбина...


  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #6

    Re: Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Re: Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

    Zaphod B, това не е "Migo Edition"-а, а предната им "мини"-серия, която вече остаря...

    Не отричам, че с течение на времето цените се нормализират и (поне повечето от тях) се покриват с тези по западните магазини/дистрибутори. Имах предвид, че са по-скъпи, когато ги внясат за първи път. Поне преди влизането ни в ЕС беше така. Сега не знам как ще е. Тепърва ще видим.


  10. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #8

    Re: Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

    На българският пазар вече има http://www.sony.bg/view/ShowProductC...cro+Vault+Tiny
    Около 80 лв. за 1ГБ.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    Re: Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

    Io, дал си линк към някакво Sony.
    Паметта, за която става въпрос тук, е на Kingston.

    Нищо де, много ми е забавно даже като гледам в днешно време цени от порядъка на 100 лв. / 1 GB.


  12. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #10

    Re: Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Io, дал си линк към някакво Sony.
    Паметта, за която става въпрос тук, е на Kingston.

    Нищо де, много ми е забавно даже като гледам в днешно време цени от порядъка на 100 лв. / 1 GB.

    IvO™ повярвай, мога да чета (не само да пиша ). Просто като размери това Sony е внушително...малко, също като Кингстън-а. И го има в България, за разлика от Кингстън-а. Реших че си търсиш малка по физически размери памет. Това че робуваш на марката, която аз уважавам не го знаех. А и няма никак да се учудя ако реално Sony-то се окаже Кингстън инсайд..



  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Re: Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

    Ти по евтин подарък не можа ли да намериш бе Иво?
    Ако аз съм на мястото на Силвето и ти ми правиш подаръци за 25 долара, няма да ти дам поне един месец ...
    Я се вземи малко в ръце ...


    «EDIT»
    Сони-то го има в Техномаркет в 1 546 разцветки.

    «EDIT»
    И е хубаво да се чете преди да се задават въпроси. Migo Edition си върви със софтуер, затова са тези ограничения във версиите. Ако ще го ползваш, като обикновена памет, можеш да го "ръгаш" където ти скимне, с изключение на 98 може би, ако няма драйвери.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #12

    Re: Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

    @IvO™ - предишния път, когато се включих по темата, поръчах няколко бройки от тези Drive-чета. Сега се присетих и проверих отново. Оказа се, че за момента са недоставими поради преустановено производство. Просто Kingston са спрели за неопределен период от време всички Flash памети. Едното от предположенията е, че ства въпрос за смяна на поточна линия, технология, или някаква друга боза, но е факт, че за съжаление скоро няма да можеш да се сдобиеш с такава памет.

    Сори!!

    За утешение май ти остава ;-)

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #13

    Re: Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

    Io, извинявай, грешно съм разбрал. Не робувам на ничия марка, просто ми хареса дизайна на паметта. Тази серия на Sony (която посочваш в линка) също е "внушително малка", но също така и "внушително скъпа". Към момента за 80-85 лв. могат да се намерят 4 GB-ови модели. Е, вярно, не на Sony, и не чак толкова "мини", но пък и нашият стандарт не е цвете, нали? Просто ми се струва напълно безсмислено да се дават 80 лв. за 1 GB памет, към днешна дата.




    Malone, стига с тази Силвия, бре! Ееее, ти жена си сигурно толкова често не споменаваш, хмм... Не се притеснявай за подаръците, които правя и за кого ги правя - не мисля, че някой би отказал такъв подарък - нищо, че е "само $ 25". Ти би ли? Важен е жеста... нали знаеш...


    Скакауец, дано не си лош пророк, но ако случайно се окажеш такъв - здраве да е! Ще си търся да се захласвам по друга... памет.

  17. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #14

    Re: Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

    IvO, пак опираме до баснословните надценки. В щатско 2ГБ-ово сони е $50 с данък и доставка. Тук 1ГБ е 80 лв. Бойкот до дупка мамка им нагла!

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #15

    Re: Kingston's DataTraveler Mini: Migo Edition - Кога и къде в България?

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    IvO, пак опираме до баснословните надценки. В щатско 2ГБ-ово сони е $50 с данък и доставка. Тук 1ГБ е 80 лв. Бойкот до дупка мамка им нагла!

    Да, цените се "нормализират" едва когато няма търсене вече.

    Ско, кой каза? У-ВО-ЛНЕ-НИ-ЕЕЕЕ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колеги ,къде да видя кога е произведен един RAV Тошко...
    От vasiv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 4
    Последно: 25-07-13, 16:47
  2. Отговори: 7
    Последно: 31-07-08, 23:41
  3. Кога в България ???
    От dimlubnik във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-07, 19:57
  4. Бридж във Варна - къде и кога?
    От Wise във форум Спорт
    Отговори: 1
    Последно: 17-06-07, 22:57
  5. каква е разликата от Kingston i Kingston HyperX
    От kolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-04-03, 21:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе