Резултати от 1 до 4 от общо 4

Softwarno Stzupich HDD Please HELP Me !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Abitzo
    Guest
    #1

    Softwarno Stzupich HDD Please HELP Me !!!

    Rabotja sus HDD IBM Desktar 45GB UATA100 7200 i 2048MB Cache. Kogato instaliram software na povetze mashini go praveh sus restore process. Na edin PC pravja moja konfiguratzija na Windows i sled tova za da ne si igraja s tzasove, sushtoto go katzvam na CD i posle na ostanalite PC e strashno burzo. Estestveno tozi prozes stava samo pri napulno edintizni HDD-ta do nai-malka podrobnost. Izpolzvanijat software za tazi tzel be Adaptec Take Two. Dosta sum go pravel i njamah problemi, no minalata sedmitza skapah edin HDD.:-( Predi tova na nego imashe instaliran softuer i znaja tze raboteshe perfektno i........

    Formatirah go i napravih RESTORE ot CD. Procesat mina uspeshno i programata mi kaza za natisna proizvolen klavish za da restartiram PC-to. Restartnah go i do tam:-(

    PROBLEMUT E MNOGO SERIOZEN:-(((

    Pri Boot ot PC-to predi da zaredi IO i MSDOS sistemata uvisva kato svetodioda za HDD-to sveti postojanno. Kogato sloza sistemna disketa predi da zaredi IO I MSDOS ot neja dunoto se obrushta kum HDD i sistemata pak uvisva. Probvah HDD-to kato Master, Slave na drugi komputri no ne pomogna:-(((

    Probvah da go izkljutza ot bios, no togava nishto ne moze da go poznae:-(

    Inatze pri puskane se razvurtva s obitzainija si zvuk.

    2ma moi prijateli ot komputerni firmi susto ne mogat da mi pomognat. Ako nishto ne pomogne shte go nosja za smjana:-(((

    Ako njakoi ima suvet neka drasne, za da mi pomogne:-)




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    10
    #2

    Softwarno Stzupich HDD Please HELP Me !!!

    Ne mozesh toku taka da povredish softuerno edin disk. Ili si imal loshija kusmet diska da se e skapal tochno kogato si pravil restore (za poslednite 6 meseca vidhjah tri izgoreli IBM diska - 30 GB, 7200) ili neshto se e omazal Master Boot Record- (MBR), a toj se chete vinagi. Probvaj slednoto :



    1. Ot BIOS-a zadaj posledovatelnostta na boot-vane da e PURVO ot flopy-to (ako ne si go napravil dosega) i probvaj sus sistemna disketa.

    2. Ako ne stane, slozi vtori zdrav disk kato Master, boot-ni ot nego i viz dali vtorija e dostupen.

    3. Otidi na site-a na IBM - tam imat mnogo i polezni tool-ove za diskove- diagnostichni programi, formatirashti i dr. Sigurno vse njakoja shte ti svurshi rabota, ili pone shte ti dade dokazatelstva che diska e defekten.

    4. Ako se nalozi da go vrushtash, ne im kazvaj kak tochno se e skapal. Ima razni umnici deto shte pochnat da se zajazdat za tova.




  4. Abitzo
    Guest
    #3

    Softwarno Stzupich HDD Please HELP Me !!!

    Mitko, vsitzko koeto ti si mi napisal beshe probvano mnogokratno, no uvi:-(

    Mersi vse pak za suveta. Onzi den smenih diska s now. Shte vidim kolko shte izkara

    Razbrah i ot drugi mesta tze IBM davat mnogo defekti.

    Ot IBM Bulgaria bjaha napulno bezsilni:-)))




  5. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #4

    Softwarno Stzupich HDD Please HELP Me !!!

    Mi probvaj slednoto svali si edin diskmanager za IBM (mislia 4e imashe) i si napravi edna disketka s nego.Ako boot-ne ot neia napravo format na HDD-to bez da se zamisliash.

    Ako ne stane probwaj s format na nisko nivo ot BIOS directno ako dynoto ti poddyrja.

    Ako ti se e prebal diska to dynoto shteshe da kaje 4e diska e za v kosha. :-)



    Nadiavam se 4e sym ti helpnal po niakkayv na4in !




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе