Резултати от 1 до 7 от общо 7

Power Must 600VA USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    11
    #1

    Power Must 600VA USB

    Здравейте, интересува ме за това UPS устройство трябва ли да се купуват отделни кабели и как се свързва с компютъра и монитора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #2

    Отговор: Power Must 600VA USB

    Това са сериен и USB интерфейси за връзка с компютър, НЕ за монитор.
    В комплектът може да има или не USB или сериен кабел, не е задължително. В комплектът има диск с необходимият софтуер за връзка между UPS и компютър.
    Този пост е редактиран от DoRa; 20-09-12 в 08:22.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Отговор: Power Must 600VA USB

    За USB би трябвало да има. За сериен може да си купиш(ако ще го ползваш). Е на че другия кабел е неоткриваем. Стандартен принтерски кабел...

    А да, и не се вързва с моитор. И Двата изхода се за връзка с компютър - за съгласуването на компютъра с устройството и управлянието му...

    650VA е крайно недостатъчно за съвременен компютър, но ти си знаеш...

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Отговор: Power Must 600VA USB

    Защо да е крайно недостатъчно ?
    600VA x 0.7 = 420W
    Монитора е 40-50W, за компютъра остават 380W. Кое му е недостатъчното ?
    Тия 380W са предостатъчни за 90% от съвременните компютри. За останалите 10% геймърски преди всичко машини е под въпрос, но пак не може да се твърди, че непременно е недостатъчно.

    Знаеш ли каква мощност имат Интелските захранвания на Интелските сървърни кутии SC5650UP ?
    Отговор: 400W
    ARK | Intel

    Тоя конкретен модел кутия е от предпоследното поколение Интелски еднопроцесорни сървъри, но така или иначе в тях по правило се монтираше 1xXeon + 4x2GB + 6xHDD и сървърната дънна платка разбира се. И за всичкото това 400W са предостатъчни.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 20-09-12 в 15:45.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #5

    Отговор: Power Must 600VA USB

    А дали човека не пита за захранващите кабели на компа и монитора.

    Да пич трябват различни кабели. МОже и да има 1-2 от необходимите ти в комплект с устройството. но трябва да попиташ в магазина или да потърсиш подробно описание на джаджата.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: Power Must 600VA USB

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Защо да е крайно недостатъчно ?
    Защото аз нямам UPS под 1000VA и изобщо не са ми достатъчни... Компютъра не ми е нищо особенно, с 500W Фортронче

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Отговор: Power Must 600VA USB

    Е хубаво де, ти нямаш.
    Ами и аз ако кажа "аз нямам 500W, а само 350W" ? Което между другото е вярно - в къщи имам 4 (четири !) работещи компютъра (вече) и нито един от тях не е с повече от 450W, а два със сигурност са 350W.
    Но нищо, не ми пречи да ги изфрашкам с 1000W захранване, нали ? Нищо че и 350W са достатъчни.
    Въпроса обаче е, след като съм ги изфрашкал с 1000W (и всичко работи добре разбира се), трябва ли да твърдя, че 350W са недостатъчни ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Power DVD и DTS
    От shulio във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-01-08, 19:35
  2. Батерии MAX Power
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-08, 09:21
  3. Yu go oh Power of Destiny
    От batfilcho във форум ИГРИ
    Отговори: 0
    Последно: 04-10-05, 23:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе