Резултати от 1 до 5 от общо 5

Моля за компетентно мнение относно конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    35
    #1

    Моля за компетентно мнение относно конфигурация

    Здравейте!Тъй като много не съм в час с тази "материя",тоест с определени детайли,които не познавам,бихте ли ме посъветвали дали определената конфигурация,която ще ви представя си струва.Основно ми трябва за интернет,някои програми,P2P мрежи,гледане на филми и слушане на музика и отвреме на време за някои и друга игра.Това е в общи линии.Не съм някакъв геймър,но все пак искам да "разцъквам" понякога игри като-''Need for Speed-Undercover'' или ''Empire-Total War'' и съответно желая графиката да е поне някъде на средно ниво.Ясно е,че видеокартата ще трябва да бъде сравнително добра и точно тук започва моето незнание Става въпрос за следната конфигурация:

    AMD Phenom 8450 Triple Core Processor (3 x 2.1Ghz), 4GB DDR2 RAM
    500GB SATA hard disk drive, Multi format LightScribe DVD Writer
    nVidia GeForce 9500 GS 512MB (up to 1.5GB) graphics DVI / VGA / HDMI
    High Def 7.1 Audio, 15 in 1 card reader, LAN, 6 x USB and 2 x Firewire
    Windows Vista Home Premium with AMD Live! installed

    Това е с което разполагам като информация в момента,незнам какво е дъното.В един друг форум ми отговориха,че тази конфигурация не става за нищо,особенно процесора и видеокартата(че то какво друго остана от компютъра.. Имам и още два варианта,които леко надскачат бюджета ми,но ще успея да го преглътна някак си Ето ги и тях:

    I
    HP Pavilion Elite M9351.uk, Quad Core Q6600 processor (4 x 2.4Ghz)
    4GB DDR2 ram, 1TB storage (2 x 500GB) DVD Writer drive
    nVidia 9600 GS 768MB Graphics (up to 1.8GB) High def HD DVD PLayer
    15 in 1 card reader, WiFi networking
    HP wired keyboard & mouse, Windows Vista Home Premium 64 bit instal

    II
    HP Pavilion Elite M9162.uk PC, Intel Core 2 Quad Q6600 processor (4 x 2.4Ghz)
    500GB hard disk, LightScribe DVD Writer drive, 3GB DDR2 Ram
    nVidia GeForce 8600GT graphics - 512MB dedicated to 1.79GB
    Wireless networking, Digital TV Tuner, High def audio, Gigabit LAN

    Просто ще ви помоля,да ме посъветвате,каква да бъде оптималната машина за всичко изброено по горе.Или просто посочете вие необходимата конфигурация,за да потърся приблизително подобна на нея!Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Моля за компетентно мнение относно конфигурация

    явно говориш за лаптоп
    в такъв случай е по-добре да си кажеш бюджета, за да можем да сме по-конкретни

    а становището, че изборът ти "за нищо не става" е СИЛНО преувеличено. може да излезе от устата на леко вманиачени компютърджии, които предпочитат да налеят в компа вместо в чашата (или сутиена на някоя мацка
    вярно, процесорът, макар и съвсем нов на пазара, не е "върха на слодоледа". вярно, че видеото е доста слабичко на фона на сегашните топ-изисквания, но тотално да се отхвърля е абсолютно погрешно. нещата опират до нужди и възможности, а иначе всеки знае да купува "най-скъпото"

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    35
    #3

    Re:Моля за компетентно мнение относно конфигурация



    Не става въпрос за лаптоп,а за Desctop PC.За съжаление се намирам във Великобритания,в Лондон и бюджета ми е около 550 паунда(за съжаление само толкова мога да отделя)По принцип става въпрос за компютър,който да не ме дразни,тоест да ми забива,да е бавен при отворени повече приложения,да става за гледане на филми и добро прослушване на музика и съответно за някоя или друга от по съвременните игри.Това е накратко...Благодаря ви

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Моля за компетентно мнение относно конфигурация

    е, не сме много наясно с цените там (поне аз), затова ще систематизирам изискванията ти:

    1. забиването е функция на операционната система, а не на хардуера. слабият хардуер се проявява по различен начин, така че по тази точка няма какво да говоримза машината

    2. повечето отворени приложения изискват повече ram. 2 е допустимия минимум, 4 е идеално (за 4 ти трябва 64-битова операционна система, иначе ако ще ползваш 32-битово XР или Vista си вземи 3 GB)

    3. за HighDef филми ти трябва процесор. който и да е от съвременните N-ядрени процесори ти върши идеална работа

    4. изискванията за просвирване на музика са смешни за мощта на съвременните процесори, така че тук нямаш проблеми

    5. "някоя и друга съвременна игра" е разтегливо понятие. зависи на каква резолюция, с колко и какви активирани ефекти ще я пускаш въпросната игра. 9500GT е доста слабичка, затова се ориентирай към 9600GT или 9800GT / GTX+ в зависимост от бюджета. ако нямаш предубеждения към ATI хвърли едно око и на 4650 / 4850, които са чудесни карти за парите си

    подведох се, че става въпрос за лаптоп по факта, че пишеш "pavillion". в тукашните (форумни) среди вниманието към готовите машини е минимално, защото хората предпочитат да си сглобят сами нещо "по мярка",а не да разчитат на някой търгаш да ги убеди от какво те "всъщност" имали нужда

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #5

    Re:Моля за компетентно мнение относно конфигурация


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение относно конфигурация на PC-то ми
    От sashko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-12, 00:59
  2. Моля за мнение относно две камери
    От geca във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 10-04-11, 22:20
  3. Liebherr CNESF-4003 - моля за компетентно мнение!
    От geca във форум Хладилна техника
    Отговори: 16
    Последно: 22-04-10, 16:51
  4. Искам компетентно мнение за една конфигурация.
    От DerekMTN във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-11-06, 08:27
  5. моля за мнение за конфигурация
    От asa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-11-03, 08:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе