Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

80 GB HDD - какъв да бъде ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #1

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    Сега съм се засилил да си купувам и гледам, че разликата между тия с 8 мб. кеш и тия с 2, не е много голяма, така че смятам с 8 ще бъде.

    Приемам всякакви идеи и предложения за такъв ХДД. Марка, впечатления и тн.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #2

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    Понеже в момента и аз си взимам за лично ползване бих ти препоръчал WD 7200 АТА100 8МВ кеш 36 месеца гаранция. От 6-7 години служебно закупувам само WD и съм много доволен. Няма скапан хард досега като някои са на компютри работещи от години на 24 часа, тихи, сравнително бързи. Има няколко ревюта на хардове, но забелязах, че до IBM, Seagate, Maxtor липсва WD, не знам защо. Лично моето мнение е че хардовете с тази марка са един добър избор, по-големия кеш за мен винаги е бил предимство, а и гаранцията не е никак малка.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #3

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    Не знам към какъв си се насочил ,но гледай да е с 36месеца гаранция.

  5. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #4

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    Ами насочих се, тоест Моллов ме насочи към Баракуда V или IBM (сега Хитачи). VanDan - точно от WD съм имал такива разочарования, че не ми се обяснява сега Нищо лошо към теб, ама аз диск с тая марка едва ли ще си взема скоро ...

  6. Gadget
    Guest
    #5

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    Kayso, аз съм с Баракуда IV 80GB 7200 с 2MB кеш и 3г. гаранция. Не се чува, даже когато е пренатоварен и стърже яко (стържене няма, но такава е думата). Препоръчвам ти него или подобен като Маxtor, ако го намериш с такава гаранция. За другите марки получавам различни мнения и везните клонят към НЕ. А тези 8MB като производителност надали ще ги усетиш

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    4
    #6

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    ot kade gi vzimate tia HDD-ta s 36 meseza garanziq

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #7

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Kayso


    Ами насочих се, тоест Моллов ме насочи към Баракуда V или IBM (сега Хитачи). VanDan - точно от WD съм имал такива разочарования, че не ми се обяснява сега Нищо лошо към теб, ама аз диск с тая марка едва ли ще си взема скоро ...

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Чакай да те пренасоча - диска е Seagate Barracuda 7200.7 []

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #8

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    Е аз пък да кажа смених 8(осем) IBM Ericson миналата година, какво да кажем за IBM тогава? Вярно е че работеха на RAID, но какво от това? Сега съм с Seagate Barracuda съм много доволен. Имам и WD на единия от тестовите сървъри и също лошо не мога да кажа, но все пак, като че ли има и елемента на късмет в това на какво ще налетиш.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    230
    #9

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    Maxtor определено тва е харда страшен е не шуми велик тва е

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by orpamarosa


    Е аз пък да кажа смених 8(осем) IBM Ericson миналата година, какво да кажем за IBM тогава? Вярно е че работеха на RAID, но какво от това? Сега съм с Seagate Barracuda съм много доволен. Имам и WD на единия от тестовите сървъри и също лошо не мога да кажа, но все пак, като че ли има и елемента на късмет в това на какво ще налетиш.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">Тези IBM-и които си сменил нямат нищо общп със сегашният 180GXP. В момента IBM пак е на върха.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    45
    #11

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    Maxtor определено тва е харда страшен е не шуми велик тва е

    ------------------------------

    Нищо лично.. На мен за 2(два) масеца ми се скапаха 2(два) Мкстор-а ,на колегата един

    от рекламация -4 или 5 ,но не по-малко.Така че Взимай Баракудата и в никакав случаи тоя безподобен Sheet(да се чете Макстор)[^]

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #12

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    Ами може и да са по-добри новите дискове на IBM, но аз лично не бих имал куража да пробвам скоро пак... Честно казано статистически погледнато като че ли все пак Seagate от всички дискове, които съм продавал, са правили най-малко проблеми, имат добра диагностика(както и IBM между другото).

  16. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #13

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    И за колко кинта се намира Barracuda V 80 Gb с 2Mb кеш във Варна, щото ше си вземам... и с колко гаранция?

  17. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #14

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    Сега ми предлагат:

    WD с 3 години гаранция и 8 мб. кеш - 150$ с ДДС

    Баракуда 4 с 2 мб. кеш не знам каква е гаранцията ма май е една година - 125$ с ДДС



    Дайте съвет, кое от двете да предпочета, като имате на предвид, че цената не е фактор, но както казах вече, съм се опарил от WD и не ми се рискува пак.

    Чакам мнения, предложения и коментари


  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #15

    80 GB HDD - какъв да бъде ?

    Кайсо не бих искал да стана досаден (тъй като ти неискаше WD), но вече имам лични впечатления от един такъв, а и ти отново питаш. Взех си обаче 60, не 80Gb щото в момента нямаше - цена 90$(108$ с ДДС, но е почти дистрибуторска) 36 мес. гаранция. Дори и да има проблеми мисля, че май не видях много други хардове по листите на дистрибуторите с такава яка гарнция, а това за мен не е маловажно. дискчето е много бързо, тихо(ама тоя Титан СU5TB заглушава всички други шумове около себе си) и бачка засега перфектно, да чукна на дърво.. Ти ги по-разбираш тия работи, но дори служ.комп, на който в момента пиша е с хард WD на 3 год. и безпроблемна работа. Ако държиш на гарнция WD, ако не Seagate.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коя да бъде машината?
    От Ibr1975 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-13, 11:51
  2. Миксер - кой да бъде?
    От vencifcl във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 28-02-13, 03:00
  3. Кой да бъде климатика ?
    От chriser във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 19-06-12, 20:48
  4. Кой да бъде климатика ?
    От chriser във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 18-06-12, 10:26
  5. 1ГБ модули - кой да бъде?
    От LordOfEvil във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 16-01-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе