Резултати от 1 до 5 от общо 5

Работна машина - CAD, ADOBE CS, CINEMA 4D - лаптоп или настолен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    86
    #1

    Работна машина - CAD, ADOBE CS, CINEMA 4D - лаптоп или настолен

    Накратко - избирам си машина, която да ползвам за работа с графичен софтуер и CAD

    Монитора е ясен - 23" IPS на Dell или LG (клоня към DELL), въпреки че бих могъл да направя комромис и с някой TN
    Клавиатура и мишка си имам.
    Бюджета е 1400-1450 лв.

    Вариант 1:
    Настолната конфигурация, на която съм се спрял е i5 2400, дъно ASROCK Z68 pro3-m, 8гб рам, захранване Fortron HEXA 500w
    и без претенции към кутия, оптично у-во и хард диск (при тия цени...) - идва около 1000 лв.

    Вариант 2:
    Лаптопа - HP ProBook 4530s с i5 и 8 гб. рам, евентуално или с вграденото видео или с Ati - някъде между 1000 - 1100 лв. и 1 година гаранция (доста малко)

    Съществува и вариант за Asus K53 с и7 процесор за около 1250 лв., но тогава ще трябва монитора да е по-евтин. (2 години гаранция)

    Колебанието ми идва от факта, че цените на лаптоп и настолен комп
    тър със сходни параметри се доближават доста значително, а мобилността и възможността за продължителна автономна работа (поне докато му е жива батерията) на лаптопа, дават предимство.

    Настолното PC ще е по-лесно за ъпгрейд и ремонтите по него ще са по-евтини.

    Игри няма да се играят, но може понякога да се налага рендиране на къщи и интериори.

    Помагайте, защото съм доста объркан. Последните 2 години бачкам само на лаптоп, което не е никак удобно откъм ергономия, но мобилността и компактността си е голям + Освен това с един външен монитор и мишка и клавиатура, лаптопа става настолно PC , а настолното не мога да го сложа е раницата ако се наложи (не че ми се налага де)

    И така. Въпроса ми е : Ще успее ли един лаптоп за 1000-1200 лв. да замести настолна машина и какво пропускам, ако избера този вариант.
    Неща от рода на лесен ъпгрейд и т.н. са ми ясни, но не ме вълнуват чак толкова, въпреки че не са за пренебрегване. Искам мнения от първа ръка от хора които са минали по този път. Благодаря!




    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326994231[/time]_________________________________________________

    Ако беше за игри, щеше да има поне 10 мнения вече...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    57
    #2

    Re:Работна машина - CAD, ADOBE CS, CINEMA 4D - лаптоп или настолен

    А видеокартата? За нея май си забравил да споменеш нещо? Това захранване ще е малко, не си прави експерименти с него Не забравяй, че ще ти трябва хубава видеокарта, а тя не струва малко пари, за съжаление. Дисковете са скъпи в момента, нещо втора ръка може да вземеш. Процесорът i5 2500к ще е малко по-скъп, но по-добре, според мен. Абе за видеообработка си трябва хубав компютър.
    Най-евтиният и хубав лаптоп и най-продаваният за 2011 е Lenovo y570 с GT 555m видео, според няколко проучвания, но е 1500лв.

  4. dva
    dva е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    86
    #3

    Re:Работна машина - CAD, ADOBE CS, CINEMA 4D - лаптоп или настолен

    Проблемът е, ако решиш да ползваш GPU acceleration в Premiere.
    "Supported NVIDIA graphics cards for GPU acceleration" - http://www.adobe.com/products/premiere/tech-specs.html

    Оставили са по-висок клас графични карти. Това за лаптоп например HP означава "workstation" клас, EliteBook 8560w или 8760w, и то с Quatro 2000M, защото 1000 не върши работа. В настолния вариант това е 400$ за GTX570. Quatro би ти вършил по-добра работа за CAD/OpenGL.
    Един плюс за настолна машина за видео обработка е възможността да сложиш втори, трети диск или RAID, така че видеото да се чете/записва с по-голяма скорост. В някой случай това се явява тясно място при мощните машини. За лаптоп това е задължително втори USB3.0 външен диск или някаква eSATA RAID екзотика.

    Ето тестове на различни машини в Premiere Pro -
    http://ppbm5.com/
    виж Summary Results или за лаптопи избери в "Benchmark Results" Computer Type - Laptop

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Работна машина - CAD, ADOBE CS, CINEMA 4D - лаптоп или настолен

    Лаптоп и настолен компютър макар и със сходни параметри, работят доста различно като бързодействие. Не забравяй , че лаптопа е правен да не харчи много ток и всичко е съобразено с това. Стационарният компютър е по-бърз при всяко едно положение. Щом искаш работна станиция и бързодействие, правилният избор според мен е станционарен компютър със някоя nVidia Quadro и си готов.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #5

    Re:Работна машина - CAD, ADOBE CS, CINEMA 4D - лаптоп или настолен

    лично аз съм решил ако ще е компютър да е втора ръка - от скрапта изпадат големи машини
    само за пример : http://www.rmania.net/kompyutri-hp--...x1700-845.html
    новите неща които купуваме поне при мен трудно издържат до гаранционният си срок, това за съжаление ми стана първи фактор при избора на каквото и да е.
    а колкото до програмите които ще ползваш много ЦПУ ти трябва, като вярно направиха и графично но заложи на хубав процесор а после добави или смени видеото в зависимост от това дали изобщо ще имаш нужда.
    аз въпроса лаптоп или стандартно пц съм го решил - просто на лаптоп не мога да свърша нищо докато на компа си сядаш с необходимата настройка че ще се върши нещо. то това си е и до човека.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 07-09-12, 00:21
  2. Как да следим за правилния монтаж на климk
    От boiski във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 03-03-12, 01:41
  3. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 23:47
  4. Отговори: 2
    Последно: 04-02-10, 23:12
  5. Отговори: 2
    Последно: 18-01-08, 14:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе