Резултати от 1 до 4 от общо 4

CRT монитор трепти?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #1

    CRT монитор трепти?

    Имам CRT монитор Samsung SyncMaster от около 5-6 години. Скоро преместих бюрото и компа на друго място и започна да потреперва леко в единия ъгъл, после в другия... Не е от честотата или резолюцията. Всичко изглежда да е наред. Дали е възможна причина - зад него има едни щрангове на парното, метални тръби, които са точно зад него да го смущават. Или вече си е изпял песента...?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re:CRT монитор трепти?

    Опитай да до завъртиш около оста му. Не знам при твоя как стоят нещата, но има недобре екранирани модели, при които влянието на околните електромагнитни полета може да доведе и до оцветяване на някоя част от екрана.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    38
    #3

    Re:CRT монитор трепти?

    ...пробвай и да завъртиш щепсела в контакта на 180'

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #4

    Re:CRT монитор трепти?

    Подобно трептене и потъмняване на ъгъл на картината на CRT телевизор съм виждал, когато до него съм поставял електронен часовник с дисплей и радио. Явно електромагнитни смущения. Така че виж какво може да влияе на монитора откъм страната където се наблюдава това трептене.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 27-05-14, 22:07
  2. Отговори: 7
    Последно: 23-02-12, 11:32
  3. Отговори: 3
    Последно: 30-11-11, 15:17
  4. #1 `монитор` за 20 000$... :)
    От Pa3KaTaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 25-05-03, 16:35
  5. Монитор 17"
    От Ra1N във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 10-03-03, 17:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе