Резултати от 1 до 12 от общо 12

проблем с чисто нова флашка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #1

    проблем с чисто нова флашка

    поръчах си чисто нова 16 гб флашка Kingston от ebay (за 20 лв от китай, явно затова е проблема, но все пак). взех я за колата, но имам някои проблеми с нея.
    1. пише ужасяващо бавно - 1.5 мб/сек
    2. като я пуснах в колата и отвреме на време (веднъж на всеки 2-3 минути) има един такъв звук, все едно прескача СД. предположих, че плеъра в колата ми нещо не я харесва (нищо че е скъп) и я пуснах на компютъра. същия проблем
    форматирах - бърз и пълен, проверявах за bad сектори, за грешки, нищо не помага.
    къде може да е проблема и евентуално може ли да се оправи? или да я хвърлям

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #2

    Re:проблем с чисто нова флашка

    Хвърляй я! За нищо не стават, просто са долнопробно фалшиво изпълнение от китай. Няма как да я оправиш. Отиди и си купи нормална флашка от магазина не от ebay!


  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:проблем с чисто нова флашка

    дай ми модела на флашката - да видим какво пише за скорост-а

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #4

    Re:проблем с чисто нова флашка

    Не съм в българия, компютъра е служебен, не мога да му слагам кирилица, сажелявам. Като се прибера ако се сетя, ще ги преведа. Та за въпросните влашки, имам познати които също си купиха такива от ebay ( става въпрос за \"евтините\" които са в пъти по евтини от нормалното, някои от по 32 гб и имат купища проблеми с тях, в това число като запишат нещо на тях после не могат да го четат). Не очаквайте флашка която нормално струва 60$ да я купуюте за 15$ от ebay и да е в час. Аз лично също продавам в ebay и сам запознат от къде идват нещата аз също поръчвам от там Така че следващия път помисли пак преди да решиш че си \"намерил голямата далавера\".

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:проблем с чисто нова флашка

    Е хората са казали... Колкото плащаш, толкова получаваш...

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Re:проблем с чисто нова флашка

    Цитат Първоначално публикувано от jovanoty
    P.S. Sorry nqmam kirilica
    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

    А по темата - и други хора изпищяха от флашки менте, но тяхните поне бяха използваеми - по 2GB...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #7

    Re:проблем с чисто нова флашка

    Мерси, малко с правописни грешки но както и да е

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #8

    Re:проблем с чисто нова флашка

    и аз така си помислих, но цената от 20 лв ме поблазни. даже бях забравил че съм я поръчал, докато не я получих миналата седмица

    update: оказа се, че на NTFS пише и чете нормално.... смисъл - пише на 3 мб в сек и чете нормално, без насичане. но все пак не ми върши работа, СДто на колата разчита само FAT

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    3
    #9

    Re:проблем с чисто нова флашка

    Същите ги има и на Илиеци,така ,че внимавайте!Виж за решение http://www.flashboot.ru/.За съжаление от 32GB ще стане 4GB

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #10

    Re:проблем с чисто нова флашка

    Току що попаднах на това четиво, може да е от полза:
    How to tell if your USB drive is counterfeit and has fake oversize capacity?

    * The fake will deceive you by displaying the 'false/oversize' capacity when you connect it to your PC, however they will NOT be able to store the data to the stated capacity.
    * So you MUST perform data test by writing a BIG (1GB/2GB/4GB/8GB) file to the usb drive, then READ back the same file from the usb drive to another location on your PC to compare. The READ back process is the only proven way to uncover its 'REAL' capacity.
    * A genuine USB flash drive will complete data transfer of a single 1GB file anywhere from 50 to 180 seconds writing to. Usually the writing time is twice as long as the reading time.
    * The fake will take an excessively long time (1 to 7 hours) only 'pretending' writing but the data was not actually being written. Hence when you try to read it back, it will claim data as being CORRUPT. Many have reported that many strange files/folders eg. 00000.000 will appear and you cannot delete them.
    * The fake flash drives are usually shipped out from ASIA especially from China, Hong Kong, Korea or Singapore, and they are also listed on Australian, UK, USA and European's eBay.
    * The counterfeit model cannot be located or matched with any genuine models on the manufacturer's web site.
    * Counterfeit 'USB Flash Drive / Compact Flash / Secure Digital / Memory Stick' are flooding the eBay market at very low Buy-It-Now (too good to be true) price to make you think is an absolute BARGAIN.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #11

    Re:проблем с чисто нова флашка

    И аз да си кажа
    16 гигабайтовата ми флашка Kingston се оказ 1ГБ.
    Не се подлъгвайте от евтините флашки фалшиви са ...от форума я взех ..... @!#^!^!^..

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    18
    #12

    Re:проблем с чисто нова флашка

    Гарантирано флашката е фалшива ,просто е хакната да показва 16.Аз си купих 128гб от българия за 84лв добре ,че ми върнаха парите.Купих и Кингстън 16гб от Аукро пак фалшива и понеже визуално се пълнеше макар и с ниска /2мб/ скорост ,късно разбрах ,че съм излъган.Принципно може да се измери размера и с програма и да се редуцира до реалните параметри.Иначе визуално показват ,че файловете са там ,но след това греда.Последно купих Сан диск Блейд 16гб от Щатите 5бр. за 145$ /супер малък размер,около 4см/,с доставката ми легнаха на 45лв. бройката при цена 65 в техномаркет съм много доволен.Не я хвърляй прочети малко и я направи реален размер ,най-вероятно е 1гб ,а това са си доста песни.
    Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 18-02-13, 18:23
  2. Чисто нова I5 геймърска конфигурация !
    От a_vetkov във форум Приключили продажби
    Отговори: 11
    Последно: 30-11-12, 17:52
  3. Отговори: 2
    Последно: 15-08-10, 18:13
  4. Продавам флашка 32GB-нова цена
    От krpetrov във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 13-03-10, 17:52
  5. Проблем с чисто нова пералня Аристон
    От zograffa във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 02-01-10, 19:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе