Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Кога да си купим твърд диск и как да реагираме на високите цени?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #16

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагираме на високите цени?

    @FearMe
    чаках да ми се зададе такъв въпрос.

    Какви ли?
    Няма да развивам сега теза, за туй и онуй.
    Причините са много, всичко е изчлислено по дадени точки, две от който са - заплата на секретарка, и месечна тарифа на експерт счетоводител.

    Всеки има правото да си слага каквито цени реши, въпросът не е в това.
    В тая свера конкуренцията не важи, или ако важи, то е единствено в продажбата на самите компоненти.
    От страна на подръжката има голямо запитване, така че всеки може спокойно да си изкара брашното, за хляба.

    Дали аз ще сложа тия 65€ в фактурата, или ще направя, като някой от конкурентите ми, демек при приемането на машината 40€ и доставянето 30, няма никакво значение, поне съм сигурен, че няма да направя, както някои други- услугата извършена или не, клиентът е длъжен да плати дадена сума, за изгубено време.

    Няма да седна да ти обяснявам също, че не съм завод, и нямам определено време, за производство на дадена бройка, просто в тая сфера, ако се замислиш няма как да стане, сам си помисли какво имам предвид.

    В краина сметка, ако наистина смяташ, че тези 65€ не са оправдани, попитай и ще ти напиша реално какви са ни месечните разходи, само по фирмата, бе да броя заплатите, като казвам месечни имам предвид наличните, не броя непредвидените, попитай също и за годишния данък, и пак, не моя личния, нито тоя на съдружника ми, тоя на фирмата имам предвид.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #17

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагираме на високите цени?

    Тези 65 няма никакво основание да бъдат плащани от клиента.
    За съответните услуги ти си взел парите.И за инсталациите и за прехвъляне на данните.
    Данъци и др. разходи трябва да са част от цената на услугите, а не дай тук едни 65Е, щото и аз съм човек.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #18

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагираме на високите цени?

    не ме разбра правилно

    ценообразуването като процес включва в себе си всички разходи - преки и непреки, постоянни и режийни, и т.н., и т.н. (да не влизам в счетоводни подробности)

    не оспорвам крайната цена от 350 евро, която искаш
    оспорвам процеса на ценообразуването ти

    ще се аргументирам веднага:

    казваш, хардът струва 120 евро. ок.

    идвам да си го купя от теб, в ценовата листа пише 120, отварям си торбичката, ти го слагаш вътре и ми искаш колко?

    120, колкото пише в ценовата (което според теб е цена, изчистена от режийни и т.н. разходи) или ми казваш 120+15, защото трябва да платиш на секретарката си?

    цена имат САМО стоките и услугите. разходите нямат цена! те биват включени в цената на стоката и услугата, които продаваш

    разбираш ли какво искам да кажа?

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #19

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагираме на високите цени?

    @FearMe
    много добре разбирам, но ти също трябва да разбереш, че в крайна сметка, този начин на практикуване не съм го измислил аз, нито приложил, ако го практикувам, това е единствено, за да не бъда черната овца.
    Това че имам конкуренти не значи, че не завися от тях.

    Има и нещо много важно, което някой хора няма да могат да си го обяснят, дори и да го разберат.

    Това е факта, че французинът е научен да плаща скъпо целия си живот.

    Ако ти предлагаш по евтина услуга в даден бранш, той ще се усъмни, като си помисли, че качеството на услугата не е на ниво и ще те подмине, ако пък предлагаш по висока цена от другите, пак няма да дойде.

    Ае да се върнем сега към темата

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагираме на високите цени?

    Аз май ударих късмет 640WD на старите цени.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #21

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагир

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    @FearMe
    чаках да ми се зададе такъв въпрос.
    Мене тези 65 евро изобщо не ме интересуват. Но при 70евро за инсталация, хващам самолета утре и идвам да работя при тебе


    Между другото, незнам кои ви прави маркетинговата политика не е нещо объркана...
    наблягам на думата ЗАПАЗВАНЕ НА ИНФОРМАЦИЯТА. За 500 евро може и 5 лаптопа да си купиш, но информацията няма да ти се възстанови...
    Ако искаш да се възстанови, сваляш диска и го носиш за възстановяване (по български цени около 60 евро)...
    Така, че в единия случай ти СМЕНЯТ ДИСКА И ТИ ВЪЗСТАНОВЯВАТ ИНФОРМАЦИЯТА, а в другия просто си купуваш нов лаптоп и оставаш без информацията (освен ако не дадеш едни пари за възстановяване)....

    Та, пак да попитам, има ли свободни позиции при вас Ако не като компютърджия, нещо с маркетинга мога да се занимая

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #22

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагираме на високите цени?

    Мене тези 65 евро изобщо не ме интересуват. Но при 70евро за инсталация, хващам самолета утре и идвам да работя при тебе :default
    грешката ти е тука, защото си мислиш, като повечето хора, че тия 70€, ще бъдат обезателно, за теб и мен.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #23

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагираме на високите цени?

    А не, изобщо не мисля такива работи. Просто се радвам, че труда ми ще бъде оценен...

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагираме на високите цени?

    не знам за франсетата, ама да си българин и да си оцениш труда по инсталация на един windows + няколко програми на 1/2 минимална раб.заплата...

    както и да е, наистина трябва да се върнем на темата, че ще се налага един на друг да си налагаме наказания

    --------------------------------

    по отношение на хардовете мога да кажа, че сега си гледам с благоговение 2ТВ външен и обещавам да си го пазя още повече

    имам тук и една 40 PATA... дали ще му взема едни 50 лева, а?

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #25

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагир

    Чакай малко колега. Колко вървят инсталациите тука 20-30 лв? Сравнено със 70 евро? Да кажем, че за 20 работни дни правиш по един ПК дневно 20 х 70 = 1400. Но идеята ми е, че просто тези 70 евро са досто добро заплащане за 3-те часа труд вложени за инсталация...

    По темата. Дискове се купуват когато имаш нужда от тях. Ако ти гръмне диск отиваш и купуваш (или седиш без комп). Скоро време цените няма да паднат. В близките 2 месеца поне. Скъпите дискове с които сега е заредено, няма да се пуснат под-себестойността си, а докато не заработят заводите на пълни обороти доставки няма да има...(лично мое мнение)

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #26

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагираме на високите цени?

    огромен offtopic
    --------------------------

    бях се зарекъл да не пиша по въпроса, но все пак реших да драсна няколко реда, за да няма с времето създадени грешни илюзии, заради предните ми постове в темата, от сорта на - "аз с една инсталация на Уиндоус мога да си преживея половината месец добре".

    Така, постът ще ми бъде доста дълъг, засягайки средна или малка фирма, от даден бранш.
    Темата ще бъде разделена на два раздела - "създаване" и "развитие", като в "развитие" ще има подраздели.

    Няма да се задълбочавам, добавяйки дадени въпроси, въпреки важни, ще бъдат отстранени, не заради моя личен интерес, а заради самият пост,
    тъй като става въпрос, за един огромен офтопик.

    Предварително се извинявам, ако има грешки, или някой изречения леко несвързани.
    В момента работя, и трябва да отделям време и за двете, така че писането на поста ми ще ми отнеме доста време, което засяга, само мен.


    Създаване
    ---------------------------

    За да създадеш малка или средна фирма в даден бранш, трябва задължително да си работил в него, поне около 3 години.
    Никъде това задължение не е писано на хартия, и никой не ти го изисква, просто става въпрос, за оцеляване.
    Няма да споменавам изобщо, че ако си се навил да пържиш понички в събота сутрин, на пазара, поне трябва да знаеш, какво е олио.

    Така, сега решаваме да създадем фирма, за поддръжка на санитарни възли, бани и тръбопроводи.
    Подготвяме проекта на хартия, излишно е да споменавам, че всичко зависи как е представен този проект, за да може идеята да се осъществи.

    Връзка с бюро на експерт счетоводители, за създаването на три годишен планинг, който съдържа икономическото и финансово развитие на фирмата, с изчисления до последната стотинка.
    Връзка с юрист, за създаването на документ, съдържащ всички права, закони и задължения, влияещи фирмата, правата на притежание, ако има повече от един притежатели, така и правата, за наследство.

    Тъй като имаме вече горе долу всичките документи, можем да се обърнем към стаята която ни засяга, демек, стаята на търговията, или стаята на професиите.
    В случаят зависим, от стаята на професиите, но да кажем, че зависим от търговията.
    Едновременно се разхождаме по банките, представяйки проекта на злобни банкери, за финансирането му.

    Моментът е дошъл - банка която ти е повярвала, среща в сградата на стаята на търговията.
    Пълно представяне на проекта пред жури, дето ще определи, дали да ти даде правото, за създаването на фирмата, и правото да развиваш търговия.

    Айде работата стана, дадоха ни право, банката ше даде пара, получаваме си номера на фирмата.
    Време е за физическо създаване, ако не сме търсили работници до сега, от сега почваме.

    Да кажем че фирмата ни ще бъде средна, като съдържа - двама притежателя, 4 работника, секретарка на половин работно време, и месечно наемане на услигите от счетоводителско бюро.
    Интервюта с хора, които имат задължително завършен диплом и най малко 2 години стаж в професията, защо така, еми така, после ще разберем защо.

    Развитие
    ----------------------------------
    съкратено....


    Финансово развитие
    ----------------------------------

    За да оцелее една фирма, тя трябва да има финансови възможности, които трябва да покриват на всякаква цена месечните разходи, нямащи нищо общо в никакъв случай с желанието на шефа да се облича в скъпи костюми, карайки спортен мерцедес.

    А се отнасят на първо място и задължително:

    - за месечният дълг към държавата засягайки накратко, медицинските осигуровки на работника (плаващи суми, от четири цифрова сума до петцифрова на глава, зависещи от реалните печалби, за последните три месеца, на фирмата), вноска, за безработицата на работника (четирицифрови месечни суми), също по горните и за теб, освен безработицата, тъй като патрон си независим, и при даден неуспех нямаш право на такава, още няколко в интереса на работника....
    - задължителни застраховки, без които фирмата би затворена на момента
    - изплащане на заем
    - заплати на работниците
    - наем, за помещение/сграда


    Вторични, не толкова важни:

    - застраховки, на автомобилите (ако не бъдат платени, автомобилът трябва да бъде спрен от движение, с риск на затвор, за собственика).
    - електричество
    - газ
    - парно
    - аларма
    - счетоводство
    - интернет
    и много други...

    Консумативни (вариращи които биха намалени или спряни, при критичен момент)

    - офисни нужди
    - кафе, закуски
    - бензин
    - сапун
    - тоалетна хартия
    и много други подобни...

    И най на края, ако останат пари, тогава шефа си връчва заплата.

    Оня ден говорехме с моя съдружник, даваха по телевизията, за една фирма съдържаща 50 работника, със собственика и, дето не си е плащал заплата от 3 години вече.
    Хората се питат как стават тия работи?! Еми стават, като си последната дупка на кавала.

    Никой не ти пречи да си вярваш, като някой глупак, живеейки с илюзията, че е шеф, разхождайки се с вирната глава.

    Икономическо развитие
    ---------------------------------------

    Икономическото развитие зависи от различни точки, няма да се задълбочавам, само ще напомня няколко задължения.

    На първо място:
    - фирмата се задължава да изплаща месечно отработените часове на персонала ( няма вариант - ти си бачкал тоя месец, ама ние няма с какво да ти платим и ше бъде след шест месеца).
    Нека се върнем към работниците, значи наехме квалифицирани работници.
    Ако минималната работна месечна заплата SMIC в момента е 1365€ брут, или 9€ на час, за задължителните 35 часове на седмица, които не трябва да бъдат преминавани в никакъв случай, това не значи, че трябва непременно да плащаме такава заплата, на работника, тъй като става въпрос, за квалифициран работник, можем да добавим горе долу 35% в повече.
    Едновременно държавата ще ни задължи не официално, да добавим още няколко процента, с цел да се избегне работата на черно, след работното време и почивни дни.

    - Фирмата се задължава,, да изплаща освен 12те работни месеца, които включват задължително 1 месец платена почивка, също летните премии, зимните премии, плюс тринадесетия месец, ако такива добавки са гласувани един път вече, или практикувани.

    - пътни разходи на работника, разходи по командировки

    - фирмата се задължава да има финансовата способност, за поемане на непредвидени бедствия пример - злополука от пожар, изгаряне на тоалетни чинии, дадени, за поправка от клиенти, в ателието (това не значи, че щом си застрахован, трябва да чакаш, застраховката, да те обезщети, за да можеш ти самия да обезщетиш клиента), злополука на работник с последствие на хирургическа операция....

    "Ако изобщо някога си имал илюзията, че фирмата и парите изкарани с нея са си твой тук грешиш."

    Всяка година към декември месец си длъжен да си наемеш адвокат, ако нямаш такъв постоянен.
    Представяйки се в определен ден/час в търговския съд, с цел да ти се държи сметка, за икономическото развитие на фирмата, годишни разходи и чисти печалби, за които всеки месец счетоводителят ти е доставял на държавата месечните разходи и приходи, единствено и задължително под фактура, (няма вариант, имаме 20€, дето са изчезнали от сметката или добавени).
    Сметката е отворена, за всеки квалифициран държавен работник, и може да бъде преглеждана по всяко време.

    Ако фирмата потъва и има опасност от големи дългове, се възлага решение, дали да се затвори, ти през това време, ако щеш легни на пода и ритай плачейки, че ще намериш средства и възможности, за подобрение, можеш спокоино, никой няма да ти пречи.

    Ако пък всичко е на ред, годината е минала добре, с чисти печалби да речем ХХ ХХХ€, след като всичко си си платил - годишни данъци, месечни разноски, непредвидени обстоятелства, не си мисли, че тия пари, ще си ги пъхнеш в джоба ей така.
    Ако са на фирмата а тя самата твоя, това не значи обезателно, че са твой пари.
    В случая можеш да дадеш различни предложения, за инвестиции, премии, покачване на капитала, икономии във втора сметка... но решението не е само твое.

    Ще добавя също нещо, което ме засяга лично.
    Ако се разхождам с три карти MasterCard в джоба си на фирмата, това не ми дава в никакъв случай правото да харча парите, за лични нужди, единствено, за опровергани разходи по самата фирма и само и единствено с фактура.

    Пример - сега свърших цигарите, и хоп ще спра ей там да си взема една кутия, ама ше плата с картата на фирмата.

    Тая година мисля да копая басейн в двора, ше го платя с парите на фирмата.

    Стигнал съм до там, че няма какво да ям, даже нямам и пари, за хляб, ще си купя хляб с картата на фирмата.
    Ако фирмата е твоя, това не значи, че тя ти е длъжна, ако ти си и длъжен то изобщо не може да бъде обратното.

    Личните ти финансови проблеми не засягат фирмата.

    Конкуренция
    ------------------------

    Конкуренция винаги има в каквото и да подхванем, реално погледнато.
    Ако нея я нямаше може би ние самите не бихме съществували изобщо.
    Щом си тръгнал да строиш фирма, значи обезателно си работил, за/или с днешните ти конкуренти, което не пречи и днес да работиш с тях, а и нищо не ти гарантира, че утре няма на ново да работиш, за/или с тях.

    Това, че оня на другия край на пазара, се е настанил и прави понички, като тебе, не значи, че трябва обезателно да идеш да му спукаш гумите на караваната от яд.
    В даден момент може да се случи, че ти се свърши захарта и няма от де да земеш, нищо, прати колежката до него, и съм сигурен, че той ще ти услужи с удоволствие, като на човек, ако предварително си бил разумен.

    Търговията не върви, не търси причина в това, че примерно той бил на по добро място, дето виж хората минавали повече, или то и при него не върви, ама той има пари и си я поддържа, аз кво да направя?
    Може би грешката е в теб, погледни си поничките.

    Бизнес
    --------------
    Съкратено...

    ------------------------
    Само ще добавя, че постът ми не е с цел да показвам, каквото и да е, нито да оправдавам вече споменатите 65€.
    Не се и оплаквам, щото видиш ли живота е труден, и се изисква много от мен.

    Моля коментарите от сорта - абе ти се майтапиш, стига лъга, си измисляш, бълнуваш, да бъдат спестени, ако на някой не му се вярва, сам да провери
    има правителствени сайтове, които съдържат доста информация.

    Без ни най малкото намерение, да се показвам богат, или шеф, ако изобщо съм такъв, то реално работя, почити два пъти повече от обикновения работник
    и вземам голяма заплата, само при добри възможности.

    Повтарям още един път, постът ми не е с никаква цел да оправдае вече споменатата сума, ако на някой не му харесва това, щото съм кожодер за него, или крадец, подлец, измамник, бих му отговорил човешки с две думи, че неговото мнение ни най малко ме влияе, вместо да пиша 500 реда.

    Моля поста ми да се приема, само като дадена реалност, с която много хора не са запознати, и това, че живеем под властта на отдавна създадена система.

    По коментарите - абе то винаги има келепир, начин да се изкарат пари, като се заобиколи всичко това, бих отговорил - да, има.
    Или, че тея неща по горе не се спазват, бих казал - просто няма как,



  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #27

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагираме на високите цени?

    Определено ако реша да правя фирма няма да е във Франция
    Там може и да е така, но при нас в Абсурдистан горния пост звучи като откъс от научна фантастика...или още по-точно като цитат от трудовете на Бай Тошо!

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #28

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагираме на високите цени?

    Написал си чудесен наръчник - как да създаден и развием бизнес във Франция Ще си го запиша и току-виж някои ден съм решил да го използвам
    Към колегата @Pat - Във всяка правова държава има правила и закони, които трябва да се спазват. Дали ще е Франция, Англия, Германия все тая...
    А иначе, предполагам нещата от търговска гледна точка сте си ги развили добре, но ми се струва, че меркетинга ви куца. В тази тема ти посочих 2 ваши грешки. Така, че няма да е зле да помислите за някои които да се занимава с маркетинга ви. Както каза Джобс в едно изказване - "аз не съм открил много от нещата, аз просто ги направих популярни"
    Успех!




  17. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #29

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагираме на високите цени?

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    .........
    Клиентът, купувайки си лаптоп, от някоя верига, като Карфур, Дарти или Буланже е дал, за него между 480€ и 600€
    Идва при теб и ти му вадиш сметка, за 350€, само заради един тъп хард диск! Е как да стане тая работа?!
    Настръхна ми гривата, като видях цените на услугите.
    Не работя в тази сфера, но на прима виста мисля, че тази работа би станала само с клиенти имащи собствен бизнес, и тези пари ще са разход за фирмите им и ще си ги възстановят по един или друг начин. Не подлагам на съмнение отговорността на работата ти, нито имам идея какво ти коства да оцеляваш /ти си знаеш как/, но с инсталиране на ОС, софтуер, прехвърляне на данни и т.н. в 21 век, болшинството хора вече се справят сами или с помощ от приятели, в краен случай.
    Виж, за ремонт на хардуер съм изцяло във ваша власт!
    Относно реакцията ми на високите цени на хард дисковете, споделям мнението на колегата писал по-назад. Належащи ли ми са още терабайти външен диск, давам парите и проблема е решен. Ако във фирмата на която съм редовен клиент ми направят отстъпка - ОК, ако не - здраве да е!
    Такъв ми бил късмета!



  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #30

    Re:Кога да си купим твърд диск и как да реагираме на високите цени?

    @pat
    ми така е, за това и реших да напиша тоя пост, за да може горе долу хората да имат някаква представа, защо дадена държава е по развита от друга.

    За да може околната среда да бъде приятна, да има цветя, на всякъде тротоари, добри и сигурни пътища, обзаведени болници.
    Да може гражданинът завършил договора си, да получава безработица, която би му дала правото, да живее спокойно до като си намери нова работа.
    Инвалидът да получава сносна пенсия.
    Пенсионерът неговата.
    Социално изостаналият, социални усигуировки.
    И всеки който заболее, от каквато и да е болест, дори от рак, да бъде лекуван, дори излекуван безплатно.
    Опааа, па заприлича на тошова реч!

    @glowndark
    Ние лично нямаме нужда от маркетинг.
    Не сме производителна фирма, която търси да си продава изделията, нито даже магазин, въпреки, че продаваме стока, а по точно сервиз, за поддръжка.
    Това което съм съкратил в подраздела "бизнез" е, една част, която обаснява, че фирмата трябва да е способна да отговаря на големи и средни оферти, зададени от други фирми/държавни учреждения, които се нуждаят от дадена услуга с бюджет хх ххх€.
    Където разбира се се стига до въпроса, зададен от тях, най често и с пълно право - кои ще са работниците извършващи услугата? Дипломинари ли са? Какъв и е стажа?
    Вие фирмата, на колко оферти сте отговаряли/изпълнявали до сега.
    Та ако нямаш такива и си новис, естествено нищо не ти пречи, да се обърнеш към този с който, за които си работил, за подкрепящ документ.
    Не отричам по никакъв начин, че въпреки всичко нямаме нижда от маркетинг.

    @raziel66
    Няма как да стане!
    Първо, защото не, че аз не го искам, а самата система е такава.
    Сам погледни, малкото задължителни месечни разходи, които съм изброил, като си представиш, че съм цитирал, само малка част от тях.
    Имаки в предвид, че ако на този работник му плащаш някаква заплата, на час, то на държавата плащаш няколко пъти повече, само заради факта, че работи, за теб.
    И не само това...

    Само, ако знаеш, от кога хората кращят да се свалят данъците, а фирмите държавните и задължения/данъци, за да могът услигите да слязат, просто си нямаш на представа!

    Не е илюзия факта, че в такава държава можеш примерно да си закупиш автомобил, да кажем примерно, за 500€, който да караш няколко часа и да стане авария.
    Закарвайки го в гаража, се окаже без проблем, че поправката ти излиза, между 3 и 4 000€!
    От където и идва самата ниска цена на автомобила - поддръжката и поправките са скъпи.

    Никой до сега не си е задал въпросът, защо всички западни фирми изселват заводите си в жълтите страни, или недоразвити, като Румъния и други.
    Просто, защото работната ръка не струва толкова, колкото в една развита европейска страна, (нямам в предвид, само заплатата му).

    Защо две от три фирми потъват и такива ти ми?

    Колкото до клиантелата, просто се отнася, за нормалните цени, засягащи едновременно хора и фирми, като разбира се
    има намаления, за фирмите, при дадени обстоятелства, с повече услуги, от една.

    Разбирам, че сумата те възмощава, уверявам те, че сме я намали ли до такава степен в момента, че да бъде приемлива от клиента.

    А колкото до това, че днес всеки може да инсталира една система, не се базирай върху страна, като
    България, там където всеки се е научил да се оправя сам, или с помощ от комшията, използвайки малко медна тел и едни клещи, от немотия.

    Айде тоя път да минем наистина по темата, щото бат FearMe ше доде и ше ни нарита


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кога излиза новата LM серия? Мнения...цени...
    От pironkov1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 114
    Последно: 21-09-13, 08:17
  2. Твърд диск 2.5 inch
    От kirretto във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 08-01-13, 08:47
  3. Продавам SSD твърд диск 160 GB
    От brigante във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-10, 21:59
  4. Проблем със С-АТА твърд диск.
    От Io във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 02-01-07, 17:11
  5. Компресиране на твърд диск
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 12-06-04, 22:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе