Стабилизатор на напрежение на фирма Мустек. Идеята му е да подава напрежение с една и съща стойност (в случая 230V) към включената към него апаратура (например компютър, телевизор, сървър и т.н). Предпазва от повишено или намалено напрежение от електрозахранващата мрежа и пикове в електвозахранването (токови удари). Използвам го от 2 седмици и досега докато съм бил около него съм наблюдавал 5 токови удара (да ни е живо и здраво енергото ). Вътре превключва нещо, но техниката закачена към него си продължава нормална работа. За момента съм много доволен от работата му. Цена 44лв.
Характеристика:
- Automatic voltage regulator (AVR) - Автоматичен регулатор на напрежение
- Protects sensitive electronics such as PC periphery and home entertainment equipment from the damaging effect of over-current and over-voltage conditions - предвазва чувствителна електроника...
- Varistor technology based surge protection - варисторна защита от токови удари
- Stabilized output voltage - стабилизирано изходно напрежение
- Wide input voltage range of 192VAC to 272VAC - Граници на входното напрежение от 192V до 272V
- Extraordinary high and low voltage protection - защита от повишено или намалено напрежение
- Equipped with easy to re-activate automatic fuse - лесен за повторно използване автоматичен предпазител
- 1000VA maximum output load (800W)
- Telephone or modem surge protection - телефонна или модемна защита - RJ11 вход и изход
- На някой места пише, че има шум < 40dB. За момента се държи напълно безшумно.

Двете седмици наблюдение ми дадоха достатъчно информация за работата му и затова реших да прежаля гаранцията и го отворих. Вътре има трансформатор, няколко релета, варисторна защита.

Снимки от вътрешността.



Задната страна където се намират изводите Шуко и изводите (платката в ляво) за телефонната защита.