Резултати от 1 до 11 от общо 11

таблет - устройство за рисуване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    таблет - устройство за рисуване

    Интересуваме, какво да гледам при избор на таблет, който ще се използва за рисуване с програми като Autodesk SketchBook Pro и прочее? Не става дума за таблет РС, а само за устройство, което да се включва към нормално РС или лаптоп. Нещо чета, че трябвало да има тъч сенсивити, за да реагира на различен по сила натиск? Някой има ли идеи за марки, цени, критерии и прочее?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:таблет - устройство за рисуване

    Предполагам , че екрана трябва да е над 7" иначе какво ще рисуваш на малък екран ! Процесор , памет , орепационна система , принадлежности , други важни функции - GPS , GSM , WI-FI , блутуут , те по принцип са с тъъчскрийн / самия той е два вида /! Цени разни , марки също , но виж най-известните като начало - iPad 2 или виж тук - http://www.android-tablet-comparison-world.com/ !

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #3

    Re:таблет - устройство за рисуване

    Благодаря за отговора! Всъщност идеята ми е за устройство, на което да се движи писеца, а устройството да се включи към нормално РС, тоест трябва ми само подложката и писеца, а информацията (това, което се рисува) да се вижда на монитора на компютъра.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:таблет - устройство за рисуване

    Е , сигурно има и такова , но това е с доста ограничено приложение и е по-скоро нещо специализирано , с което не съм запознат ! Но който търси - намира , нали така ! Успех !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #5

    Re:таблет - устройство за рисуване

    В Метро продават Genius EasyPen i405 за 24 лв крайна цена.
    Мисля, че за цената си си заслужава.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #6

    Re:таблет - устройство за рисуване

    http://www.wacom.eu/index2.asp?lang=en

    ето ти.
    Intuos4 освен нивата на натиск хваща и ъгъла под който държиш различния инструмент - има няколко. поддържа се в по-добрите графични приложения.
    Cintiq Interactive Pen Display - дисплей с вграден таблет.

    ето и направи си сам - защото тия неща неща не са евтини.
    https://www.youtube.com/watch?v=Rs-vZkcxYc4#ws

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #7

    Re:таблет - устройство за рисуване

    Мерси за отговорите, бяха доста полезни! Това с направи си сам изглежда много добро, но за сега нямам нужните умения

    На първо време мисля да пробвам с този Genius EasyPen i405 сигурен ли си, че е 24 лв. в Метро, като гледам по сайтовете е над 50лв.?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1311779767[/time]_________________________________________________

    Правилният избор е Intuos4 Medium, но 730 лв. са ми малко много на този етап

  10. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #8

    Re:таблет - устройство за рисуване

    Цитат Първоначално публикувано от SET_time
    ......
    Правилният избор е Intuos4 Medium, но 730 лв. са ми малко много на този етап
    Потърси Intuos 3 втора ръка - изпадат тук-там.



    Бачкам с такъв (А5) и в момента съм го донесъл у дома за сина ми докато съм в отпуск. Смятам че (почти) не отстъпват на по-новите.

    P.S. - Току-що потърсих в британския eBay - това не е зле, а пък на този екземпляр му търсят 21 паунда - веднага бих си го взел...

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #9

    Re:таблет - устройство за рисуване

    3 беше по-добро от 4 вярно - не помня вече еййй...

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #10

    Re:таблет - устройство за рисуване

    Само ще си дадеш парите на вятъра. До една седмица ще нариташ през балкона всеки таблет на пазара като този в метро щото не става. Този път съм го минал без успех. Нещата стават доста по-успешно с таблет пс-та защото си виждаш ръката и това което рисуваш едновременно. Ако нямаш пари за Тъч-скриин монитор - можеш да си направиш наличния такъв на прилична цена
    например:
    http://cgi.ebay.com/17-inch-4-3-Add-...item43a3ee394a

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #11

    Re:таблет - устройство за рисуване

    Благодаря на всички за полезните отговори! В крайна сметка взех едно Bamboo и съм доста доволен, ако ми допадне рисуването с таблет ще мисля за нещо по-сериозно в бъдеще

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кирилизация на PNA устройство под WIN CE 5
    От rumpenshtilken във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 1
    Последно: 07-10-11, 23:16
  2. Продавам лаптоп(таблет) IBM Thinkpad X61 таблет с AFFS (S-IPS)
    От icolev във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 17-06-11, 10:33
  3. Мултифункционално устройство
    От p3ps1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 17-02-06, 23:22
  4. Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 15:17
  5. Отговори: 1
    Последно: 22-02-04, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе