Резултати от 1 до 12 от общо 12

Помощ за гледане на HDTV от компютър на LCD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    15
    #1

    Помощ за гледане на HDTV от компютър на LCD

    Моля да ми помогнете. Имам много стар и слаб компютър, на който не мога да гледам филми с висока резолюция. Взехме си
    нов ЛСД телевизор 720р и се чудя как да ъпгрейдна по евтино компютъра за да гледам филми със същата резолюция. Разполагам с
    150 лв. и следния компютър:
    Дурон - 1.6 Гхц
    Гигабайт дъно с АГП - 8х
    512 мб рам
    хард - 40 гб
    видео АТИ 9200

    моля да помогнете в ъпгрейда - ако е възможен.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Помощ за гледане на HDTV от компютър на LCD

    За съжаление с тая конфигурация няма как да стане да гледаш HDTV. Трябва ти нещо доста по-сериозно като компютър.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    165
    #3

    Re: Помощ за гледане на HDTV от компютър на LCD

    аз пък мисля, 4е с една карта от по-ново поколение, с вградена хардуерна подръжка, няма да има проблеми.
    просто трябва да се провери какво е излизало напоследък за агп слот.

    точно проверих - има редеон 2600 хт и радеон 3850(който даже е прекалено мощен, май). въпроса е - къде ги има в бг-то

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Помощ за гледане на HDTV от компютър на LCD

    нали се сещаш, че ще са толкова скъпи, че по-евтино би излязло смяна на дъно с вградено видео и свестен процесор?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    15
    #5

    Re: Помощ за гледане на HDTV от компютър на LCD

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    нали се сещаш, че ще са толкова скъпи, че по-евтино би излязло смяна на дъно с вградено видео и свестен процесор?
    Правилно! За това и търся нещо до 150 лв. Всяка друга сума клони към нов компютър.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Помощ за гледане на HDTV от компютър на LCD

    между другото, проблемът ти е в процесора, така че аз на твое място бих пуснал една темичка в "Купува", че търся процесор на s.A от рода на Athlon 2000+ нагоре. това горе-долу е долната граница за гледане на 720 безпроблемно. 1600 дюронче наистина не стига, но минеш ли на гореспоменатия си връзваш гащите. а пък ако намериш прословутите Barton 2500+ направо поръчвай пиенето

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    165
    #7

    Re: Помощ за гледане на HDTV от компютър на LCD

    все пак аз бих заложил на видео карта. 2-та серия на ати не би трябвало да е скъпа.
    старата ми бракма е точно с barton 2500+ и видео 9200. не съм доволен
    да не говорим, че ако му скимне да зяпа 1080п, направо... мъка.

    ps винаги се сещам да променя нещата след като вече съм се изказал
    така че добавям линка - http://globdisk.com/a2/offers.asp?p=3141147&parent=989
    това е с 30 лв над бюджета ти, но е първия резултат, на който попаднах в гугълчо.
    не ми се прави сметка колко ще излезне ново дъно, цпу. да не забравяме евентуално и рам и хард и дълга и широка.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Помощ за гледане на HDTV от компютър на LCD

    да ти кажа честно, малко ме учудва мнението ти. не защото противоречи на моето , а защото след като имаш въпросния бартън, значи надали си забравил да го вдигнеш на 200 шина, което го прави автоматично на 3200+, което е толкова над необходимото за 720 HD, та чак пушек се вдига. ако си имал проблеми с подобен процесор, значи си имал проблем или с кодека, или с плейъра

    нещата от предното ми мнение са наблюдения върху по-стар мой личен комп, който беше athlon 2200+ на някакво гадно дъно, 512 рам и geforce 5200/64mb. 720 HD го натоварваше около 80% (+-10) на процесора при неспряни други процеси, включително антивирусна, някакъв firebird и др.подобни резидентни...

    обаче да се изръси 180 лева си е просто кощунство. гледай какво може да се събере за въпросните пари:

    дъно с видео и звук: http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529939 - 96 лв
    процесор: http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529732 - 73 лв
    памет 1 gb: http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=424 - 23 лв
    --------------------------------------------------------
    total - 192 лв

    горното не само ще е достататъчно за 720, ами и за 1080, и е ново с гаранция, и със слагането на допълнително видео ще става и за някоя и друга игричка...

    според мен ако ще се дават толкова много пари (150-200 лв), то това трябгва да бъде в комплект от нови продукти, използването на които не оставя скрит потенциал в някой от компонентите (както би се получило с едно мощно видео, което ще бъде буквално осакатено от слабия дюрон)

    първият ми вариант (само процесор) е закърпване на положението, без да се налага смяна и на дъно и памет, и ще струва 15-ина лева, което дори не си струва да се коментира като сума. по-скоро ще му е трудно да намери подобен процесор...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    15
    #9

    Re: Помощ за гледане на HDTV от компютър на LCD

    Ей направо ме разбихте! Благодаря на всички! Май ще трябва да сложа някой лев отгоре и да взема на първо време
    следното:
    1. дъно - http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=38142 - 140 лв.
    2. процесор - http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=33493 - 69 лв.
    3. рам - 1GB DDR2 800 KINGSTON - 19 лв.
    Общо: 228 лв.
    Какво ще кажете, ще ми върши ли работа на първо време?

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: Помощ за гледане на HDTV от компютър на LCD

    за същите пари с тези ще се чувстваш далеч по-комфортно:

    http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=37553 - 92лв
    http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=36682 - 119лв
    1GB DDR2 800 KINGSTON - 19 лв.
    ---------------------------
    230 лв

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    165
    #11

    Re: Помощ за гледане на HDTV от компютър на LCD

    това за шините няма да го коментираме, щото става дълга и широка(той иначе моя колко клок, волтаж и вода е видял - не ми се говори, ама такива бяха времената).
    според мен 150 лв не е много за ъпгреид, с който даже ще може и да играе чат пат. така или иначе тва видео е 3475284 пъти по-добре от вградено.
    а да дава 200 лева за нов комп, който даже ще си е чисто офис машинка, не ми се струва удачно.
    като иска да си го сменя да почва да събира и след една година да минава на core i7.
    а бе, в края на краищата може идеята само с цпу да е най-добра.
    така или иначе ги обсъдихме вариантите. нека да си реши и да действа. то е ясно, че всеки си има предпочитание.

    гледано от моите очи - аз бих сменил видеото.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    15
    #12

    Re: Помощ за гледане на HDTV от компютър на LCD

    Цитат Първоначално публикувано от MiSteR
    това за шините няма да го коментираме, щото става дълга и широка(той иначе моя колко клок, волтаж и вода е видял - не ми се говори, ама такива бяха времената).
    според мен 150 лв не е много за ъпгреид, с който даже ще може и да играе чат пат. така или иначе тва видео е 3475284 пъти по-добре от вградено.
    а да дава 200 лева за нов комп, който даже ще си е чисто офис машинка, не ми се струва удачно.
    като иска да си го сменя да почва да събира и след една година да минава на core i7.
    а бе, в края на краищата може идеята само с цпу да е най-добра.
    така или иначе ги обсъдихме вариантите. нека да си реши и да действа. то е ясно, че всеки си има предпочитание.

    гледано от моите очи - аз бих сменил видеото.
    А какво ще кажеш за това - http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=38704

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. VLC player настройки за гледане на цифрова телевизия през усб цифровия си приемник на компютър?
    От Пламен Димитров във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 29-08-14, 18:54
  2. Помощ с избор на нов компютър
    От Neoton1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 26-07-14, 23:14
  3. Помощ за гледане на руски тв програми през интернет
    От svilen angelov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-07-14, 16:42
  4. Оптимално гледане на Hdtv филми?
    От Кrassy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 28-02-06, 15:54
  5. Помощ за HDTV
    От profyt във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 21-11-05, 20:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе