Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Избор на мрежова карта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    14
    #1

    Избор на мрежова карта

    Предстои ми закупуване на мрежова карта която ще използвам за Интернет.
    Предлагат ми от доставчика две карти: едната Realtek PCI 10/100 Mbps и D-Link DFE-528TX 10/100 Mbps.
    Има ли значение коя ще взема - разликата в цените им е около 6 лв.
    Благодаря за отговорите предварително.

  2.  
     
  3. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #2

    Re: Избор на мрежова карта

    Вземи, която е с по-голяма гаранция!
    Д-Линк са с 2 години, Realtek не ги знам.

    П.П. Аз в къщи съм с Д-Линк (не съм сигурен дали е точно същия модел, но пак е 10/100) и съм много доволен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #3

    Re: Избор на мрежова карта

    В този случай май единствено гаранцията има значение спрямо всички други характеристики.
    Мое мнение е, че и тя няма змачение, защото:
    Или картата ти изгаря по време на буря и нямаш гаранция
    Или си работи нормално и нямаш нужда от гаранция

    Не съм работил с много мрежови карти (все пак достатъчно за някаква извадка), но не съм попадал на неработеща ланка с възможност за гаранция, колкото и нисък клас да е.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #4

    Re: Избор на мрежова карта

    Според мен е по-добре да си вземе с чипсета на Realtek PCI 10/100 Mbps, защото за нея има драйвери в WindowsXP и се разпознава автоматично.
    Иначе за D-Link DFE-528TX 10/100 Mbps няма да дадат по-голяма гаранция.
    И казвам това въпреки че за мен D-Link DFE-528TX 10/100 Mbps е по-добрият избор като марка. Недостатък е че идват понякога без драйвери.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #5

    Re: Избор на мрежова карта

    хора защо обсъждате нещо което струва 10 лева
    нали пътните да отида до фирмата и обратно са ми 10 лева

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #6

    Re: Избор на мрежова карта

    Вземи Рийълтек въпреки гаранцията от една година,тя е нещо много често използвано.Продал съм стотици преди и не се е връщал клиент.Иначе по параметри всички са 100 мегабитови(което ти е достатъчно).

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #7

    Re: Избор на мрежова карта

    Защо тогава ако всички мрежови са еднакви 3COM се продаваше за около 39 $ нова/ 10 лв втора употреба ?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #8

    Re: Избор на мрежова карта

    Цитат Първоначално публикувано от DarkRose
    Защо тогава ако всички мрежови са еднакви 3COM се продаваше за около 39 $ нова/ 10 лв втора употреба ?
    щото имат ParallelTasking чип и не товарят CPU-то със сметки ...
    бтв за "обикновена" употреба наистина няма значение - аз бих избрал също картата с чипа RTL8139D (май така беше), щото се поддържа без допълнителни драйвери на всякакви ОС

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #9

    Re: Избор на мрежова карта

    Цитат Първоначално публикувано от DarkRose
    Защо тогава ако всички мрежови са еднакви 3COM се продаваше за около 39 $ нова/ 10 лв втора употреба ?
    Трябваше да сложа на настолен Dell мрежова карта,след няколко такива които не работеха ми казаха че познава само 3COM.Купих една и я ръгнах,тръгна.Производителите на маркови продукти си връзват гащите по тоя начин.Те затова струва толкова.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re: Избор на мрежова карта

    Лично аз за моя компютър познавам само една марка мрежови карти и тя е Intel. Тази която ползвам е вече на 5 години , що гръмотевици и токови удари е видяла ......... колкото до разпознаването от различните операционни системи , просто за мен няма друга карта , никога не съм слагал драйвери нито за Windows, нито за Linux, нито за OSX. И най сладкото нещо е , че по фирмите занимаващи се с втора употреба я има за по 7-8 лева.

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #11

    Re: Избор на мрежова карта

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Лично аз за моя компютър познавам само една марка мрежови карти и тя е Intel. Тази която ползвам е вече на 5 години , що гръмотевици и токови удари е видяла ......... колкото до разпознаването от различните операционни системи , просто за мен няма друга карта , никога не съм слагал драйвери нито за Windows, нито за Linux, нито за OSX. И най сладкото нещо е , че по фирмите занимаващи се с втора употреба я има за по 7-8 лева.
    Ако беше видяла гръмотевици нямаше да я хвалиш,приеми че си късметлия.Иначе картата върши все една и съща работа,да пуска нет

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Re: Избор на мрежова карта

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Ако беше видяла гръмотевици нямаше да я хвалиш,приеми че си късметлия.Иначе картата върши все една и съща работа,да пуска нет
    Това си е твое мнение , всеки има право да си има свое. Ако ти попадне такава мрежова карта, дръпни и оригиналните драйвери и разгледай настройките, после ги сравни с някой прехвален RTL8139D и пак може да си говорим , иначе в следствие на грамотевици когато бях вързан към кварталната ланка редовно се сменяше суича на покрива и винаги някой комшия ревеше, че му е изгоряла картата, не знам защо моята винаги работеше. То бива късмет ама чак толкова.И аз продавам мрежови карти с чипсети на Infinion и на Realtec и странното е, че хората които са по в час все идват да питат дали нямаме някоя останала 3Com или Intel втора употреба които от време на време продаваме на цената на нови ефтини.

    Те и звуковите карти уж звук вадят ама що ли има по скъпи?

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #13

    Re: Избор на мрежова карта

    колега, никой не спори, че 3КОМ или Интел или Броадком или т.н. са по-добри
    въпросът беше конкретен, темата се разводни ...

    офтопик: като падне гръм и мине по мрежата, тия джаули енергия къде ще идат, ако не си заземен??? радвай се, че не си бил първи по веригата
    наздраве!

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re: Избор на мрежова карта

    Грешно ме разбрахте , аз не искам да си хваля моето гардже, че било най убаво. Факт е ,че за една определена сума да кажем до 10 лева , има избор между ефтино ново (което така или иначе няма да има гаранция при грамотевица) и изпитано но старо. Ако някой се е засегнал на поста ми моля да ме извини.

  18. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #15

    Re: Избор на мрежова карта

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Това си е твое мнение , всеки има право да си има свое. Ако ти попадне такава мрежова карта, дръпни и оригиналните драйвери и разгледай настройките, после ги сравни с някой прехвален RTL8139D и пак може да си говорим , иначе в следствие на грамотевици когато бях вързан към кварталната ланка редовно се сменяше суича на покрива и винаги някой комшия ревеше, че му е изгоряла картата, не знам защо моята винаги работеше. То бива късмет ама чак толкова.И аз продавам мрежови карти с чипсети на Infinion и на Realtec и странното е, че хората които са по в час все идват да питат дали нямаме някоя останала 3Com или Intel втора употреба които от време на време продаваме на цената на нови ефтини.
    Нима твърдиш че е имало светкавица и ланкартата ти е поела удара
    Приеми че си късметлия,и на мен никога не ми е горяла ланкарта.Даже и ланкартите от 10 лева вече имат опция за смяна на MAC адреса,друго едва ли ще правиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мрежова карта
    От korea60 във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 07-12-06, 05:41
  2. странен проблем с мрежова карта
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-06, 20:05
  3. Забраняване на мрежова карта
    От Tashov във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 15-04-05, 14:47
  4. Мрежова карта
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 29-03-05, 07:44
  5. проблем с мрежова карта под Linux
    От maik_m във форум Linux
    Отговори: 11
    Последно: 14-07-03, 10:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе