Резултати от 1 до 11 от общо 11

термо паста за CPU каква ????

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #1

    термо паста за CPU каква ????

    Здравейте! Имам питане! Може нали? Предложете качествена термо паста за охладител! Охладителя е много добър /поне на външен вид/ но като го закупих се оаказа че оригиналната термо паста е почти засъхнала и не успях да използвам! А охладителя е ето този http://www.gigabyte.com.tw/Products/...ProductID=2335

    пропуснах да попитам и от къде може да се намери защото не съм от София, макар че това не е проблем предполагам

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: термо паста за CPU каква ????

    Тази съм чувал, че е най-доброто в момента:
    http://www.plesio.bg/product.php?pro...04724690573809

    С доставка е

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: термо паста за CPU каква ????

    Българска термопаста от всеки един магазин за електроника. Кутийката струва 1 лев и ми върши чудесна работа. Вентилатора на процесора ми е Archtic Cooler Freezer 64 Pro. Оригиналната паста която си вървеше с вентилатора беше Archtic Silver, след смяна на платформата (от сокет 939 на сокет АМ2) започнах сериозно да се чудя каква паста да си взема и понеже този път не ми се даваха пари за Archtic Silver реших да пробвам българската и останах доволен. Температурите са повече от чудесни ........в момента процесора ми е най-студеното нещо в машината.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #4

    Re: термо паста за CPU каква ????

    Българската също върши работа както е споменал @stenly, но все пак Archtic Silver според мен осигурява по добри параметри . Аз си я купувам от дилъри на Most - 3 Grams за около 10лв. когато ми трябва.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #5

    Re: термо паста за CPU каква ????

    Не си писал от къде си за да те насочим към местен дилър на някой от големите... Аз ползвам паста на Spire, от Вали за близо ~2лв спринцовката и съм доволен.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #6

    Re: термо паста за CPU каква ????

    И аз ползвам кутийки евтина бяла паста от магазините за електроника. Не знам дали е българска. Забелязал съм два недостатъка на тая паста:
    1. Често има песъчинки. Не им знам произхода, вероятно е от нечиста технология на производство. Така или иначе, тия песъчинки са предпоставка радиатора да не прилепне плътно до чипа/процесора. Затова след размазването по повърхностите, внимателно оглеждам за песъчинки и ако има такива, ги отстранявам.
    2. Пастата е малко "по-суха" и гъста. Не че знам, колко точно трябва да е гъста, ама така на око, сравнявайки я с други пасти които съм ползвал по-преди, ми се струва твърда и гъста. "Разреждам" пастата с добавянето на няколко капки силиконово масло към кутийката (и съответното разбъркане). Самото масло е за смазване на "печки" на копирни машини и лазерни принтери и е високотемпературно. Не знам къде се продава. Имам едно бурканче от един приятел - техник в сервиз за копирни машини. Забелязал съм, че откакто почнах да добавям маслото, пастата въобще не се втърдява дори и след двегодишна непрекъсната работа на процесора.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: термо паста за CPU каква ????

    Термопаста Arctic Cooling MX-2 не проводит электричество и сохраняет свои свойства в течение восьми лет.
    http://www.arctic-cooling.com/further_prod2.php?idx=140

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #8

    Re: термо паста за CPU каква ????

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Термопаста Arctic Cooling MX-2 не проводит электричество и сохраняет свои свойства в течение восьми лет.
    http://www.arctic-cooling.com/further_prod2.php?idx=140
    Пастата е насочена към овърклок ентусиастите и би им помогнала да свалят още някой друг градус прилагайки я между тяхното CPU/GPU и лежащия върху него охладител. MX-2 ще бъде налична в края на месеца, а цената му ще е 7.95$ (за щатите) и 5.95 Euro (за Европа) - без прилежащите данъци.
    Източник: http://www.hardwarebg.com/index.php


  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9

    Re: термо паста за CPU каква ????

    Всичко за охлаждането...тук http://www.dekada.com/catalog/index.php?cPath=53_79

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Re: термо паста за CPU каква ????

    Някой използвал ли е "Silver Al' на "НН Електроник "- Шумен ?? Отзиви ??
    Цена 2 гр - 1,4 лв / може и по 1,05 лв/

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #11

    Отговор: термо паста за CPU каква ????

    Вярно,че е стара темата. Но това няма как да не се отбележи, любимата на всички термопаста Arctic MX-4 си има наследник----> MX-5.
    PRESENTING MX-5

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам климатик втора употреба(на част
    От MatZo във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-11, 20:51
  2. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 23:47
  3. Купувам видео карта за PCI-E слот
    От kiselina във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-09, 14:09
  4. Отговори: 0
    Последно: 03-08-09, 16:21
  5. Мобилтел пуска нова търговска марка
    От Araiz във форум Коментирай новина
    Отговори: 15
    Последно: 14-07-06, 22:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе