Резултати от 1 до 9 от общо 9

Монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    6
    #1

    Монитор

    Здравейте, отскоро имам следния проблем:
    При софт или хард рестарт на компютъра монитора остава в стендбай, а уиндоуса си зарежда нормално (познавам по звуците).
    Проблема се решева само ако направя shut down, изчакам няколко секунди и после пак включа компютъра.
    Дъното е ASUS 5PKC, видеокарта GF 9800 GT.
    Ще съм благодарен на всякакви идеи!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Монитор

    А на друг компютър как се държи монитора ти? Според мен не е проблем в монитора а по-скоро в видеокартата на компа.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #3

    Re:Монитор

    За всеки случай, метни едно око и на "Шукото" в контакта/разклонителя - има ли го/няма ли го ?

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    6
    #4

    Re:Монитор

    Със сигурност не е от монитора! На друг компютър не го прави.
    И аз се съмнявам във видеокартата, но от друга страна нямам абсолютно никакви ДРУГИ проблеми по време на работа или по време на игри.
    Какво имате пред вид да погледна контакта? Какво би могло да не е наред там?
    Бях чел някъде , че подобен проблем е известен когато изхода от видеото е DVI, но не се сещам къде съм го прочел.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #5

    Re:Монитор

    Честно казано, не ми се обяснява за "Шукото" - не че не искам, знам смисъла, но не знам терминологията и едно мое обяснение може да прозвучи доста наивно.

    Ако "Шукото не е наред", по корпуса на единия от двата уреда (монитор и компютър) или пък и на двата, може да се трупат електрически потенциали. При "изрядно Шуко", такива потенциали не се трупат.
    В резултат на тия потенциали, по видео-кабела между двете устройства може да почнат да протичат разни неочаквани токове и те да са достатъчно голями, че да смущават работата на иначе изрядната видео-платка.

    Как се "проверява Шуко" ? Може да се пусне отделна тема в раздела "Електротехника".

    За мен, най-добре е с мултицет на края на захранващия кабел точно където влиза в компютъра или в монитора - кабела се откача от устройството без да се откача от контакта и с мултицета се премерват напреженията между трите дупки там на края на кабела.
    Ако се мери директно в контакта, възможно е да се пропусне проблем с последващ разклонител, докато меренето в края на кабела, гарантира, че се мери точно това което "влиза" в компютъра.

    А какво точно се мери в трите дупки на кабела - напрежението между крайните две трябва да е около 230V, напрежението между средната и една от крайните пак трябва да е около 230V, напрежението между средната и другата от крайните трябва да е около 0V.
    При неизрядно Шуко, напрежението между средната и крайните обикновено варира от 20V до 60V(зависи какви други консуматори са включени към същия разклонител в момента), като може да стигне до 120V

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:Монитор

    а с допълнителното захранване на видеокартата как стои въпроса?
    Да не си го разглабял преди време и да си го мръднал без да искаш, та сега да създава проблеми.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    6
    #7

    Re:Монитор

    Не съм го разглобявал, но ще погледна да не се е разместило нещо.
    Благодаря за идеята!

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #8

    Re:Монитор

    И аз съм с такава карта и от време на време, особено при натоварване монитора гасне. Да попитам, понеже не съм пробвал. Какво ще стане ако се пусне и експлоатира компютъра без допълнителното захранване на видеокартата.

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Re:Монитор

    нищо, няма да има образ, при някои карти ще писка, защото си има вграден говорител, това е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 23-02-12, 12:32
  2. LCD Монитор
    От abv във форум Общ - хардуер
    Отговори: 27
    Последно: 26-07-07, 22:53
  3. Монитор
    От kris11 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-06-04, 15:27
  4. Монитор до 400 лв
    От VanDan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 24-10-03, 17:26
  5. #1 `монитор` за 20 000$... :)
    От Pa3KaTaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 25-05-03, 17:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе