Резултати от 1 до 6 от общо 6

Купуване на 3TB 3.5 инчов HDD от USA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    4
    #1

    Купуване на 3TB 3.5 инчов HDD от USA

    Здравейте,

    Искам да си купя един от тези хардове:

    1. Western Digital My Book Essential 3 TB USB 3.0/2.0 Desktop External Hard Drive - http://www.amazon.com/gp/product/B00...=ATVPDKIKX0DER .
    2. Seagate Expansion 3 TB USB 3.0 Desktop External Hard Drive STBV3000100 - http://www.amazon.com/gp/product/B00...=ATVPDKIKX0DER .
    3. BUFFALO DriveStation Axis 3 TB USB 3.0 Desktop Hard Drive - HD-LB3.0TU3 - http://www.amazon.com/gp/product/B00...=ATVPDKIKX0DER .

    Важното в случая е че всички са с американски стандарт на адапторите си . Съответно ще ми е нужен обикновен механичен накрайник (конветор мисля, че се водеше) за да мога да ги сложа в контакта. Това е ОК, няма проблем. Въпроса е че някой хард дискове са съвместими само с американския стандард и им е нужен електрически адаптор. Мисля, че изглежда така - (или конветор се води, не съм сигурен). Не ми се занимава с втория тип. Много главоболия и излишна мъка е. Ако може да ми отговори за кои от тези три харда е нужен обикновен механичен накрайник ? Те са с най-добрите цени в момента, а моя френд пътува след няколко дни. Съответно един от тях ще е стига да са съвместими с европейското електричество. Благодаря предварително за отговора!
    Относно качеството на избора, той е второстепенен! Първо да разбера кои мога да ползвам без електреическия конветор(адаптор) и тогава ще мисля за точен избор.

    Поздрави,
    Анто

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:Купуване на 3TB 3.5 инчов HDD от USA

    И какъв е смисъла от това безмислено начинание, като всички тези дискове може да се купят от България? И то за нормален контакт....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re:Купуване на 3TB 3.5 инчов HDD от USA

    Виждам 1 технически и един организационно-финансов проблем:
    - дали работят на 220V? Ако да - в Конрад и всеки друг магазин за елчаркове, би трябвало да има такива преходници, дори и в Практикер;
    - тази ниска цена - 130$ не важи ли, ако си напазаруваш още нещо, за поне 25$ от същата Super Saver Shipping промоция?

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    4
    #4

    Re:Купуване на 3TB 3.5 инчов HDD от USA

    Здравейте,

    И какъв е смисъла от това безмислено начинание, като всички тези дискове може да се купят от България? И то за нормален контакт....
    Разликата е около 130лв. в цената, което мисля, че е повече от достатъчно .

    Виждам 1 технически и един организационно-финансов проблем:
    - дали работят на 220V? Ако да - в Конрад и всеки друг магазин за елчаркове, би трябвало да има такива преходници, дори и в Практикер;
    - тази ниска цена - 130$ не важи ли, ако си напазаруваш още нещо, за поне 25$ от същата Super Saver Shipping промоция?
    1. Директно ще поръчан едно преходниче с харда. Около $2 е. Това е лесна работа, въпроса е да не е нужно да ползвам умрял трансформатор. 1000 кабеляка на ляво-надясно, супер дразнещо е.
    2. На мен безплатно ми ги шипват до неговия адрес. А той след 4-5 дни си идва. Затова бързам да купувам, че самолета му няма да ме чака. Писах на съпортите на Амазон, на Бъфало, на Сиигейт и на Уестърн Дигитал, но реших да видя какво ще кажат и капацитетите тук . Знаете ги какви са съпортите, може след 3-4 дни да отговорят и ще е късно.

    Аз лично като информация намерих тази информация за Бъфалото - http://www.buffalotech.com/products/...station-axis-2 - Power Supply AC 100-240V 50/60 Hz . Тоест би трябвало да е ОК и да не му трябва токов трансофматор, нали ?

    За Уестърн Дигитала намерих в страницата му в Амазон, която по-горе постнах това инфо - Power Requirements AC: 100-240VAC, 47-63Hz . Тоест и той не би трябвало да има проблем в БГ, нали ?

    Остава само да се намери инфо за Сиигейта. Благодаря на всички отзовали се и на следващите след тях

    Поздрави,
    Анто

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re:Купуване на 3TB 3.5 инчов HDD от USA

    Директно ще поръчан едно преходниче с харда. Около $2 е. - Тук ги има и за по-малко, но отнесено към цялата сума разликата е нищо работа...

    ... Power Supply AC 100-240V 50/60 Hz, Power Requirements AC: 100-240VAC, 47-63Hz - Да, това са т.нар. универсални захранвания, ако правят това, което пише, не би следвало да имаш проблеми.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re:Купуване на 3TB 3.5 инчов HDD от USA

    Успех с покупките първо.

    И второ, една такава забележка-въпрос:
    Какво ще стане, ако след месец-два-три-шест диска се счупи ? (случват се такива работи)
    Отговора е горе-долу такъв - ще влезеш в една неприятна ситуация по гаранционната подмяна, която ще струва и пари и време.
    Така че, по-внимателно със самодоволството.

    ПП.
    Направо си купи два още сега със спестените пари от първия

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на 42-46 инчов ТВ
    От past_00 във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 21-11-12, 20:35
  2. Избор на 42-46 инчов ТВ
    От past_00 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 19-11-12, 14:16
  3. Препоръчайте 46 инчов LCD
    От philips_fan във форум Телевизори
    Отговори: 24
    Последно: 19-01-12, 11:56
  4. Съвет за купуване на notebook
    От ckb във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 08-06-06, 11:25
  5. Малко помощ за избор/купуване на ново РС
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-05, 08:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе