Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    36
    #1

    AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    Някой има ли впечатления за работата на този процесор в ноутбук. Трябва ми лаптоп който да работи сравнително добре основно за текстообработка, интернет и програми които не изискват голям ресурс и се чудя дали да си взема комп с такъв процесор. Модела на който съм се спрял е Toshiba A300D-11S. В момента ползвам Vista така, че с това съм ОК.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    Бих се доверил на Intel по отношение на лаптопите. AMD-тата греят повече, чипсетите на nVidia не ми допадат въобще. А и съм се нагледал на отлепени видеокарти/чипсети на цяла серия лаптопи на HP dv6000 със комбината AMD/nVidia. Парите са си твои и ти си избираш. Щом ти трябва лаптоп за текстообработка и нет що не си вземеш някой втора употреба, има толкова много фирми които внасят такива.

  4. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #3

    Re: AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    задължително Intel и то технологията centrino - по ниски температури, по малко напрежение и консумация на ток, по дълго време на батерия!!!

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    задължително Intel и то технологията centrino - по ниски температури, по малко напрежение и консумация на ток, по дълго време на батерия!!!
    ...по-бавни...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    138
    #5

    Re: AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    Човека иска процесор за текстообработка, а вие какво го направихте. Всеки процесор става за това, центрино-ментрино - това са само разни приказки на маркетиногвия отдел на Интел.

    Клим - естествено че става, дори много добре. Аз ползвах дълго време ТЛ-50, който е по-бавен от ТК-57 и за това което си казал процесора се справяше екстра.


  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    Двуядрен процесор за текстообработка - смях !
    и един целерон ще ти свърши перфектна работа .

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    прав си, че го обърнахме на технологичен спор

    иначе още stenly предложи най-вярното решение - ВСЕКИ лаптоп втора хубост ще върши работа

  10. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #8

    Re: AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    Човека иска процесор за текстообработка, а вие какво го направихте. Всеки процесор става за това, центрино-ментрино - това са само разни приказки на маркетиногвия отдел на Интел.

    Клим - естествено че става, дори много добре. Аз ползвах дълго време ТЛ-50, който е по-бавен от ТК-57 и за това което си казал процесора се справяше екстра.
    това не точно така
    всички амд-та греят много яко и ако в близост до тях е монтирана батерията й вземат акъла за много кратко време. Технологията Centrino на Intel е специално разработена за работа при ниска консумация на ток и съответно по-ниски температури.Вярно е че са МАЛКО по-бавни но за сметка на това имат други предимства, а и на @Klim му трябва за текстообработка.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    това не точно така
    всички амд-та греят много яко и ако в близост до тях е монтирана батерията й вземат акъла за много кратко време. Технологията Centrino на Intel е специално разработена за работа при ниска консумация на ток и съответно по-ниски температури.Вярно е че са МАЛКО по-бавни но за сметка на това имат други предимства, а и на @Klim му трябва за текстообработка.
    Е не съм съгласен с теб . Една камара лаптопчета с амд съм продал - един не се е върнал за батерия .
    Има много бъгави модели , но не всички са такива.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    138
    #10

    Re: AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    Всичко зависи как е проектирано охлаждането. И центринотата греят като невидели, ако не е проектирано правилно. На моя ТЛ-50 например на най-голямо натоварване вдига едва 65-70 градуса, а ако си поиграя да му пипна напреженият и до 63-63 стига. Виждал съм Кор 2-та на по 85 да работят. Зависи също и къде са разположени другите топлоизточници - един греещ хард разположен в близост усложнява положението и на процесора и на себе си. И т.н.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re: AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    На корета-та прага им е 100 градуса, така, че 85 не е плашещо в жегите, освен това на повечето охлажданият им така са направени, че си вдигат оборотите над 90 градуса, на моята Toshiba L30-101 на батерии вентилатора не съм го чувал да работи , пък на ток на няколко минути се включва за по-малко от 5 секунди и след това си намалява оборотите. Лаптопа ми работи средно по 18 часа на ден и проблеми с него съм нямал никакви.

  14.  
     
  15. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #12

    Re: AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    stenly, твоят лаптоп е с едноядрено процесорче и на малко мегахерци, нормално е да грее много по-малко от двуядрените Туриони или Core 2-та.
    По темата - наистина температурата на процесора в по-голяма степен зависи от проектирането на лаптопа, отколкото дали е на Интел или АМД.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re: AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    Грешиш @God Вече е с T2050 И температурата е същата

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    138
    #14

    Re: AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    100 градуса, ама знаеш ли какво става като го сложиш на леглото за малко или на маса с покривка. Изключва. А и тия 85-градуса се предават на корпуса и получаваш хотспот. Доста е неприятно. Да не говорим че процесора се скапва по-бързо, а и като имаш гореща точка може да се предаде на останалите компоненти, а тях не ги знаеш как ще се държат. Особено ако харда ти започне да работи при 60 градуса.

    Така че всичко си зависи от охлаждането и как е проектирано шасито. Единствено за новите 8000/9000 модели на Intel можеш да ме убедиш, че са значително по-хладни от AMD-тата.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re: AMD Athlon X2 TK-57 1,9GHZ

    Ето извадка от Еверест за температурите и времето на работа на Yonah ядрата (които не са от най-студените) на Core Duo (първото поколение двуядрени за преносими компютри).



    Наистина голямо значение има дизайна и качеството на охлаждането. За убеждения няма смисъл да говорим и да превръщаме постовете в борба АМД срещу Интел. Всеки сам си решава как да си изхарчи парите


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz AM2
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-13, 12:07
  2. CPU: AMD Athlon XP
    От Az_sum_bre_ombre във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-04, 17:01
  3. Athlon 1,4
    От kesten във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-02, 17:12
  4. Athlon 950
    От kkp във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 13-03-02, 02:29
  5. Athlon 4 vs P4 ...
    От The_UFO във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 01-06-01, 23:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе