Резултати от 1 до 9 от общо 9

Два въпроса: За звукова карта и твърд диск.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #1

    Два въпроса: За звукова карта и твърд диск.

    Значи ето за какво става дума: взех си скоро SoundBlasterLive 5.1 OEM (т.е. само в пликче с диск с драйвери). Да, ама драйверите от диска не бяха WHQL сертифицирани, и освен това правеха проблеми при инсталацията (липсващи DLL). Изтеглих си други WHQL драйвери, но сега пък с тях мога да избирам само до 4 колонки, няма 5.1. Всичко това при WinXP. Не съм пробвал с друг. Да знаете на какво се дължи това? Друго, което искам да ви питам, е къде се включват тези шест колонки? Има само два изхода за front и за rear колонки. Не би ли трябвало да мога да включа 6 отделни колонки? Също така да ми препоръчате свестни драйвери за ХР, че всичките търсения досега ме водят все до едни и същи пакети, а ми писна да тегля по 50 - 100 МБ.

    Втори въпрос: до две седмици ще си взема твърд диск и засега съм се спрял на Seagate Baracuda IV - 80 ГБ. Някакви други предложения? Интересува ме основно надежността, не толкова бързината. От коя фирма да си купя диска, за да нямам проблеми и да си спазват гаранцията? Чел съм темите във форума за дисковете, ама все пак се съмнявам дали изборът ми е правилен. Мерси за отговорите.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #2

    Два въпроса: За звукова карта и твърд диск.

    spored men dobar izbor. Siguren sam, che w Persy ste spazqt garanciqta.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #3

    Два въпроса: За звукова карта и твърд диск.

    Pitar K - za kolkonite. Emi principno kogato imash 5.1 koloni, 5te se puskay kum vhodove na subwoofer-a, a ot tam s 3 razlichni na cviat jaka kum sound blaster-a. Ne mojesh da nabluskash kolonite direktrno kum sound kartata. Ako ne se luja te dori triabva da sa s razlichni nakrainici, koito ne mogat da vliazat tam! I mislia, che imenno zaradi tova ne mojesh da pusnesh 5.1 ot driverite - prosto zashtoto sistemata ne gi otkriva tezi 5.1 ) Za harda - ne znam veche kolko meseca e garanciqta, no mislia che hardove vsichki sa po 12 veche... taka che garanziqta ne igrae golqma rolq veche (drugo si e 3 godini).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    32
    #4

    Два въпроса: За звукова карта и твърд диск.

    За дискът - най-верния избор, който можеш да направиш !!!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    Два въпроса: За звукова карта и твърд диск.

    Нещо не ми харесва тази работа. На Audigy има 3 изхода (front, rear, center/sub).

    5.1 не съм виждал но е логично и там да е така. Да не са ти дали Live! Value !?!?!?

    ....

    Ако можеш прати снимка на картата!? Или поне списък на всички изходи.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #6

    Два въпроса: За звукова карта и твърд диск.

    Ето списък на буксите - digital, line-in, mic, line-out, rear-out.В момента в последните две съм включил четири колонки. Иначе за диска вече съм сигурен, че ще е Seagate. Някой може ли да ми каже разликата между Baracuda 4 и Barakuda 5 и дали си струва разликата в парите?

  8.  
     
  9. Gadget
    Guest
    #7

    Два въпроса: За звукова карта и твърд диск.

    Разликата май беше, че IV има време за достъп 9.5 ms, а V - 9 ms.

    Подробно са описани на сайта на Seagate

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #8

    Два въпроса: За звукова карта и твърд диск.



    Значи с картата всичко си е наред поне физически. Ето какво намерих на сайта на Creative за тази карта:

    On-Board Connectors

    <font color="red">Analog/Digital Out (Analog Center & Subwoofer/6-channel S-PDIF Output)</font id="red">

    Line In

    Microphone In

    Line Level Out (front) / Headphone Out

    Line Level Out (rear)

    MIDI / Joystick port

    Все пак остава въпросът защо в драйверите нямам опция за 5.1 колонки. Иначе благодаря на всички за отговорите.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #9

    Два въпроса: За звукова карта и твърд диск.

    Tochno taka, cifroviq izhod se izpolzwa za izhod na sub i centralen pri polojenie che wadish analogow signal ot kartata... No towa se kontrolira ot driverite... Tochno za driverite, imam chuwstwoto che smykwash samo za Live!, a ne za Live! 5.1...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Твърд диск 2.5 inch
    От kirretto във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 08-01-13, 09:47
  2. Продавам SSD твърд диск 160 GB
    От brigante във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-10, 22:59
  3. Отговори: 0
    Последно: 14-03-09, 10:13
  4. Проблем с твърд диск IBM
    От Zviara във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 03-05-06, 13:47
  5. Компресиране на твърд диск
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 12-06-04, 23:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе