Резултати от 1 до 10 от общо 10

Как да почистя капсулован вентилатор на видео карта ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #1

    Как да почистя капсулован вентилатор на видео карта ...

    Сега чистил съм хиляди вентилатори по света . Та на въпроса налага ми се да почистя едно малко вентилаторче на видео карта обаче е капсуловано. Т.е. отдоло като се махне лепнката няма как да се стигне до малката зегер шайбичка след чието изваждане се вади перката и се чисти смазва и т.н. . Някой чистил ли е подобен вентилатор и как ?
    П.С.
    Не искам да купувам нов защото този е със странна форма и новия няма да пасне и ще трябва да купя цял комплект със охладителя и т.н....
    П.С 2 В изблик на креативнот го разпробих с малка фина бургийка 2 мм но съвсем малко ... просто се надавах да видя зегерката и да я извадя , но засега с еотказах от тоя вандалски подход ...

  2.  
     
  3. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #2

    Re:Как да почистя капсулован вентилатор на видео карта ...

    Много бързо се разбръмчават тея малките. На мен ми писна да ги ръчкам и пробих на страничния капак една дупка - срещу радиатора на видеото. После монтирах 120мм перка от 5 лева и я пуснах на 5V. Махнах перката на картата - остана си по гол радиатор. Сега имам тих охладител с добър дебит, който охлажда видеото, чипсета, харда..... Като цяло се получи добре - всичките ми температури са нормални.
    Това го пиша само като идея!

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Как да почистя капсулован вентилатор на видео карта ...

    мда, обикновените вентилаторчета, са много калпави, за това почити винаги, трябва да се подменят, с нещо по сериозно, като Zalman.
    Иначе не си писал, за каква карта, става въпрос.

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re:Как да почистя капсулован вентилатор на видео карта ...

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Много бързо се разбръмчават тея малките. На мен ми писна да ги ръчкам и пробих на страничния капак една дупка - срещу радиатора на видеото. После монтирах 120мм перка от 5 лева и я пуснах на 5V. Махнах перката на картата - остана си по гол радиатор. Сега имам тих охладител с добър дебит, който охлажда видеото, чипсета, харда..... Като цяло се получи добре - всичките ми температури са нормални.
    Това го пиша само като идея!
    е точно така и аз си реших кардинално проблема, като даже си взех и ката с пасивно охлаждане, която без тази перка държеше 90 градуса, а с нея 45

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Как да почистя капсулован вентилатор на видео карта ...

    Щом е капсуловано не е на зегер а с лагерче. За това и няма отвор.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #6

    Re:Как да почистя капсулован вентилатор на видео карта ...

    Moже да е на лагерче .. To ako е така значи нищо не може да се направи да му се вдъхне живот ... Малко е спекло вентилаторчето не се върти свободно това му е проблема.Има ли нещо което мога да направя за да се завърти като в доброто старо време или да го хвърлям и така ..
    Иначе видеото е старо АГП и не си залужва парите за комплект охладител, преди време бях взимал около 15 лв беше -Титан комлектче за видео с охлдителче( долара беше по-скъп тогава).

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Как да почистя капсулован вентилатор на видео карта ...

    Аз до сега с такива вентилаторчета съм нямал успех при почистването.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #8

    Re:Как да почистя капсулован вентилатор на видео карта ...

    И аз имам същия проблем, при това с доста голям вентилатор (Ф80) на съвсем модерна видеокарта HD4670. Картата е на няколко месеца и е напълно безшумна, ако пропуснем факта, че при студен старт си иска няколко минути да потрака и поскърца, докато "влезе в обороти". При това вентилаторът се води и марков -на едната му страна е логото на производителя на видеокартата Асус, от другата е логото на производителя на вентилатора -Арктик Куулинг. Смятах да му капна малко масълце за да изгладя нещата, отлепих лепенката от едната страна, помислих си, че съм объркал, след това и от другата и ...нъцки! Мислех си да я дупна с някое малко свредло или игла там, където това не е направено и да инжектирам смазка оттам, ама прецених, че рискувам гаранцията на картата, ако нещо й се случи в бъдеще. Понапънах оттук-оттам с плоската отверка и се предадох. Сложих стандартна перка 80х80 на Нойзблокър и работата заспа. Обаче още ме гложди въпросът "що стана така с тая перка"?
    А що се отнася до малките перки на старите видеокарти, досега все съм успявал да приспособя някоя налична от архива -пробваш един или друг вариант и все нещо ще стане, ама ако липсват подръчни, си е голяма заигравка.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #9

    Отговор: Как да почистя капсулован вентилатор на видео карта ...

    И тук да надигна малко кокалите, но така и не става ясно как може да се действа, само да се смаже вентилатор на видеокарта, при който няма достъп до оста на вентилатора.
    Взех за проба една SAPPHIRE 6950 1GB /256 bit/, уж почистена, но само намазано накриво с добра паста и естествено единия вентилатор му трябва смазване, че запецва. Мисля да взема един спрей със силиконова/тефлонова смазка, но оттам нататък, ако има интелегентно решение, без изнасилване на вентилаторчето със спринцовка и инжектиране на смазка, моля дайте съвет!?
    SAPPHIRE HD 6950 1GB GDDR5 - това е картата, след наместване на вече сложената нова паста температурата спадна с едно 10 градуса при натоварване до 74-75 градуса.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Отговор: Как да почистя капсулован вентилатор на видео карта ...

    в много от случаите капсулования вентилатор е със свободна перка която се държи само на магнитите . Леко дърпане ( не силно ) и ако подаде , смазваш и връщаш.
    В ;последните години съм попадал само на 1 който бе със зегерка на оста и не се махаше.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 15-01-11, 20:55
  2. Продавам CPU, Видео карта, LAN карта и модем
    От Ice___Cool във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 03-06-10, 21:26
  3. Отговори: 8
    Последно: 08-05-08, 15:56
  4. тих вентилатор за видео карта GeForce PCX 5750
    От konchetooo във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 16-03-08, 15:10
  5. Вентилатор за видео карта GB 9800 Pro?
    От rudy във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 01-07-04, 07:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе