Резултати от 1 до 2 от общо 2

Проблем с CD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DLT
    DLT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    32
    #1

    Проблем с CD

    Накратко, имам едно комбо устройство Teac DW-548D което години на ред ми служи вярно и безотказно. Онзи ден без да съм му променял каквото и да е по настройките започна да ми чупи дисковете. Ползвам Nero 6.3.1.6 старичко, е но до сега нямах проблеми с него. Проблемите ми започнаха когато смених последният си шпиндел Verbatim с новите китайски Verbatim. CD-то работи добре когато чете не създава проблеми. На х48 при запис гърми от дъжд на вятър някой диск минава. на х8 минават всички дискове без проблем. Проверих в BIOS и в Windows DMA-то май си се открива и си работи нормално (не изглежда да е минало на PIO). Разглобих го и го почистих и това не помогна. Сложих му възможно най-новият фърмуер - без резултат. Грешката кочто дава Nero е Could not perform end track. Може ли всичко това да е от CD-тата щото с индийските нямах такива проблеми. Това е вече втори шпиндел и сум хвърлил и от него поне 10 - почна да ми писва. Дайте някакви идеи. А да добавя нямам други устройства на този канал. Ако трябват снимки - ще дам и снимки и скрийншфйй-и въобще каквото кажете давам.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Проблем с CD

    Възможно е, пробвай с други дискове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе