Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с Windows 2000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Проблем с Windows 2000

    Здравейте !
    Имам сървър който е с Windows 2000 до вчера си работеше нормално, но дойдоха едни момчета който са по подръжката на едно от качените му програми ! Правили са кавото са правили за съжаленние аз не бях там да ги наблудавам и днес като стартирах компютъра, малко преди да зареди напълно windows ми показва едно съобщение на което пише че не съм въвел правилно Username или password!?! Да проверя да не ми е вклучен Caps Lock (Аз изобщо нищо не съм въвеждал нищо!) След като натисна ОК на това инфо прозорче ми показва логин скрийна които ме кара да въведа правилният Username and Password ! На Username в поленцето пише Administrator там нищо не пипам ! На Password в полето не въвеждам никаква парола, дирекно натискам ОК бутончето и влизам в системата !?!Поне за мен това е много странно !
    Въпроса ми е как да направя така че да си влизам по старият начин, а той бе че като си пусна сървъра влизах дирекно в Windows без дори да ми показва логин скийрна или нещо друго ! Дирекно ми показваше Десктопа! Благодаря предварително на всички !

    Между другото обадих се на въпросните пичове който направиха това ! Сетна ли са паролата на Admin account !?! Попитах защо след като няма пасс обаче не ми дадоха смислен отговор!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #2

    Re: Проблем с Windows 2000

    Можеш да пробваш следното. Пускаш Control Panel, след това Users and passwords. Избираш си потребителя, който искаш да се логва автоматично и махаш отметката на "Users must enter username and passwords to use this computer". След като дадеш "ОК" въвердаш паролата за избрания потребител и си готов. Ако при теб това вече е било направено т.е. при показване на Users and passwords отметката е махната, направи следното - слагаш пак отметката и цъкаш на ОК. След това повтаряш горната процедура. Успех.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #3

    Re: Проблем с Windows 2000

    Цитат Първоначално публикувано от varbancho
    Можеш да пробваш следното. Пускаш Control Panel, след това Users and passwords. Избираш си потребителя, който искаш да се логва автоматично и махаш отметката на "Users must enter username and passwords to use this computer". След като дадеш "ОК" въвердаш паролата за избрания потребител и си готов. Ако при теб това вече е било направено т.е. при показване на Users and passwords отметката е махната, направи следното - слагаш пак отметката и цъкаш на ОК. След това повтаряш горната процедура. Успех.
    То хубаво, ама това важи само за Windows 2000 Professional, a Pit изрично казва, че е машината е сървър. Освен ако машината е "сървър" само като роля, а операционната система все пак си е Windows 2000 Professional.
    Pit, така ли е?

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re: Проблем с Windows 2000

    Pit, в настройките на Users and passwords има раздел Advanced; там има едно поле Secure boot login с настройка Require user to press Ctrl + Alt + Del to login (пиша по памет). Виж дали при теб не е включена тази настройка.

  6. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #5

    Re: Проблем с Windows 2000

    Здравейте !
    Да машината е сървър само като роля, а иначе съм с MS Windows 2000 Family! Имам още един сървър които е с 2000 но и на двата като отида в Control Panel не намирам Users and passwords ????

  7. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #6

    Re: Проблем с Windows 2000

    ...като отида в Control Panel не намирам Users and passwords ????
    Start -> Run... control userpasswords

    Това трябва да свърши работа.

  8.  
     
  9. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #7

    Re: Проблем с Windows 2000

    Значи какво направих !
    1. My Computer-> Manage-> Local Users and Groups -> Users -> Administrator (Set password въведох нова парола)
    2. Start -> Run... control userpasswords->Users and passwords там сложих отметката "Users must enter username and passwords to use this computer" след това натиснах бутончето Apply.
    3. Повторих точка 2 като махнах този път отметката "Users must enter username and passwords to use this computer" поиска да му въведа Password въведох апсолютно същата парола като в точка 1
    4.Restart computer и всичко си тръгна по старо му

    Благодарско на varbancho и panevdd

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Windows 2000 и SP4
    От rell във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-07, 23:52
  2. Проблем с WINDOWS 2000
    От GENERALAT във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 04-07-06, 10:47
  3. Проблем под Windows 2000...
    От Caesar във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 15-04-05, 11:00
  4. Проблем с чат-а в Windows 2000
    От Domin във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 04-06-01, 11:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе