Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблеми с HDD при файлове над 4 Gb

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Проблеми с HDD при файлове над 4 Gb

    Имам следният странен проблем: отскоро започнах да свалям от торенти филми с висока резолюция и файловете (mkv) обикнованно са по над 4 Gb. Използвам дял от диска за времено съхранение докато се теглят филмите, след което ги прехвърлям в друг дял. Но временният дял се препълва даже и след като в него не е останало нищо след преместването на филмите! С disk defragment положението не се променя - дълго работи програмата, мести файлове все едно е почти пълен. След форматиране на този дял - нещата си идват на място и диска се изчиства.

    Но само с форматиране ли мога да решавам този проблем? Четох из нета за проблеми с файлове над 4 Gb, но там проблема е въобще невъзможност за местене на файловете в друг диск, а лекарството е диска да стане от FAT32 в NTFS. При мен си е NTFS....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re:Проблеми с HDD при файлове над 4 Gb

    NTFS се води системата, но при теб ако нито един диск не е фат32 е малко странен проблема. Да не ви виртуаланта памет да ти е на подобен дял или диск и тя да прави проблеми. Това което ти пишеш ми изглжда май да имаш някоя програма която не ти позволява да изтриеш файла. Т.е. нещо като recycle bin, norton protected recycle bin или друга подобна, отвори диска с total comander, дай да се показват всички файлове и виж къде се крият и кой ги крие там

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re:Проблеми с HDD при файлове над 4 Gb

    Чекнал съм show hidden files, total commander-а не ми показа нещо повече от това което си е в папките. Изчистих norton protected recycle bin и това освободи към 5 Gb. Струва ми се че в този дял се натрупва размера на всичките свалени mkv файлове, които след това съм преместил в друг дял.
    Общо диска е 103 Gb, всичко което е в папките е общо 50,71 Gb, а показва свободни само 6,2 Gb.
    Според Paragon Particion Magic на диска има 97,4 Gb!



    P.S. Открих какво е! С Paragon Explorer се вижда папката NPROTECT в този партишън и като я отворих - там си стоят всички преместени в друг партишън файлове. А иначе от recycle bin - purge protected files се изчистват само тези в системният партишън, в този си стоят. Сега отмених norton protection на този партишън, надявам се това да реши проблема за в бъдеше.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Проблеми с HDD при файлове над 4 Gb

    абе, пич, защо си причиняваш "notron"?!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #5

    Re:Проблеми с HDD при файлове над 4 Gb

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    абе, пич, защо си причиняваш "notron"?!
    Кажи по-добра алтернатива?

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re:Проблеми с HDD при файлове над 4 Gb

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Кажи по-добра алтернатива?
    Aлтернатива на какво? най-простата алтернатива е липсата на нортън.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Re:Проблеми с HDD при файлове над 4 Gb

    Norton или по-точно symantec ги уважвам много, нопрограмите им в които липсва графична среда, всичко останало е трагедия и даже имам
    съмнения че един техен продукт му прецака един храд.
    п.с. казах ти да огледаш тези папки, ама ти си ги трил от самият нортон ее той е хитър!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #8

    Re:Проблеми с HDD при файлове над 4 Gb

    Help!
    Махнах Norton system works, но останаха гадните и неизтриваеми папки NPROTECT във всеки дял, като общо ми заемат към 10 Гб. Отварях всяка от тях и ръчно изтрих файловете които могат да се изтриват. Но останаха още много. Какво се опитах да направя дотук:
    - влизане в windows safe mode, оттам под дос, опитах с C:\RECYCLER\NPROTECT del *.* и ми кавза че папката не е празна
    - отново под дос: C:\rd \RECYCLER\NPROTECT - отново не става. Не става и за другите 3 дяла, където има NPROTECT.
    - под уиндоус затварям explorer exe и отново с cmd се опитвам да направя по горните действия - същият резултат.
    - CCleaner, DPWIPER и TotalWipe - веднага забиват като им посоча за изтриване NPROTECT.

  11. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #9

    Re:Проблеми с HDD при файлове над 4 Gb

    unlocker, и после по стандартната процедура или през хиренско дискче, или пак с някакъв хиренски дикс преименуваш папката recycler на бастун или нещо такова и трябва да няма ядове. Също и под windows си вземаш права над папката и махаш всички други.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #10

    Re:Проблеми с HDD при файлове над 4 Gb

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    unlocker, и после по стандартната процедура или през хиренско дискче, или пак с някакъв хиренски дикс преименуваш папката recycler на бастун или нещо такова и трябва да няма ядове. Също и под windows си вземаш права над папката и махаш всички други.
    Благодаря ти, но за съжаление този жаргон не ми е познат
    Бастун и хириенско дискче ми звучат като на малайски

  13. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #11

    Re:Проблеми с HDD при файлове над 4 Gb

    хиреско CD - hiren boot CD, бастун като име на папка е някакво произволно може и да я крсътиш: "за триене". Дано да успееш да се справиш и да нямаш повече сблъсъци с фирма symantec

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #12

    Re:Проблеми с HDD при файлове над 4 Gb

    Благодаря ти, @glarus!
    Unlocker ги махна папките с по едно кликване само! А вчера половината ми ден отиде в борба да ги изтрия!

  16. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #13

    Re:Проблеми с HDD при файлове над 4 Gb

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    А вчера половината ми ден отиде в борба да ги изтрия!
    Това трябва да те убеди да заобикаляш Норнън софтуера ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 01-11-09, 20:39
  2. Отговори: 4
    Последно: 02-10-07, 19:27
  3. *.BGR файлове
    От ilhanbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-03-07, 16:35
  4. *.mdf i *.mds файлове
    От ilhanbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-09-05, 09:32
  5. .bin файлове?
    От OvErRiD3 във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 09-09-04, 00:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе