Резултати от 1 до 2 от общо 2

Външен модем и ХР проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    15
    #1

    Външен модем и ХР проблем

    Имам един доста старичък Моторола външен 28.8к.

    С Win 98 работи чудесно, ХР-то обаче въобще не иска да го детектне. Свързвам го към сериен порт и въобще не ми показва, че има нов хардуеър прикачен... Сканирам за хардуеърни промени, инсталирам му драйвери на порта, но то (ХР-то) продължава да твърди, че няма модем на този порт.

    Ще съм благодарен на всякаква помощ/съвет!

    Дъното ми е Asus A7N266-VM имам вътрешен софт модем, но не знам дали това е от значение за проблема ми. Между другото не съм пробвал модема на този комп с Win 98, но пробвах серийния порт в ХР-то със серийна мишка и всичко е О'К.

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Външен модем и ХР проблем

    Наскоро открих нещо интересно за ХР и външния ми модем - по сищия начин ше искаше да го детектне, но открих, че ако отида на Control Panel > System > Device Manager > COMPort 2> Resources и там си поиграя с IRQ-тата в един момент всичко проработва...пробвай може и да стане (но първо инсталирай модема, без да му даваш да го детектва, а си му дай install from list (нещо такова) > have disk)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам външен модем Accorp 56k
    От ruNNer във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 03-04-07, 17:57
  2. захранване на външен модем
    От hardcore във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 05-05-05, 12:40
  3. Проблем с ISDN модем !
    От nas във форум Технологии
    Отговори: 4
    Последно: 29-10-04, 15:59
  4. Windows 2000 и външен модем
    От varbancho във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 09-04-03, 00:22
  5. Проблем с USB модем
    От Alex52 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-01, 13:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе