Резултати от 1 до 9 от общо 9

X-box 360 три червени диода или как да съживим мъртвеца

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #1

    X-box 360 три червени диода или как да съживим мъртвеца

    Случи ми се нещо, което ми се ще да споделя с вас. За някои може да не е актуално, но за други...
    Чували сте за Х-бокс 360, който беше пуснат набързо за да изпревари конкуренцията и после на всеки три два се връщаха с дефекти?
    Е вчера от обяви в нета ми попадна подарък един такъв. Викам си ще го взема ей така от любопитство, че такова още не съм отварял.
    Донесох го в къщи и го разфасовах. Пуснах го отворен - три червени светодиода мигат. Пуснах гугъла и излязоха една камара решения, като почнеш от завиване с хавлия и стигнеш до удари с бухалка. Имаше и платени инструкции дори. Пробвах едно, после друго... никакъв успех. Междувременно като подложих шайби на радиатора се оказа че главите на болтовете опират в кутията. Докато намеря такива с по плитки глави и след като разпробих кутията за да излязат главите от там разбрах че съм нацелил без да искам решението. Някакво момче в нета беше обяснило че проблема на конзолата е в измятането на платката след прегряване. Решението което предлага е да се разпробие кутията и болтовете да се прекарат от там(Добре че не бях ударил още най голямото свредло:-)). После се пуска машината без вентилатор докато прегрее и почнат да светят само два червени диода. Оставя се да истине (по този начин един вид се презапоява). После се повтаря процедурата и след това се сглобява. Е ако щете ми вярвайте ама бараката тръгна:-). Общо взето трябва да се внимава да не се пренатягат болтовете защото така платката може да се изметне безвъзвратно.
    Смисъла на цялата работа е за тези от вас, които имат такъв проблем и все още не са се изръсили за ремонт или не са изхвърлили конзолата. Ако има такива и има интерес ще опиша проедурата с картинки и операция по операция. Благодаря за вниманието.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:X-box 360 три червени диода или как да съживим мъртвеца

    Хм, за пръв път чувам чип да се презапоява от пренагряване
    Но наистина проблема се решава с презапояване на чипа. И после добро решение за охлаждане. Иначе всичко е временно...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #3

    Re:X-box 360 три червени диода или как да съживим мъртвеца

    Мда и на мен ми се стори странно докато не го пробвах:-). Иначе другите със сушоар, горелка, всеки с каквото намери;-).

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:X-box 360 три червени диода или как да съживим мъртвеца

    между другото точното название е - "Red Ring of Death" ( RRoD ), причините са няколко, най често тази, която Popkaro е описал.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:X-box 360 три червени диода или как да съживим мъртвеца

    Еи това наистина - Будала човек жив дявол
    Кои би се сетил, да си презапои чипсета със сушоар

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Re:X-box 360 три червени диода или как да съживим мъртвеца

    имаше един бг блог - момчето запали свещичка от тези малките отгоре на нвидийският чип и след като изгоря свщта лаптопа му пак си сработи.
    не мога да намеря точния линк
    http://mobility.bg/dell-laptops-and-...-gpu-problems/

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:X-box 360 три червени диода или как да съживим мъртвеца

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Кои би се сетил, да си презапои чипсета със сушоар
    Опитвал ли си - една година един познат се опита да си изсуши лаптопа със сушоар. Ефекта бе същия като с духалка. Платката не можеше да я пипна , без да извикам.Като няма духалка или ако му искат 40лв за това - що да не опита.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:X-box 360 три червени диода или как да съживим мъртвеца

    аз нали си пекох видеото на времето в печката, стенлито е свидетел

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:X-box 360 три червени диода или как да съживим мъртвеца

    Да ама забрави да сложиш подправки и не стана вкусно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля, помогнете да съживим дядо Орион (CRT 21'' Orion 21ES)
    От detronik във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 25-01-15, 22:13
  2. Пералня- Whirlpool АВМ 8122-6К/-мига диода за Отворена врата
    От zmeya.70 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-14, 17:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе