Резултати от 1 до 12 от общо 12

съвет за волан ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #1

    съвет за волан ?

    здравейте на всички.имама желание да си взема воло за компа но незнам какъв.финансите са до 80-90лв харесах един LOGITECH FORMULA VIBR WHEEL.кажете си мнението за волончето или даите съвет за нещо друго.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #2

    Re: съвет за волан ?

    Това което мога да ти дам като съвет е
    1. Гледай качеството на изработка, и най-вече на крепежите. Кормилото се подлага на доста сериозни натоварвания.
    2. Тествай как усещаш форс фийдбека на различните модели.

  4. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #3

    Re: съвет за волан ?

    Отдавна и аз се каня да пусна такава тема. И да си купя волан също... Няма ли някой да сподели личния си опит с тея джаджи?

    Вълнуват ме няколко основни въпроса:

    1. Има ли несъвместимости м/у конкретни модели и конкретни игри, т.е. трябва ли да проверявам моделът работи ли с дадената игра?

    2. Има ли изобщо файда от feedback-а, носи ли някаква съществена информация за състоянието на возилото - напр. загуба на сцепление в преден мост, щото игри с дупки в асфалта много не съм видял, а на ралитата просто ще се тресе нон-стоп?

    3. Педалите отчитат ли степени на натиск или са просто крачни прекъсвачи?

    На "пипане" най-много ми допадат воланите без онова тягостно еластично съпротивление, стремящо се да ги върне в изходна позиция, също тези, имащи по-малка инерция... правилно ли съм се насочил? А, психологическата ми граница е около 150лв.

    (За сверка колко ми е акълът - влекат ме по-правдоподобни заглавия като Racedriver:GRID, Richard Burns Rally, Colin McRae Rally, Live For Speed и прочие... ABS, traction control и автоматични скорости НЕ ползвам, Need For STUPIDITY не играя!)

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re: съвет за волан ?

    За воланите... Понеже много скоро тествах някои модели. Според финансите, ако можеш да дадеш 60-70 мога да ти препоръчам Gembird RaceForce като сносен волан на ниска цена. Ако пък можеш да хвърлиш малко повече парички естествено насочи се към Logitech има разлика по които се усеща единия и другия волан...
    Не съм забелязал някоя игра да иска спецялен волан просто посочваш, че искаш да играеш с гейм контролера ти(волана).
    Принципно на всички модели има превключвател Analog/Digital. При аналоговото упревлание като леко завъртиш и гумите на колата завиват леко, при DIGITAL завъртиш ли до определена степен все едно си натиснал бутона с стрелката на клавиатурата... За force feedback-a найстина не съм забелязал да вибрира когато минеш през дупка, за да е толкова реалистично сигурно трябва да пробваш някои симулатор от края на 2008...

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #5

    Re: съвет за волан ?

    Взех си волан Speed Link,воланчето е перфектно

  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #6

    Re: съвет за волан ?

    glowndark благодаря ти много за отговора!
    pantera75 би ли споделил повече? Поне модела или линк към Speed Link...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #7

    Re: съвет за волан ?

    Модела на волана е SL-6693-SBK.Контрола на волана и педалите е перфектен,калиброването става автоматично сам се интегрира във играта.Във момента играя на rfactor всичко е перфектно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    Re: съвет за волан ?

    glowndark, за дупките не знам, ама бордюрите се усещат чудесно още в NFS Underground. По-новите игри имат малко проблеми с по-старите волани. До сега не съм имал случка да не тръгне, но понякога настройката е мъчителна. В момента ползвам Trustmaster nascar pro force feedback, купих го преди 4 години и да ви кажа по-ефтините съвременни модели не могат да му стъпят на маликят пръст. Все още. Вярно че и цената тогава беше достойна - към 200 лв, но определено си струва кефа.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    3
    #9

    Re:съвет за волан ?

    Пичове малко бъркате двата щата.Форсфийдбака няма нищо общо с вибрацийте на волана.Тва за дупките зависи от реалността на вибрацийте на волана а не дали е с ФФБ или не.Аз лично предпочитам волан с форсфийдбак (електромотор) защото много по-плавно връща волана в изходна позиция а и лично на мен като човек който е доста време зад волан в колата, ми изглежда доста по-достоверно от тези с пружина.В момента имам даже два волана .Единият е МОМО а другият Форс Драйв Про -и двата Лоджитех(за съжаление про-то липса в Бг).Про-то е много по-достоверен от двата тъй като може да се наглася на колко да се върти(макс прави два оборота и половина на едната страна което си е като истински автомобил).Въпреки това най-добрия за мен волан който съм имал е Тръст 380ФФБ.Не знам в момента дали се намира но наистина е уникално добър волан и е на около 130лв цена.Та той е моят съвет.Лоджитехите са просто доста скъпи(в БГ разбира се-иначе МОМО-то е 90$ в сайта на Лоджитех) а и педалите им изискват поставка под някакъв ъгъл иначе са неудобни.

  12. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #10

    Re:съвет за волан ?

    ilkahilka мерси за инфото! я кажи, тези с елетромотор "олекват" ли като са включени, защото в изключено състояние инерцията и съпротивлението при въртене на тези, които "опипах" в магазина ме караха да се чувствам сякаш задвижвам генератор на ръка при бясно връткане като в ралитата няма да имам нужда от фитнес...

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Re:съвет за волан ?

    Темата не е ли за "Общ хардуер" ?

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Re:съвет за волан ?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Темата не е ли за "Общ хардуер" ?
    Вече е там

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. РС волан с FFB за 100 лв.
    От johny01 във форум ИГРИ
    Отговори: 22
    Последно: 05-06-13, 22:11
  2. Купувам волан Г25
    От whatdaf във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 30-03-11, 18:07
  3. волан на Microsoft
    От caiusbiserus във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 09-08-10, 00:27
  4. Съвет за Волан
    От hippie във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-12-05, 11:48
  5. Волан с forcefeedback
    От PPechev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 17-05-03, 14:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе