Резултати от 1 до 5 от общо 5

Въпрос за скенер на многофункционално устройство

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #1

    Въпрос за скенер на многофункционално устройство

    Здравейте. Може ли скенера на многофункционално устройство да се използва като самостоятелните скенери за обработка на книги или списания? Или трябва всичко да е на самостоятелни листи и да минава през самото устройство. Надявам се да сте разбрали питането ми. Конкретно става дума за два модела на Canon - PIXMA MP50 и PIXMA MP600. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re: Въпрос за скенер на многофункционално устройство

    Доколкото разбирам питаш, дали може да напъхаш дебела книга под капака на скенера от мултифункционалното устройство, както това го правиш на самостоятелен скенер? Принципно е същото и няма разлика. Самостоятелните обикновено имат по-голяма резолюция. Мисля, че си наясно, че при дебелите книги качеството на сканиране е компромисно.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #3

    Re: Въпрос за скенер на многофункционално устройство

    Тъкмо щях да пиша нещо от този род ама Lazar ме изпреварил

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re: Въпрос за скенер на многофункционално устройство

    Canon Pixma MP600 си е много добре. Скенера е с 2400 x 4800 dpi оптична, 19200 dpi цифрова, Flatbed, 48 / 24 bit (RGB each 16/8 bit), A4/LTR, ScanSoft OmniPage SE OCR. За книги особенно ако след това ще им пускаш Fine Reader или OmniPage резолюцията на сканиране е 300 b/w. Така че, не виждам за какво ще ти потрябва по професионален скенер. За списанията, хайде някой да ми обясни защо трябва да го сканирам на по-висока от 600dpi резолюция при положение че списанието е печатано обикновенно на 115lpi или подобна. Или си мислим, че с по-големия файл на максимална резолюция ще постигнем качество все едно сме сканирали диапозитивите на барабанен скенер ли? Последното което ми трябва е да ми излезе структурата на хартията За дебелите книги ще се озориш независимо дали си с самостоятелен или комбайн, те не са предвидени за това и ако свивката е голяма, в този участък няма да ти излезе или няма да ти излезе добре добре независимо дали сканираш цветно или черно бяло поради повдигането от равнината на сканиране.


  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Въпрос за скенер на многофункционално устройство

    Цитат Първоначално публикувано от lord_ice
    Тъкмо щях да пиша нещо от този род ама Lazar ме изпреварил
    аха, и то с има-нема 3-4 месеца

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за покупка на универсално зарядно устройство
    От stancho_75 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 6
    Последно: 03-11-11, 23:38
  2. продавам Многофункционално устройство Canon Pixma MP500
    От gazdata_83 във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 11-09-10, 11:59
  3. проблем със скенер HP
    От katy85 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 07-06-10, 19:52
  4. Въпрос за многофункционално устроиство
    От TheSlackBoy във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-10-05, 17:05
  5. Скенер SENAO
    От MORGAN във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 10-01-03, 16:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе