Резултати от 1 до 7 от общо 7

Има ли такъв суич?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #1

    Има ли такъв суич?

    Има ли модел суич , който да е по неподатлив на промяна на захранващото напрежение. В къщата дето живея се оказахме с два компютъра вече (+10 лв. към месечната такса) и доставчика сложил некъв суич (мноо измъчен) , дето иска 30 лв. за него , а той забива непрекъснато. Все си мисля , че суича не е "сложна" машина и би трябвало забиването да е от захранващото напрежение (разни примигвания на лампите и падове в напрежението).
    Казвайте бързо , че долниа комп е при тъщата

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    Re: Има ли такъв суич?

    еми аз съм работил с 3-4 от най евтините 8 портови суичове cnet, canyon и др.
    пускаш и забравяш, само че ако имаш проблем с напрежението защо не помислиш за някакъв UPS тъкмо и компа ще захраниш от него

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #3

    Re: Има ли такъв суич?

    Трябва ти един читав стабилизатор - хубав адаптор + 2 кондензатора (по-големички) + едно 7808 би трябвало да ти свършат работа.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Има ли такъв суич?

    а дали не забива, защото го захранват от 250 метра по някой от свободните чифтове в кабела?

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #5

    Re: Има ли такъв суич?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    а дали не забива, защото го захранват от 250 метра по някой от свободните чифтове в кабела?
    Не , захранването е при мен. Ще пробвам със съветите Ви. Поне работя във фирма , дето мога да пробвам и ако ми хареса да го купя.
    Ще пиша като се реши проблема.
    Благодаря.

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #6

    Re: Има ли такъв суич?

    А какво ще кажете за това - http://www.jarcomputers.bg/l_bg/?m=7&i=1486
    Не е ли по добро от обикновен суич , и дали имам възможност (със съгласието на доставчкика разбира се) аз да си определям колко за компютър (те са два) да идва , защото на единя се сяда доста рядко и се ползва само за ИЕ , пък и тъщата нещо ме е ядосала , та смятам да и отрежа нета малко.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Има ли такъв суич?

    МОя суич за нета доълго време работеше нормално. По едно време почна да забива един път на ден. Сложих нов адаптер, 1А и с него всичко е ОК. Най добре е да си направиш стабилизирано захранване със 78хх или с LM 317.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 5 портов суич netgear
    От gti_dido във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 09-10-11, 22:20
  2. 1 Net, 2 PC през суич...
    От Garu във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-07, 08:03
  3. Тъп въпрос за суич.
    От npu3paka във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-06, 21:37
  4. Проблем със суич
    От peterkac във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-05, 11:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе