Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с Фортрон 400w PNF

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #1

    Проблем с Фортрон 400w PNF

    Здравейте колеги! Тук има много компетентни хора,затова имам молба-Фортрон 400w PNF,в един момент... светодиода на дъното свети,но по-слабо,и не развърта перките-явно се губят напрежения.Отворих го,и видях подут кондензатор,понеже не съм в час с тия неща-занесох го при аверче,а той иска някаква схема,или поне да подскаже някой какво да направи.Та моля ви,ако някой има схема,или линк,или се е сблъсквал с подобен проблем-ще съм благодарен за помощта.Не ми се захвърля,миналата година го взех,пък и е раБотило добре....Весели празници на всички!!!


    P.S. Не знам дали е за тук темата,но видях,че се говори за тоци...
    От ток до ток - разлика голяма!

  2.  
     
  3. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #2

    Re:Проблем с Фортрон 400w PNF

    На първо четене да замени подутите кондензатори с нови.

  4. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #3

    Re:Проблем с Фортрон 400w PNF

    Не бих рискувал цял компютър с ремонтирано или развалено захранване. Не се разбира, за кой светодиод и кои перки става въпрос.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re:Проблем с Фортрон 400w PNF

    Цитат Първоначално публикувано от ipsilan
    Здравейте колеги! Тук има много компетентни хора,затова имам молба-Фортрон 400w PNF,в един момент... светодиода на дъното свети,но по-слабо,и не развърта перките-явно се губят напрежения.Отворих го,и видях подут кондензатор,понеже не съм в час с тия неща-занесох го при аверче,а той иска някаква схема,или поне да подскаже някой какво да направи.Та моля ви,ако някой има схема,или линк,или се е сблъсквал с подобен проблем-ще съм благодарен за помощта.Не ми се захвърля,миналата година го взех,пък и е раБотило добре....Весели празници на всички!!!
    Кажи му на аверчето да не се притеснява и да смени подутите кондензатори - това е "стандартна процедура" за която не му трябва схема, а повечко внимание по време на процедурата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Проблем с Фортрон 400w PNF

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Не бих рискувал цял компютър с ремонтирано или развалено захранване. Не се разбира, за кой светодиод и кои перки става въпрос.
    Рискувам всеки ден
    беь проблем е да замениш 1 или 2 кондензатора
    Най-вече проблемния е един - 2200mf 16V

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re:Проблем с Фортрон 400w PNF

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Рискувам всеки ден
    беь проблем е да замениш 1 или 2 кондензатора
    Най-вече проблемния е един - 2200mf 16V
    Ако беше само този на изхода на 12V, то процесора щеше да пали
    Така както са описани симптомите по-горе, става въпрос за тия двата кондендатора, които са между "големите радиатори" и са по 1000mf

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Проблем с Фортрон 400w PNF

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Ако беше само този на изхода на 12V, то процесора щеше да пали
    Така както са описани симптомите по-горе, става въпрос за тия двата кондендатора, които са между "големите радиатори" и са по 1000mf
    Koндензаторите описани от теб са минимум 200V & 330mf ( даже бих казал за Фортрон че са 470mf )
    И второ точно за описания от мен кондензатор компа тръгваше когато му кефне - баш на входа е той
    Да не кажеш сега че аз се заяждам с теб.
    Просто досега са ми минали през ръцете над 50 фортрона

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Re:Проблем с Фортрон 400w PNF

    За последните 2-3 месеца, през ръцете ми минаха 5-10 на брой Фортрона с проблемни кондензатори (по-рано, не си правех труда да ги отварям, тъй като бях убеден, че са "супер-мега-надеждни").
    Само в един от случаите, имаше издути два кондезатора при изходните напрежения. А при всичките останали случаи, издутите кондензатори бяха "по-средата - между радиаторите". Не съм задълбавал в схемата, но така на око, тия кондезатори са част от веригите на чипа който "създава" изходните напрежения. И когато те са издути-изтекли, дявол знае какво точно прави тоя чип и съответно какви напрежения има на изхода.
    Тия точно два кондензатора са 1000mF. И когато те са проблемни, често процесора не е в състояние да запали.
    А когато е проблемен оня който описваш ти, обикновено има ядове с диска - и при рестарт "диска го няма в биоса".

    ПП. А за ония двата големите кондензатори на входа - един единствен път съм виждал такъв да гръмне (направо се беше анихилирал) и то защото вместо "нула", беше дошла втора фаза (от централното табло на обекта).

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Проблем с Фортрон 400w PNF

    аааа , имаш в предвид 10 волтовите 2 броя , навряни на м............ в г...........
    да така е 1000 или 1500 10V
    те пък са доста нежни - много дефектират.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #10

    Re:Проблем с Фортрон 400w PNF


    Изобщо не съм ръчкал в захранвания като вас, но мисля, че имате грешка в дименсиите - едва ли вътре има 1F кондензатори...
    Мисля, че говорите за 1000uF=1mF=0.001F
    Или 1F=1000mF=1000000uF

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re:Проблем с Фортрон 400w PNF

    Честно , вземи да погледнеш
    1000 микро фарада - за това говорим.


  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    burgas
    Мнения
    1
    #12

    Re:Проблем с Фортрон 400w PNF

    Здравейте, и при мен същия проблем: 400w pnf на един приятел, не даваше признаци на живот. Кондензаторите по средата(10v 1000mikro) бяха леко подути отгоре. Смених ги с 16v /щото нямаха същите в магазина/ и запали!
    Малко трудно ги нагъчих вътре щото бяха по-големи от старите но резултата си заслужаваше усилията

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. купувам рам памет ddr 2 и захранване 400W
    От nenko45 във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-11, 23:06
  2. Отговори: 0
    Последно: 01-01-11, 18:18
  3. Отговори: 10
    Последно: 13-08-10, 10:39
  4. Захранване Фортрон
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-07-08, 10:52
  5. Продавам: Fortron 400W
    От weenie във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 06-03-08, 20:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе