Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с BJC 2000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #1

    Проблем с BJC 2000

    имаме си вкъщи едно такова чудо и от определено време взе че спря да работи...преинсталирахме всичко за което се сетих...принтера го открива, казва всичко е наред и като пусна нещо за принтиране зависва. След щателен оглед установих че мастилницата не се връща в началната си позиция ( крайно дясно според мен) а си остава в средата на пътечката като че ли капака на принтера е отворен. Сега идва и по интересното...принтера падна един път и от него изпадна една част дето след като го разглобих оня ден не й намерих мястото (една бяла пластмасова пластинка изглежда че трябва да е пъхната някъде защото има контра щифтове по нея)...принтера си работеше и без нея определно време...айде сега давайте идеи

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Проблем с BJC 2000

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    След щателен оглед установих че мастилницата не се връща в началната си позиция ( крайно дясно според мен) а си остава в средата на пътечката като че ли капака на принтера е отворен. Сега идва и по интересното...принтера падна един път и от него изпадна една част дето след като го разглобих оня ден не й намерих мястото (една бяла пластмасова пластинка изглежда че трябва да е пъхната някъде защото има контра щифтове по нея)...принтера си работеше и без нея определно време...айде сега давайте идеи
    Ако не се лъжа, от таз - изпадналата част ще да е
    Иначе за принтерчето - 2 имам такива, снимай това дето е изпаднало, да видя при мен къде е.
    На едни клиенти проблема с такъв принтер пък беше че едно колело - ексцентрик се беше счупили и не подаваше хартията, ама при теб е друго.
    Но преди 3 години подобен проблем, дето ти описваш, имах и аз. Пускаш компа - касетата отива до някъде и се връща в средата (тогава ми подариха втория).
    Аз като по-нагъл сравних двата принтера, разлика нямаше. Обаче като почнах да вадя и слагам касетата забелязах че едно от крачетата (за касетата) дето е вътре в принтера на контактува, щото от много вадене и слагане се беше вдлъбнало. Подмушнах му хартишка - омекна, ала счупена клечка за зъби свърши идеална работа. Щото се оказа че баш тва краче дето не контактува дава инфо дали има касета и дали е черна или шарена.
    Айде провери и докладвай

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #3

    Re: Проблем с BJC 2000

    [img width=450 height=600]http://i.data.bg/07/03/27/298558_orig.jpg[/img]
    Ето елемента...ако можеш кажи каде да го сложа...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Проблем с BJC 2000

    чакай да разпапуря един от мойте старци.
    А с касетата какво стана? огледа ли както ти казах?

    ето, както се оказа, това май щрака едно ключе на касетата, когато отиде в крайно дясно положение. т.е - индицира че се е наместила в нулева позиция.



    джаджата се поставя, като това стърчащото се пъхне в процепа и след това се натисна надолу.
    успех

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #5

    Re: Проблем с BJC 2000

    набутах парченцето ала няма ефект, значи за това което казваш за касетката...гледам там кадето се свързват тонерчето и касетката едни 'пухчета' дето през тях минава мастилото нали така(там е уж ок).....понеже други такива крачета не успях да видя но сега ще ръчкам с нови сили 10х

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Проблем с BJC 2000

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    набутах парченцето ала няма ефект, значи за това което казваш за касетката...гледам там кадето се свързват тонерчето и касетката едни 'пухчета' дето през тях минава мастилото нали така(там е уж ок).....понеже други такива крачета не успях да видя но сега ще ръчкам с нови сили 10х
    ох, що ли го не снимах, така и така се бях омазал като негър в мастило
    утре на свежа кратуна ще ти снимам с кръгче червено заобиколено, да имаш поле за борба.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Проблем с BJC 2000

    Мързи ме да снимам.
    Дърпаш синьото лостче, вадиш касетата и това с многото лъскави пъпки (у десно)- го почистваш с памуче със спирт ако е замърсено и го преглеждаш за напукани 'пъпки'

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #8

    Re: Проблем с BJC 2000

    Направих това което каза всичко изглежда да е наред....ала никакъв ефект. целия се омазах с мастило ей....май ще се ходи на ремонт...за да не изхвръкне нещо през прозореца следващия път като се правя на майстор , да уточня че тези часто които са при теб метални при мен са пластмасови...така че вдлъбване знам ли как ще се получи (те директно се чупят)...

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #9

    Re: Проблем с BJC 2000

    Този проблем най-вероятно е от главата,ако имаш друга пробвай с нея!99% е от главата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 12-09-09, 00:04
  2. Проблем с WINDOWS 2000
    От GENERALAT във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 04-07-06, 11:47
  3. Проблем с Windows 2000
    От Pit във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 24-02-06, 14:09
  4. Проблем с чат-а в Windows 2000
    От Domin във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 04-06-01, 12:33
  5. Savage 2000 драйвери за Windows 2000 ...
    От Dreamer във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 15-12-00, 00:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе