Резултати от 1 до 3 от общо 3

Смяна на охлаждане-дъно EPOX 8RDA+, процесор Athlon XP, socket A, 462

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #1

    Смяна на охлаждане-дъно EPOX 8RDA+, процесор Athlon XP, socket A, 462

    Поради проблеми с охлаждането, увеличен шум се налага смяна на вентилатора с охладителя с:
    http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=10&i=10014
    ZALMAN CNPS7000B-Cu, s478/462/754/939/940, меден

    въпроса ми е :
    1.Този вентилатор и охладител, съвлестим ли е с сокета на процесора за това дъно
    2.Бихте ли ми посочили инструкции за смяната:слагане на радиятора, смяна на термо пастата и слагане на вентилатора

    прочетох доста по въпроса , но не намерих ясни указания как се прави.Ще съм ви благодарен някой да ме насочи, къде мога да прочета нещо конкретно?
    Благодаря за вниманието!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Смяна на охлаждане-дъно EPOX 8RDA+, процесор Athlon XP, socket A, 462

    След като пише че е съвместим , значи трябва да има нужните преходници за изброените сокети
    самия вентилатор вътре в кутийката има схема за монтаж и за всичко което питаш.
    само дето аз не бих дал толкова пари за с.А вентилатор

    Може би този е по-удачно като цена. http://www.stantek.com/products/500x500/p27122.jpg
    10,50лв в Стантек
    Само е добре като отиваш да си го купиш- да закараш компа да ти го сложат от фирмата за да не "СЧУПИШ" оголения кристал на процесора.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #3

    Re:Смяна на охлаждане-дъно EPOX 8RDA+, процесор Athlon XP, socket A, 462

    Благодаря за отговора на Mr.TECHNO.

    п.п
    За всички на които им се налага смяна с конкретния модел охладител и дъно:

    1.Дъно-EPOX 8RDA+, ппоблема с това дъно е че много близо до сокета има един ред от пет кондензатора който идва доста близо до конзолите които се захващат за дънната платка чрез винтове и подложни шайби.При монтаж на охладителя конзолата за закрепване на блока има два отвора, като функционални са най близките до вентилатора.От тези отвори навън конзолата се показва 5-8 мм., което от едната страна попада върху реда от кондензаторите.

    Решение:
    конзолата се скъсява (разбирай механично), за да достига точно до кондензаторите, от другата страна проблем няма, нанася се термопастата и се затяга конзолата държаща охладителя с вентилатора с дадените в пакета винтове.(внимание! внимавайте със затягането)

    Дъното и сокета са доста стари
    3-4 години, и едва ли ще се сблъскате с този проблем, но да знаете преди да купите такъв охладител който следва да се монтира на такова дъно.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 14-04-14, 19:38
  2. Продавам процесор AMD Athlon 3000+ socket 754
    От radoslavv във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-12, 11:01
  3. Процесор 3200 Athlon socket AM2
    От p.petkov във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 25-05-10, 13:05
  4. Водно охлаждане за Процесор socket 775
    От DoRa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 28-07-08, 19:32
  5. Смяна на FSB под win98 с EPOX-8RDA
    От adios във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 02-03-03, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе