Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблем с хард диск Hitachi Travelstar

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    36
    #1

    Проблем с хард диск Hitachi Travelstar

    Здравейте,

    имам следния проблем. На лаптоп HP nx 9010 опитвам да сменя диска с идентичен модел (Hitachi Travelstar IC25N040ATMR04-0), взет от друг лаптоп.Двата хард диска са напълно еднакви - капацитет, всеки има по два дяла, и върху двата има Windows XP. Единствена разлика е, че единият диск (който трябва да се смени) е с FAT32 файлова система, а другият - NTFS.
    Когато сложих вторият диск на мястото на първия, при стартиране се появява съобщение, че Windows не може да стартира нормално и съответно има избор за стартиране във safe mode, в safe mode с networking или start normally. При опит с която и да е от изброените опции се появява за миг малък син екран и лаптопа се рестартира. И така отново и отново. Проблемът е, че немога да прочета съобщението на синия екран, защото се появява за части от секундата и следва рестарт.
    Вторият диск, който искам да сложа на мястото на оригиналния в HP nx 9010 е взет от старият ми лаптоп Hyundai P571.
    Целта: спасяване на данните от втория хард диск.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Проблем с хард диск Hitachi Travelstar

    Хъм,няма как инсталирана операционна система от един лаптоп (който сигурно е и с друг чипсет, процесор и видеокарта) да тръгне на друг с малки изключения.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    36
    #3

    Re: Проблем с хард диск Hitachi Travelstar

    Чипсетите наистина са различни. Идеята ми беше да закача този втори диск и да копирам най-важното върху DVD. Какви варианти имам тогава? Да потърся IDE адаптер и да го закача на desktop компютър като slave drive?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Проблем с хард диск Hitachi Travelstar

    за 20 лв купуваш IDE to USB , слагаш там диска и точиш на воля
    било данни, било вино, било баници

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с хард диск
    От ivanhoe72 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 25-11-09, 20:00
  2. проблем с хард диск
    От iovkito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 12-11-06, 22:39
  3. Проблем с хард диск
    От TwisterFlasher във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 07-05-06, 21:00
  4. проблем с хард диск
    От iovkito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 06-03-06, 17:41
  5. проблем с хард диск
    От A_L_E_X във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-12-04, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе