Резултати от 1 до 13 от общо 13

fibro optical lan

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #1

    fibro optical lan

    Извинявам се ако не му е тука мястото предварително но потарсих и неможах да намеря темичка.......
    Та въпросат ми е ..... от каде в Бг мога да си закупшя оптичка ланка .... търсих каде ли не неможах д анамеря някои дали е виждал някаде

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:fibro optical lan

    Нещо не можах да свана каква ти е идеята.... Имаш оптичен кабел идващ до теб и искаш да го включиш в PC?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #3

    Re:fibro optical lan

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Нещо не можах да свана каква ти е идеята.... Имаш оптичен кабел идващ до теб и искаш да го включиш в PC?
    иначе защо ми е според тебе ..... да си купя нещо просто така без да мога да го ползвам ли ?
    има до мен оптика но до самия комп. е с медиа конвертор 100мбита ... а искам до компа да си е с оптика

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:fibro optical lan

    При положение, че медиа конвертера работи на 1Gbps какъв прираст очакваш, ако си включиш кабела в PC? 10Gbps ли?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #5

    Re:fibro optical lan

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    При положение, че медиа конвертера работи на 1Gbps какъв прираст очакваш, ако си включиш кабела в PC? 10Gbps ли?
    очаквам да да си купя оптична ланка ... да се вържа директно на оптиката ..... а не към медиа конвертор с фтп или утп кабел
    и медиа конверторите тука поне са 100 мегабитови ....... незнам изобщо знаеш ли какво е медиа конвертор

    нема да обеснявам защо ми е оптична ланка явно е че ми требва ..... въпроса ми е мога ли да си я купя от някаде защото не съм срещал никаде

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:fibro optical lan

    Разбира се, че може да си я купиш. Картите принципно се водят сървърни. Просто ме съмнява, че ще дадеш 400$ за карта, при положение, че за 200 лв може да ви вземеш гигабитов медиа конвертор...
    Другия въпрос остава, какво точно искаш да постигнеш, защото ако доставчика ти е пуснал 100Mbs и 10Gbps конвертор да сложиш, интернета няма да литне...

    Ако доставчика ти е пуснал, гигабитов интернет, не ми се вярва да ти даде 100Mbps конвертор...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #7

    Re:fibro optical lan


  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:fibro optical lan

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    Скорост: 200 Mbps - вградения лан на дъното на новите компютри е по-бърз (и то 5 пъти)

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #9

    Re:fibro optical lan

    по-бързите карти цените няма да се харесат да разрови из нета цени много карти още повече.
    а и въпроса тук нали е принципен а не за скорост.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #10

    Re:fibro optical lan

    1. Мноого си неграмотен бе човек. Научи се да пишеш както трябва и тогава се занимавай с тази дейност...
    2. Тонът ти превишава добрите нрави, които спазваме в този форум, не допускай това да се повтаря в бъдеще!
    3. Това ти е второто официално предупреждение, да се отнасяш с уважение към събеседниците ти - следващото ще е свързано с ефективно наказание...

    Крис

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Re:fibro optical lan

    Хм, малко хора в днешно време дават пари за принципи... Иначе и аз казвам, че медиа конвертора излиза по-евтин от картата(свястната) щото сигурно ще се намерят и някви китайчета на които пише 2gbps а няма да поддържат и 200Mbps за 100-тина лв. Мани другото ами наи-вероятно и ще забиват...

    а ако можеш да отговориш да го направиш ... а ако не .... който неможе да си замълчи ......
    Мога да ти намеря. Случайно продавам такива сървърни карти. Минималната цена за интелска карта е 400$ без ДДС за 1Gbps карта.
    Ако държиш, не е никакъв проблем да ти продам такава карта...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #12

    Re:fibro optical lan

    @ beleg
    Ако взема, че ти вдяна на нахалния тон, ще стане едно мазало... не е работа. Вземи се стегни малко, защото няма смисъл иначе.

    По въпроса ти:
    1. Какъв е оптичния кабел - SM/MM?
    2. На какъв конектор завършва - SC/LC/FT/FC? Малко съмнително, но ако има разновидности - ASC и т.н...
    3. Каква свободна шина имаш в РС-то - PCI 32bit/PCI 64bit/PCI-X/PCI-e?
    Това са данните, които са ти необходими, за да подходиш към избора на карта.

    И не мога да се въздържа да коментирам целесъобразността на занятието:
    Определено не смятам, че резултатът ще е в положителна посока. Защо ли:
    - Много оптични конвертори позволяват диагностика от страна на оператора. При подмяната му с клиентски това отпада.
    - И при 10Gbs МС (медияконвертор) ако операторът те шейпва на 100Мbs, свързаността до гейта му пак ще ти е 100Mbs.
    - Инсталираният у вас от оператора настолен МС в със сигурност тестван (и най-вероятно е от същия прозиводител, като шасито в центъра му) за съвместимост за приложение в мрежата му. С клиентския това отпада.

    И за последно - във ВСЯКА мрежова карта с оптичен вход ИМА медияконвертор... И ще е голям смях ( ), ако смяташ за целта да ползваш PCI - теоретичната й пропускателна възможност е 1067Mbs (132МBs) за ВСИЧКИ закъчени към нея устройства...

    И ето първото, което излезе за нашия пазар: HP NC373F


    @estqwerty

    Къде ги видя тези 200Mbs... При стадарта 100BaseFX максималния теоретичен трансфвер във всяк а посока е до 100Mbs....

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #13

    Re:fibro optical lan

    не съм ги видял аз а колегата , толкова са написали на сайта който линкнах...

    имаше един клип наскоро как да си качиш скоростта на нета си 2х - просто убиваш втори утп кабел с 3 врътки около rj конекторите на съществуващият ти кабел към доставчика , скоч за да стои на място и нета скача двойно може и с оптиката така да става.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за Optical digital
    От daktylos във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 28-10-09, 19:27
  2. DVD_R Optical Storage ???
    От JanySoft във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-02-04, 06:34
  3. Optical mouse
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-03, 02:03
  4. Fujitsi Siemens Touchburd Optical
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-03, 16:16
  5. Optical Mouse
    От cd-key във форум Общ - хардуер
    Отговори: 28
    Последно: 27-12-02, 17:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе