Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27
Like Tree5Одобрявам

Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    7
    #1

    Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    Всъщност някой има ли представа има ли сравнителни тестове за скоростта на рендер с различни видеокарти?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Отговор: Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    Имаш в предвид при еднакъв бюджет?
    Този пост е редактиран от emos; 20-10-12 в 17:08.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    Добре, ще бъда по-малко лаконична. Сърцето ми ме тегли към маркова Workstation, употребявана, с две ксеонови ядра (16 логически) и с две NVD Quadro карти. Интуицията ми подсказва, че няма да сгреша. Но масово разпространено е мнението, че нова конфигурация с i7 3770К (или аналогичен за тези пари процесор) и видеокарта на цена около 200 лв. би била по-ефективна, заради по-силният процесор. Пък и не може да купуваш машина по интуиция.
    Проблемът ми е, че искам да РАЗБЕРА какво купувам. А съм лаик.
    По същия начин преди две години избирах монитор и всички ме убеждаваха да търся нова tft tn матрица с всичките им параметри за скорост в милисекунди, fullHD, големина на екрана...и т.н. Беше ужасно, някаква масова истерия, сигурно още продължава. Тогава прочетох случайно за другите технологии и си купих IPS монитор, втора употреба, на цената на нов с най-добри показатели и любим на народа TFT TN.
    Сега подобно е с конфигурацията. В момента съм с Phenom х4 9650 и 4gb RAM. Искам да повиша скоростта поне два пъти. Но навсякъде се коментират геймърски конфигурации.

    - - - Обновено - - -

    1 станция, далеч съм от ферма, аз съм в началото...


    - - - Обновено - - -

    за 1 станция

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #4

    Отговор: Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    Ето ти НЕ геймърска конфигурация като остава само да замениш видеото с някакво на Nvidia. Не вярвам да има съществена разлика освен в цената между професионално и нормално но може и да греша.
    Като оставим по-високата честота и най-вече повечето кеш тази платформа ще има по-дълъг живот и може да скочиш и на шест-ядрен процесор при желание и средства.




    [quote name='debelanca' timestamp='1350715334' post='15216938']
    Не, ето как изглежда един монитор с TN матрица погледнат от различни места.


    Ето и един с IPS матрица.



    Ето и с VA.


    Гледат се загубите спрямо централната снимка, и се вижда че TN се дъни стабилно :D
    [/quote]

    Ще си позволя да цитирам човек от друг форум по-въпроса за монитора. За игрички се взима нещо за 200 лв. да маже там но не и за работа.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 20-10-12 в 17:33.
    kali одобрява това.

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Отговор: Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    В tomshardware можеш да придобиеш груба представа от новите CPU - Charts, benchmarks CPU Charts 2012, [26] 3DS Max 2012 (само че под mental ray, нали сте заклети vray-каджии всичките). профи GPU можеш да сравниш оттук - Benchmarks Workstation Graphics 2012

    направих си труда да сравня 3770K с твоя феном9650 и се оказа около 2.7 пъти по-напред, и то без клок (минах през i5 750, че беше общото кратно от два различни чарта от 2009 и 2012)

    и най-добре си задай въпросите в 3dbg.com, там се занимават баш с такива работи, особено за видеокартите . и като стана дума, какво разбираш под "скоростта на рендер с различни видеокарти", че не съм сигурен

    не е лошо да си запазиш и старата машина да ти помага в мрежа, особено ако успееш да ръгнеш някое феномче 6-ядрено, но ме съмнява, че дъното ще даде.

    отделно съвет от мен - тъй както си имаш 1 дисплей с що-годе правилни цветове - браво, айде сега си вземи и един с подходящ размер и скорост, да си ги ползваш И ДВАТА (поне 1200 реда резолюция и 24" диагонал да е)

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Отговор: Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    Първо да поясня: в първия си пост питах за 1 станция или за ферма става въпрос, но после прецених, че е по-добре да го изтрия и да питам за бюджета. Затова kali конкретизира, че ще работи със станция...

    @ kali
    Проблем ли е да дадеш модела на станцията, вкл. процесора и видеокартите?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7

    Отговор: Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    Цитат Първоначално публикувано от kali Виж публикацията
    Всъщност някой има ли представа има ли сравнителни тестове за скоростта на рендер с различни видеокарти?
    Видеото не оказва влияние при рендериране. Пример ( резултати в минути ) както виждаш системата с 16мб видеорам утрепа другите.

    Benchmarks for fast 3D Rendering

    Benchmark: 2:32
    Computer Brand: Asus RS700-E7/RS8
    Processor: 2 x Xeon E5-2687W
    Mainboard: Asus Z9PP-D24
    OS: Windows 7 Pro x64
    Memory: 32GB DDR3
    Video Card and its memory: Aspeed AST2300 with 16MB VRAM
    Maya version: 2012 hotfix 4

    Benchmark: 4:31
    Computer Brand: TYAN
    Processor: Intel® Xeon® X5680 2x (12M Cache, 3.33 GHz, 6.40 GT/s Intel® QPI)
    OS: Custom Linux x86_64
    Memory: 24 GB ECC RAM
    Video Card and its memory: NVIDIA Quadro 4000 2048gb DDR5 x 2
    Maya version: Linux Maya 2012 Full License

    Benchmark: 5:05
    Computer Brand: Custom Build
    Processor: Intel Core i7-3930k CPU @3.20GHz(12CPUs)
    OS: Windows 7 Prof. x64
    Memory: 32 GB DDR3 RAM
    Video Card and its memory: Zotac GeForce GTX580 3GB GDDR5
    Maya version: Maya 2012

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    7
    #8

    Отговор: Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    да, до 1500 лв.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #9

    Отговор: Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    @ XIIID
    Под "скоростта на рендер с различни видеокарти" аз разбирам така: С какво ще се промени скоростта на рендиране, ако в една система се сложи Quadro или FireGL карта?

    Това разбира се е въпрос и на софтуер, затова е редно мнението си да дадат хора, занимавали се с това, а не само копи-пейст на (несравними) резултати. Пожелавам ти да получиш съвет за изграждането на система с 4 видеокарти (изглежда като станция, но всъщност си е ферма), с която получаваш върхова за цената й производителност.

    @ kali
    Освен кеша на процесора влияние има и трансфера към паметта. В тази насока предимство имат системите с 3-канални контролери, тези на Intel, на AMD са само с двуканални...
    Общо взето извън темата - ако се гони съотношение рендирани кадри/цена_на_придобиване, тогава AMD печели, но с уговорката - при определен софтуер и то във ферма.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    7
    #10

    Отговор: Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    !!! въздържам се да посоча къде се предлага, защото не знам дали е редно, пък и уважавам въпросния магазин и не искам да става обект на коментари
    Този пост е редактиран от kali; 21-10-12 в 18:00.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    Отговор: Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    Малко се забавих с търсенето, затова пускам нов пост. По-горе имах в предвид следния проект: HelmerII
    За очакваното представяне на избраната от теб станция ще пиша по-късно

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    7
    #12

    Отговор: Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    благодаря, ще разгледам
    а за монитора ми (HP LP2065), честно казано не можах съвсем да ви разбера

    - - - Обновено - - -

    [QUOTE=sunabouzu2;589632]Ето ти НЕ геймърска конфигурация като остава само да замениш видеото с някакво на Nvidia. Не вярвам да има съществена разлика освен в цената между професионално и нормално но може и да греша.
    Като оставим по-високата честота и най-вече повечето кеш тази платформа ще има по-дълъг живот и може да скочиш и на шест-ядрен процесор при желание и средства.

    колко може да е дълъг или кратък живота на един компютър?

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #13

    Отговор: Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    i7 3770К ти е максимума за с.1155. Край, финито и т.н. В този вариант имаш и по-добри процесори и ще излизат още.
    Взимаш за малко повече пари малко по-добър вариант та как да е но имаш възможност за надграждане което е по-важното.
    Аз разбира се мисля за това като за сериозна инвестиция понеже нямам възможност да купувам всяка година нова конфигурация.
    А при теб се търси як процесор и предполагам това не е някакво хоби за един ден?

    пс. Иначе има хора дето карат още на с. А с разни 10 год. кошници та живота на един компютър е докато работи.

    Edit: Вариант е да оставиш харда и видеокартата от старата конфигурация ако са читави за да не изядат бюджета новите.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 20-10-12 в 19:21.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #14

    Отговор: Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    @ kali
    Добре е да си дадеш сметка какво искаш да правиш следващата година-две и ако то е да рендираш с цел изкарване на пари, то тогава чети по-надолу.
    След това идва отговора на въпроса с какъв софтуер да става това. Ако ще продаваш легално труда си, то ще ти трябва и легален софтуер. Има вариант да спестиш от лиценза за Windows, ако рендиращият софтуер е писан и за Линукс (Maya е пример за това). 3DStudio Max може да се подкара на Линукс, но с помощта на WineHQ, с евентуалните спънки...
    Но най-важното е дали ще рендираш със софтуер, който използва рендиращите възможности на видеокартата. Е тогава за никакви пари ще имаш смазваща производителност. По-горе визирах станция с 4 видеокарти, монтирани в стандартна АТХ кутия. Ако се използва такъв софтуер, то готовия продукт ще е готов за монтаж за една цигара време... Дори и с цената му да надминеш сегашния си бюджет, то парите му ще се избият за отрицателно време.

    Станцията, която си си харесала, e морално остаряла (отделно трябва и да е втора употреба, при тази цена. Гаранция?). Тези процесори са перфектни, но за други приложения. Не можеш и да ги бутнеш нагоре по честота, нито да ги подмениш.
    Проста сметка: 16 ядра * 2.53GHz = 40.5 ядра*GHz, с триканален контролер на паметта с макс. пропускателна способност 25.6GB/s, това за 160W консумация.
    Докато процесор като Intel® Core™ i7-3820 дава 8 * 3.8 = 30.4 ядра*GHz (75% от стойността за Ксеоните), с четириканален контролер на паметта с макс. пропускателна способност 51.2GB/s (200%), това за 130W (81%) и ~600лв с ДДС. Отделно можеш да се подкара без особени грижи на 4.5GHz (36ядра*GHz).
    Горните сметки са много груби и бакалски, не е включен в сметката и кеша на процесорите, но преки сравнителни тестове с 3DSMax не намерих. Освен тази страница: Intel Xeon E5520 @ 2.27GHz

    След първата поръчка го подменяш с по-мощен и така... Това по въпроса за живота на компютъра. Е, не трябва да се забравя и софтуера, който трябва да се подкарва на него. Визирам Windows8, който не върви на всички процесори, на които върви Windows7.

    За монитора и аз не можах да вдяна, но пък мога да ти поясня, че това "кошница", "комп" и съответно "компот" ще рече "компютър"!

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #15

    Отговор: Конфигурация за рендер в 3ds - изгубени в избора :)

    Само една поправка. Процесора е 534 лв. с ддс I7-3820 /3.6G/10M/BOX/LGA2011 - описание.
    Е вярно че тия процесори са без охлаждане и като сложиш едно такова http://nikem-bg.net/computer-compone...scription.html стават 600 лв. с ддс.
    Обаче I7-3770K е 609 лв. с фабричното охлаждане http://nikem-bg.net/computer-compone...scription.html което е по-неизгодно.
    Причината машина с първия да излиза по-скъпо са цените на дънните платки. Това е евтината http://nikem-bg.net/computer-compone...scription.html
    Това го обяснявам на Kali.

    пс. Под BOX да се разбира кутия а не че е с охлаждане.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 21-10-12 в 00:11.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 17-06-14, 22:31
  2. изгубени парола и мейл на skype
    От long във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 09-04-11, 21:27
  3. Помогнете ми в избора на ТV!!!
    От sosobg275 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-10, 12:12
  4. Множество изгубени мнения?!?
    От Cko във форум За Форума
    Отговори: 2
    Последно: 02-03-05, 12:18
  5. FAT 32, NTFS, Ext 2 и изгубени файлове
    От Basics във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-06-04, 16:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе