Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблем с NEC DVDRW ND-3540A

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #1

    Проблем с NEC DVDRW ND-3540A

    Здравейте,
    Става въпрос за ДВД записващо устройство Nec ND-3540A. Проблема е в това, че когато работя с ДВД дискове няма никакви проблеми - чете и записва, но с обикновени CD-та не работи. Мисля, че е това стана от преди 1 седмица, поне от тогава знам, че не работи. Слагам обикновено СД, и нищо все едно не си сложил диск, не го разпознава, в същото време с ДВД дисковете няма проблем. Ако някой има някакви идеи каква е причината ще съм му благодарен да ги сподели. Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #2

    Re: Проблем с NEC DVDRW ND-3540A

    Проблема е в марката NEC,най-проблемните оптични устройства които съм виждал

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #3

    Re: Проблем с NEC DVDRW ND-3540A

    пробвай да я флашнеш
    при мене това проработи на по нов модел нек

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #4

    Re: Проблем с NEC DVDRW ND-3540A

    Пробвах, без резултат. Явно ще трябва да я занеса в някои сервиз да я погледнат. Но все още приемам идеи, ако някои има какво да сподели. Мерси все пак

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Проблем с NEC DVDRW ND-3540A

    Цитат Първоначално публикувано от A.L.F.
    Проблема е в марката NEC,най-проблемните оптични устройства които съм виждал
    И къде това

    Щото аз за Варна мога да кажа че LG e Проблемната марка.
    Всчики търсят или нек или Lite-On
    аз съм с нек 3540  и даже смея да кажа че чете по-добре от други оптики - имам доста надрани дискове които LG под никакъв предлог не ги прочете , но дето има нек - чете ги без грижи!

    @Pat -виден юзер на този форум и мой добър приятел има Нек 2100 и вече незнам на колко години е, но е записал с нея ( не мога да броя до толкова ) DVD/CD ,както казваме че ги смята не на бройка а на кг.!


    Относно темата - ако знаеш къде е винтчето за волтажа на оптиката- врътни го по часовниковата леко и запомни колко и накъде го вътиш
    Същото ще го направят и в сервиза , но ще ти вземат $ ( освен ако е гаранционно - все пак Lg са с 1 г  а неК с 2 г гаранция )
    Най-много да те снабдят с някой 7170А /73 некче!


  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Проблем с NEC DVDRW ND-3540A

    Техно , аз също мога да твърдя ,че NEC а от скоро и SONY NEC (взеха ,че се обединиха в областта на оптичните устройства) са най-проблемните писакчи които съм продавал, питай като идваш в сервиза ни да ти кажат колегите колко им се радват като ги видят. От известно време всичките оптични устройства са с по 2 години гаранция (включително и LG), друга е приказката родните ни вносители с колко гаранция ги дават. Аз лично не мога да се оплача от LiteON

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #7

    Re: Проблем с NEC DVDRW ND-3540A

    Призанавам,че на 10-на бройки може и да има една "желязна",но като цяло ми остава проблема с клиентите избрали тази марка.Аз също съм виждал NEC от старото поколение което правеше по-20-30 диска на ден,работеше до последно със забита клечка от кибрит в една зала,но това бяха старите времена.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Проблем с NEC DVDRW ND-3540A

    Интересно ми е - как само аз нямам проблеми с тези записвачки

    На ден продавам по минимум 5 и нямам рекламация досега.и Това е от доста време насам.

  11. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #9

    Re: Проблем с NEC DVDRW ND-3540A

    Това ми е третата записвачка НЕК и съм предоволен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #10

    Re: Проблем с NEC DVDRW ND-3540A

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO

    Относно темата - ако знаеш къде е винтчето за волтажа на оптиката- врътни го по часовниковата леко и запомни колко и накъде го вътиш
    Същото ще го направят и в сервиза , но ще ти вземат $ ( освен ако е гаранционно - все пак Lg са с 1 г а неК с 2 г гаранция )
    Най-много да те снабдят с някой 7170А /73 некче!

    Мерси за съвета, ама нямам никаква представа къде е това винтче, а не ми се отваря да ровя с отверка на сляпо. В крайна сметка утре ще я занеса в сервиз и ще трябва да се бръкна някой и друг лев.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Проблем с NEC DVDRW ND-3540A

    Ако е гаранционна - за какво ще се бъркаш.
    Записвачката коа има гаранция си отстояваш правото
    Не работи, искам друга!!!

    Лепни и една лепенка от долу, на някое винтче и ако е скъсана - питаш , защо е отваряна ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #12

    Re: Проблем с NEC DVDRW ND-3540A

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ако е гаранционна - за какво ще се бъркаш.
    Записвачката коа има гаранция си отстояваш правото
    Не работи, искам друга!!!

    Лепни и една лепенка от долу, на някое винтче и ако е скъсана - питаш , защо е отваряна ?
    Ми изтече преди половин година някъде, а от тоя гаранционен сервиз съм си изпатил доста и съм си казал, че повече няма да стъпна там. Намерил съм си един малък сервиз с доста работливи хора вътре и ще ми свършат работата за нула време. Е естествено ще си платя, ама няма начин. Чудно ми е само как така се развали като дори не съм я ползвал близо 1 месец и накрая не четеше CD. Иначе си прав, имаш ли гаранция търси си правата! Нямаш ли търси сервиза.
    Мерси все пак!

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re: Проблем с NEC DVDRW ND-3540A

    Само не знам при тея цени на писачките дали си заслужава сервиз. Цената на една нова DVDRW е от порядъка на 50-60 лева , ако за старата ти искат 20 лева за ремонт .......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. NEC 3540A
    От IBANEZ_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-08, 14:39
  2. Проблем с Lite-On DVDRW
    От Niakoi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-09-07, 16:28
  3. проблем с DVD-RW NEC ND-3540A
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-05, 11:46
  4. DVDRW???
    От angel_iv във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 20-02-05, 20:44
  5. otnosno DVDRW???
    От mitak във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 02-02-04, 21:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе