Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с външен USB HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    18
    #1

    Проблем с външен USB HDD

    Здравейте,
    диска е Seagate Momentus модел ST980829A (беше на лаптоп който с него сменяше режима на IDE канала... абе повреден е малко)
    сложил съм го в една измислена кутия за 2.5" дискове за 9.60 лева
    работи добре, бързо (на USB 2.0), но от време на време компа го 'губи' и неможе да пише/чете от него. не съм забелязал други Data Storage устройста да се губят, но те и не се използват толкова колкото ползвам него.
    тази случка се случва на домашния ми комп (USB 2.0). на служебния (USB 1.1) до сега не се е случвало.
    не съм го пробвал на друг UBS 2.0 за повече време и незнам дали ще го губи пак.
    та се чудя дали проблема идва от бракувания диск, евтината кутия, кабелите, контролера или от всичко. и дали мога да пробвам нещо за решаване на проблема.

    мерси за идеите

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Проблем с външен USB HDD

    чудесна тема, в която и аз да се включа подобаващо

    при това не как да е, а с допълнително предизвикателство

    аз имам тошиба 40г 2.5", който също е сложен в кутийка. известно време работеше безпроблемно, след което компа започна да го (както казва commodore) "губи". и не само моя, а всеки комп.

    тук идва интерсното - губи го САМО при опит за записване/копиране през файлови мениджъри (win explorer, total commander и т.н.)! ако се копира с total copy - всичко е наред. първо си помислих, че има проблеми с големите файлове (1-2-3-... гб), но се оказа, че не зависи от големината на копирания файл (ntfs, някой ако пита).

    хрумна ми еретичната идея да копирам през архиватор... започнах да правя архив от диска към друг на 12гб - няма проблеми. започнах да екстрактвам iso върху диска - няма проблеми. същите неща, по същото време около гореописаните операции не "минават" - "delayed read/write failed"

    ха сега де?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: Проблем с външен USB HDD

    Цитат Първоначално публикувано от Commodore
    тази случка се случва на домашния ми комп (USB 2.0). на служебния (USB 1.1) до сега не се е случвало.
    Първото което се сещам е, че не му стига в определен захранващото напрежение, или че не устисква да е баш 2.0 трансфер.
    Надали ще ти се купува външен USB HUB с външно захранване само заради едната проба

    @FearMe, я сложи един уред и мери напрежението баш кога почне да 'губи'

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #4

    Re: Проблем с външен USB HDD

    а да попитам нещо свързано с темата , може ли да се свърже обикновенна двд записвачка към преходник 3.5 хдд към усб 2.0 и да се ползва така като външна , пробвах сменях джъмпери ама не се появява при другите у-ва в моят компютър ...

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Проблем с външен USB HDD

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    @FearMe, я сложи един уред и мери напрежението баш кога почне да 'губи'
    тоци не съм мерил, но самото то си е на 2 usb-та, така че пад в напрежението не ми се вярва да е причината. или ако е, то няма да е заради моето, респективно всички останали захранвания (всичките мощни и маркови), а по-скоро в появил се проблем по самата кутийка.... д'вечера ще помисля какво да засека и дам накъсо , но най-лесно би било да се пробва с друга кутийка... требе да тормозя да ми дадат за малко...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    18
    #6

    Re: Проблем с външен USB HDD

    като ми се беше прецакала втората USB букса (за допълнителното захранване) харда изобщо ме можеше да се развърти нормално, пискаше постоянно. но я оправих.
    и при мен не съм забеляязал да се случва само когато го натоваря, а сякаш е когато си иска.
    ще пробвам да му измеря пада на напрежение при работа/натоварване, и ако трябва ще му бучна едно допълнително 5V да видим какво ще стане...
    за пробва мога да взема PCI USB HUB.

    ПС: @eror пробвай да махнеш джъмперите, или го настрой на master. би трябвало да работи.

    ПС2: не можах да намеря никакъв USB HUB, и преди да започна да меря напрежението пробвах да включа диска в задните портове. цяла вечер никакви проблеми.
    съмнявам се, че проблема може да идва от прекалено дълги кабели... а и от дъното до предния панел не са екранирани, и като вържа още малко кабел отвънка може би неможе да насмогне... макар всички други устройства вързвам там, а и някои от тях имат допълнителни кабели...
    ще го включвам отзад за сега да видим дали ще мизерства пак.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Re: Проблем с външен USB HDD

    Да използвам темата и аз за един въпрос.

    Имам от две години и нещо 2.5" Futjitsu IDE 40гб хард с чекмедже Vantec - много съм доволен и където и да съм го закачал, работи само с един кабел - т.е. не му трябва допълнително захранване (той и няма де, може да му се включи външен адаптер, но той е optional).

    Оня ден ми подариха Fujitsu 80Gb 2.5" SATA, и понеже ми трябваше да го ползвам веднага, взех една кутия Transcend StoreJet 2.5 SATA....



    Кутията си идва с втори кабел, който служи да подава допълнително захранване през някое USB. Пробвах го набързо на две-три РС-та и един лаптоп, работи само с основния кабел без допълнителният. Като го оставих на домашната щайга да поработи малко повече време се оказа, че през 20-ина минути се чува единично щракане - като при изключване/включване на харда. Набучих му и втория кабел и 24 часа вече няма проблеми. По принцип щайгата в нас е бая натоварена - Athlon XP2100+ (до скоро беше клокнат на 166 шина + мъничко волтаж), 3 плочки памет, GeForce 6600, 3 писачки, два харда, 5 PCI-ски платки и за капак една светеща клавиатура Logitech G15, и всичко това е на 420W захраване, и явно захранването през USB-то идва малко слабичко на Transcend-а. Интересният момент е обаче, че Vantec-a с IDE Fudjitsu-то бачка без проблеми на същият порт.

    Тъй като в близките два-три дена не мога да откача харда и да го пробвам малко по-продължително на други РС-та, въпросът ми е - някой има ли 2.5" чекмедже със SATA хард (но не от готовите комплекти кутия+хард, които продават - примерно Prestigo и т.н.), за което да е сигурен че може да се захранва само с един кабел - т.е. основният. Докато е новичък още Transcend-a да го продавам някъде и да взема някое друго SATA 2.5" чекмедженце, че не ми харесва мисълта да мъкна още един кабел нагоре-надолу.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Външен хард към TV Toshiba проблем
    От michael_popov във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 05-03-13, 09:15
  2. външен хард проблем
    От drrag-citroen във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 08-05-09, 22:00
  3. проблем с външен хард диск HELP
    От nothing_impossible във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-06-08, 20:21
  4. Външен твърд диск- проблем
    От BatVez във форум Общ - хардуер
    Отговори: 30
    Последно: 28-07-06, 09:06
  5. Външен модем и ХР проблем
    От momchilcha във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-03, 21:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе