Резултати от 1 до 14 от общо 14

Външен 2.5" хард диск.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #1

    Външен 2.5" хард диск.

    Има ли хора с повече опит с тези хардове , та да изкаже мнение по въпроса кои са на "върха" , че мисла да си взема един. Ако може линк за покупка - още по-добре.Писна ми от флашки с недостатъчна големина.
    Tnx in advance angel

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #2

    Re: Външен 2.5" хард диск.

    Ползвам от някой друг месец 2.5" SATA 120GB WD и и съм много доволен. Купих си хард диска и кутията поотделно, така се спестяват около 20-30 лева от аналогичните фабрично сглобени.
    Откъм работна температура се държи много добре, даже учудващо добре... след като стои постоянно включен 8-9 часа на ден кутията е съвсем леко затоплена.

    Единствения кусур, който му намирам, е в необходимостта да се включва в два USB порта, иначе не му стига захранването и почва да писука. Понякога се налага да го включвам в кутии, на които всички USB-та за запълнени, та се налага да се завирам и да изключвам разни периферии.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Външен 2.5" хард диск.

    препоръчвам модела на WD 2,5"
    наскоро излиза флагмана 320GB , така че 250-а ще му падне ( надявам се ) цената

    аз лично ползвам Seagate momentus 80GB ИДе + 2,5" case alumin.
    Предоволен съм, навсякъде е с мен

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #4

    Re: Външен 2.5" хард диск.

    Fujitsu 40Gb IDE във Vantec NexStar, края на пролета ще почне 3-тата годинка. Здраво нещо, да чукна на дърво. Не съм го усетил да грее, а се е случвало да работи по 4-5 дена без да се изключва. Най-големият плюс е, че си работи навсякъде само с един кабел, наскоро ми подариха 80gb SATA и го "облякох" с Transcend, обаче на личното РС иска и захранване от второ USB.

    Между другото, "пестенето" понякога може да изиграе лоша шега - виждал съм и доста фалшиви 2.5" кутии, повечето то тях функционират на принципа "работя гат ми е кеф".

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #5

    Re: Външен 2.5" хард диск.

    Ок, моделите дискове вече се изясниха, я дайте препоръки за марки и модели кутии.
    И все пак - 2.5" АТА или САТА???

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #6

    Re: Външен 2.5" хард диск.

    Служебно ползвам Seagate 120GB. Стои включен денонощно и не съм имал никакви проблеми. Ако си купувам за мен, бих огледал моделите на Transcend - изглеждат много компактни, но нямам впечатления как се държат.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Външен 2.5" хард диск.

    SATA - Иде хардовете са на път да изчезнат скоро време

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #8

    Re: Външен 2.5" хард диск.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    SATA - Иде хардовете са на път да изчезнат скоро време
    То това е известно отдавна.

    Но все пак, нека някой с по-голям опит да сподели за марки кутии.
    @boishin: Ти в каква марка кутия си сложил твоя диск?
    Аз нещо се бях насочил към Prestigio Data safe oт ASBIS, ама цената ме разколеба. От друга страна пък не искам да попадна на някоя кутия - дърво за 2.5" диск.
    В момента ползвам за външен 3.5" диск кутия на THAT's от Вали с АТА диск 160 ГБ, алуминиева е, много леко се затопля, ама ми е голяма, пък си е и тежичка, защото е с отделно захранване, а и дискът е стандартен, Seagate Baracuda 7200.10, трябва да се пази от сътресения и внезапно блъскане при носене - нося я само в чантата на лаптопа в картона от опаковката, не е много удобно. Още нещо не ми хареса - няма копче за включване. На практика дискът се развърта като закачиш кабела на захранването в контакта, което не знам как му се отразява.
    За проба взех и една от същата марка, която е и за АТА и за САТА дискове, по-голяма е като обем обаче, има и копче за включване на захранването, на АТА интерфейс работеше, но на САТА - не - така и не разбрах защо. На практика там свързването за САТА е реализирано чрез допълнителна платка сързваща се със стандартен ИДЕ конектор, който служи за закачане на АТА диск, ако се ползва такъв.
    Очаквам още мнения по темата.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #9

    Re: Външен 2.5" хард диск.

    Аз си взех ето такава:



    Не я знам каква марка е, със сигурност е китайска, no name, алуминиева, лека. Няма копче за включване.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Външен 2.5" хард диск.

    Кутийката показана от @boishin може да се купи от Технополис или Ком. 2000 за 25лв макар да е дърво си работи доста добре.
    Аз ползвам на Комелсофт ( не е в мен днес кутийката иначе щях да я напиша )
    която платката и е колкото основата на кутийката , за разлика от горната която електрониката ие събрана само в единия край на който се закача харда - но учудващо и двете работят и до днес.

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #11

    Re: Външен 2.5" хард диск.

    А какво ще кажете за тези двата на WD :
    http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw...rive&x=20&y=22

    http://www.amazon.com/Western-Digita...xp_grid_pt_0_0

    Дали си струва за тези пари да ги взимам от Амазона (имам човек който е в САЩ и с доставката няма грижи) или тук в магазините цените са идентични.
    В get.bg гледам , че цените за 160 GB Prestigio са към и над 200 лв.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Външен 2.5" хард диск.

    за под 200лв ти продавам 400ГбWD s 3,5" кутия

  16. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #13

    Re: Външен 2.5" хард диск.

    Искам 2.5" в едно с кутията , този от амазон като го гледам , мисля , че е с кутия (или греша). Размера е от значение при мен. Оказва се , че това са дискове като за лаптоп пъхнати в кутии (или пак греша). Не знам , ще помисля и ще имам предвид офертата ти Mr.TECHNO.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Re: Външен 2.5" хард диск.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    за под 200лв ти продавам 400ГбWD s 3,5" кутия
    Отгоре на всичко даже и работи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Не мога да "видя" външен хард диск
    От kim във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 01-08-14, 15:50
  2. Избор на външен хард диск за ТВ
    От cakifena във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 18-07-14, 14:25
  3. Купувам външен хард диск
    От feikot във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 22-06-12, 12:56
  4. проблем с външен хард диск HELP
    От nothing_impossible във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-06-08, 20:21
  5. 1 TB външен хард диск!
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 09-06-07, 12:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе